У 103 окрузі кандидати рекламують себе з порушеннями (ФОТО)

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1524

На центральній площі міста Олександрії виборчого округу № 103 (Центр: місто Олександрія ОВО включає: місто Олександрія, Долинський, Олександрійський, Петрівський, Устинівський райони) з 7 жовтня щодня розміщуються розкладні сіті-лайти в яких згадується кандидат у народні депутати від ВО «Батьківщина» Віталій Журавльов.

На сіті-лайтах вказано реквізити благодійного фонду «Українські соціальні програми», головою правління якого є В.Журавльов, а заступником голови правління - брат кандидата – Сергій Журавльов, секретарем фонду – депутат Олександрійської районної ради від ВО «Батьківщина» Євгенія Ніколаєва. Про те, що кандидат є керівником цього фонду, також вказано. Вихідних даних на агітаційних матеріалах не зазначено.

Як прокоментували ОПОРІ у міській організації ВО «Батьківщина», ці рекламні засоби, що були виготовлені до початку виборчого процесу, рекламують виключно діяльність благодійного фонду для активізації населення у наданні допомоги бійцям АТО, чим сьогодні переймається фонд.

Згідно ст. 74 п. 8 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється розміщення політичної реклами в одному блоці з комерційною чи соціальною рекламою. Під час виборчого процесу забороняється використання у комерційній та соціальній рекламі: 1) прізвищ чи портретів кандидатів у депутати; 2) назв чи символіки партій - суб’єктів виборчого процесу.

На центральній площі міста також розташовано біг-борд із прізвищем кандидата у народні депутати від партії «Сила народу» Володимира Дожджаника. Він продовжує знаходитись на приміщенні колишнього міського кінотеатру, хоча був там розміщений ще на початку серпня 2014 року. На цьому біг-борді зазначено, що В. Дожджаник вітає зі святом Днем Незалежності. Нагадування про кандидата у вигляді зовнішньої реклами не містить жодних вихідних даних.

Кандидат у народні депутати самовисуванець Віктор Медвідь, 2 жовтня, під час проведення агітаційного заходу на центральній площі міста використовував чимало агітаційних матеріалів без будь-якого зазначення їх походження.

Згідно ч. 23 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Також агітаційна друкована продукція В. Медвідя розклеєна на більшості опор електричних передач міста Олександрії. На вказаній листівці, що виготовлена у вигляді вертикальної стрічки із зазначенням необхідних вихідних даних, написано: «Наш кандидат Медвідь».

Відповідальний за випуск О.Лебедев повідомив ОПОРІ лише те, що він дійсно відповідав за вихід у світ цієї агітаційної продукції кандидата. В ході розмови пообіцяв зв’язатися зі штабом кандидата для з’ясування причин розклеювання на електричних опорах. Однак згодом постійно відповідав, що він зайнятий і не може нічого відповісти з цього питання.

В Олександрійському районі електричних мереж ВАТ «Кіровоградобленерго», ОПОРІ повідомили, що ніякого відношення до розміщення агітаційної продукції не мають, договорів на розміщення агітації не укладали, а з розклеюванням агітаційної продукції на опорах, які є власністю підприємства, намагаються боротись власними силами.

Місця для розміщення агітаційних матеріалів на період проведення позачергових виборів до Верховної Ради України визначені в м. Олександрії рішенням виконавчого комітету. Відповідно до рішення, такими місцями є виключно дошки оголошень і тумби, розташовані на вулицях міста.

прес-секретар кампанії спостереження Громадянської Мережі ОПОРА в Кіровоградській області
За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області
+380994263118

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити