Політика

Що обіцяють кандидати в нардепи по 100 округу виборцям: частина перша

. 3948

«Гречка» продовжує аналізувати програми мисливців за мандатом. На черзі 100 -й округ Кіровоградщини. Округ включає частину Кіровського (виборчі дільниці № 350876 – 350881) і Ленінського (виборчі дільниці № 350892, 350893) районів міста Кіровограда, Бобринецький, Вільшанський, Добровеличківський, Кіровоградський, Компаніївський, Новоукраїнський райони, селище міського типу Нове Кіровоградської міської ради. За депутатство тут змагаються 17 мажоритарників.


Богдан Андрющенко, представляє на виборах партію «Сила людей». Він планує у Раді зайнятись викоріненням за його визначенням «корупційної демократії». Тут він розкриває деякі секрети передвиборчої кампанії: «Чим більше кандидат витратить на компанію – тим більше йому потім треба повертати, використовуючи посаду чи мандат». І одразу заявляє, що готовий пройти люстраційну перевірку.

 

Щоб народні обранці та чиновники правильно любили Україну кандидат у нардепи хоче на законодавчому рівні заборонити їм мати за кордоном майно, рахунки та споживати імпортні товари і послуги, якщо аналогічні є в Україні (цікаво, хто лізтиме у холодильник до чиновника з перевіркою?)
Андрющенко пропонує розширити можливості місцевого самоврядування. Із засадничого обіцяє виступати проти продажу землі.

Не обійшлося в програмі кандидата і без дешевого загравання з виборцем: «Якщо Ви згодні коли приймаються закони, що протирічать національним інтересам і здоровому глузду; якщо Вам подобається депутат, який зраджує волю виборців, прогулює роботу та є «кнопкодавом», не голосуйте за мене, оберіть когось іншого», - пише у програмі Андрющенко.

Серед цікавого кандидат обіцяє запровадити процедуру висловлення недовіри депутату та відкликання його за ініціативою виборців, а також виносити законодавчі ініціативи виключно за результатами громадських і фахових обговорень на окрузі.

Станіслав Березкін, екс-регіонал, а нині самовисуванець вже вкотре балотується по цьому округу.
Виборцю він розповідає, що не якийсь -там київський, а свій і йому, мовляв, болить і проблеми зруйнованої дороги в Добровеличківському районі, і створення додаткової групи в дитячому садку села Іванівка. Сповідається перед електоратом, що відтепер не вірить жодним партійним кольорам і до партій не приєднається.

Із конкретних планів всеукраїнського рівня він планує реформувати армію (не забуває похвалитись, що як і тисячі кіровоградців допомагає армії), на законодавчому рівні сприяти партнерству України з НАТО, сприяти децентралізації. Каже Березкін, що підтримуватиме антикорупційні закони.

Одним із перших кандидат планує внести законопроект про додаткові пільги для учасників АТО (спекуляція на допомозі учасникам АТО, до речі, була чи не в кожного колеги по виборчим перегонам 99 округу).

Щодо підтримки молоді кандидат обіцяє сприяти на законодавчому рівні належному фінансуванню Програм підтримки молодіжного житлового будівництва. А самостійно він планує «надавати посильну допомогу у створенні умов для занять спортом та іншим формам підтримки здорового способу життя» (зі статками кандидата цьому пункту можна цілком вірити, за бажання, він міг би і молодіжне будівництво на собі потягти).

Серед обіцяного і створення нових робочих місць. (До речі, чи не єдиний кандидат який самостійно в силах цю обіцянку виконати. Чого йому варто розмістити потужності підприємства «Креатив», засновником якого він є. саме в цьому районі? )

Ярослав Бублик , молодий самовисуванець. який закликає дати дорогу молодим професіоналам починає з красивих тез у яких мало конкретики.

Він пропонує «посилення механізмів захисту прав і свобод громадян України, у тому числі учасників та постраждалих в АТО, впровадження гуманітарної політики спрямованої на розвиток охорони здоров’я, освіти та підтримки обдарованої молоді, створення прозорих та комфортних умов у веденні малого та середнього бізнесу» (та хто ж проти! А як?)

Із вагомого, кандидат у депутати теж за децентралізацію і хоче відродити українське село, створивши «ефективну господарську інфраструктуру» (чи сам пан Бублик знає, що він має на увазі під цим поняттям і як досягатиме ефективності?).

Євген Дементов, самовисуванець, доцент кафедри Всесвітньої історії, обіцяє у своїй роботі керуватись наступними пріоритетами: надати виборцям реальне право відкликання депутатів, розвивати пряме народовладдя через проведення референдумів, законодавчо закріпити за громадськими організаціями право контролю влади, зробити систему електронних держзакупівель, відстоювати децентралізацію.

Серед утопічного кандидат хоче «послабити соціальні причини корупції в бюджетній сфері» (словом, кандидат хоче покращити умови оплати лікарям-вчителям, аби ті не брали хабарів).

Один із небагатьох кандидатів, який висловлює хоча б якісь пропозиції у економічній сфері : хоче провести демонополізацію економіки, встановити максимально допустиму частку ринку для одного підприємства або власника не більше 20% та запровадити жорстке державне регулювання там, де не можна позбутися монополій.

Кандидат хоче спростити життя для бізнесу та забезпечити державну підтримку для дрібних сільгоспвиробників. Він категорично проти монополізації ринку землі.

Пропонує він і зменшити зарплату депутатам і уряду, а простим українцям підвищити розміри зарплат і пенсій «за рахунок збільшення удвічі вартості робочої сили у кінцевій вартості товарів і послуг» (висловлюючись менш пишномовно, зарплата зросте пропорційно до ціни на товари і послуги, тобто купівельна спроможність залишиться на тому ж рівні).

Ігор Ковтуненко, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", самовисуванець,
Як і політсила яку він представляє, кандидат за люстрацію, децентралізацію, прагне припинення бойових дій і цілісності країни. На загальнодержавному рівні обіцяє змусити чиновників декларувати не лише доходи, а й видатки, скасувати депутатську недоторканність (десь вже це було… здається на минулих виборах обіцяли, і на позаминулих) і розробити процедуру відкликання нардепів.
Серед цілей «домогтися повноправного членства України в Європейському Союзі в найкоротші терміни» (не кажучи що це не в компетенції конкретного нардепа, цікаво якими шляхом він буде домагатись ЄС).

Серед обіцяних благ конкретно по округу знову обіцянки залучення інвесторів та створення нових робочих місць (таке теж обіцяє і обіцяв кожен другий, але поки без результатів).

Ковтуненко йде в депутати, аби на 100-у окрузі відновити паркові зони і освітлення, а також щоб забезпечити школи новим оснащенням і альтернативним теплопостачанням, щоб поліпшити якість доріг та забезпечити «комфортне перевезення пасажирів у Бобринецькому, Вільшанському, Добровеличківському, Кіровоградському, Компаніївському, Новоукраїнському районах та місті Кіровограді» (Виходить в облраді у нас на стільки слабкі господарники, що питання нормального добирання людини із Бобринця до Кіровограда може вирішити лише нардеп?).

Серед нового кандидат пропонує розпочати в Кіровоградському і Компаніївському районах промисловий видобуток золота, вибити гроші для реконструкції систем водозабезпечення районів його округу.

У сфері культури, отримавши мандат, кандидат обіцяє проведення мистецьких фестивалів всеукраїнського рівня заради підвищення статусу Кіровоградщини і відновлення та реконструкцію пам’яток архітектури.

Світлана Курченко, самовисуванка, одним із пріоритетних напрямків депутатської діяльності вважає реформування та технічне переоснащення Збройних сил та децентралізацію, обіцяє підтримувати антикорупційні закони.

Для того, щоб відновити потужності села, на її думку, треба поширити кооперації серед селян та впровадити програми державної підтримки як сільгосппідприємств, так і приватних господарств, формування чіткої і дієвої системи державних замовлень на сільгосппродукцію. Селянам обіцяє установити дотації на молоко.

Загадковим є пункт «Створити передумови для відновлення тваринництва» (які ті передумови, як їх створити? ).

Щоб працевлаштувати молодь кандидат пропонує ввести квоту (тобто, на підприємстві певну кількість місць обов’язково матимуть займати молоді спеціалісти. Це ніби добре, але куди діти немолодих?), а щоб заохотити брати на роботу тих, кому за 45 пропонує знизити податки на таких працівників для роботодавців. Також податкові пільги пропонує тим, хто створюватиме нові робочі місця. Цікаво, що кандидат пропонує першочергово працевлаштовувати жінок і самотніх матерів (з одного боку якось негендерно, з іншого - невже надія на чоловіків остаточно втрачена і таки першочергово впрягтись і гарувати має саме жінка?).

Із соціальних благ Курченко обіцяє у кожному селі ФАП із пільговою соцаптекою , який буде фінансуватись із держпрограми. Сільським школи кандидатка хоче забезпечити новими комп’ютерами та безкоштовним Інтернетом, ввести мораторій на закриття сільських дитсадків та забезпечити сільських вчителів гарантіями де-юре уже закріпленими, але не функціонуючими. У ролі нардепа візьметься пані Курченко і за спрощення шкільної програми.

Серед соціальної «нямки», яку « хаває» виборець, але шляхи здійснення якої невідомі, підтримка державної програми пільгового кредитування молодіжного житлового будівництва на селі, гарантія першого робочого місця молодим спеціалістам та фінансова підтримка молодим батькам, кожному селу автобусний маршрут і хороші дороги, відродження фінансування будинків культури, сільських бібліотек і спортивних секцій, скасування пенсійної реформи і підвищення пенсій.

Павло Любченко, представник Радикальної Партія Олега Ляшка обіцяє ряд позитивних змін у політичній сфері, наприклад, пропуск без поважних причин пленарного засідання парламенту, голосування за іншого має бути підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата. Решта пропозицій у цій сфері надто описові. Не розуміло якими саме механізмами кандидат «безкомпромісно боротиметься з корупцією.

Кандидат хоче недопущення приватизації стратегічних підприємств, від діяльності яких залежить безпека держави, єдині правила гри для бізнесу, європейські стандарти для продукції та адресні інвестиції для підтримки села.

У соціальній сфері бажання кандидата збігаються з бажаннями мільйонів українців. Це і створення умов для збільшення доходів населення до рівня, який забезпечить гідне, повноцінне життя людини, і докорінне реформування сфери охорони здоров’я, освіти та культури, і запровадження дієвих соціальних гарантій працевлаштування молоді… Тільки от механізмів досягнення таких намірів кандидат як і більшість його колег не називає.

Потенційний нардеп вважає, що пріоритетне фінансування наукових досліджень, зокрема, у сфері енергозбереження та енергетики, фізики та хімії, біотехнологій та електроніки.

Також кандидат планує жорсткіше контролювати підприємства, аби вони дотримувались екологічних норм і забезпечити екологічно чисті продукти для українців (останнє втілити цілком реально, але ж на відповідні більш якісні продукти і ціна зросте в рази. Зрештою, достатньо порівняти ціни на «хімію» і «натур продукт» нині).

Як і всі інші кандидати підтримує децентралізацію.

Роман Макодзеба, представник політичної партії «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ «ЗАСТУП»» агроном-технолог за освітою виклав настільки коротку і нечітку програму, що дозволимо собі викласти її повністю.
«Ознайомившись з установою і програмою партії заявляю, що цілком і повністю підтримую цілі та заходи які визначені у програмних документах партії.
В такий складний час випробувань для незалежності України українське село повинно стати осередком, яке дає можливість впевнити, що селяни у скрутний час стануть авангардом і прикладом збереження цілісності та заможності України.
Тільки самобутність і працездатність працівників агропромислового сектору громадян, що проживають на селі зможуть дати поштовх до втілення в життя програми «За рідну землю» цілісного плану розвитку аграрного сектору України та сільських територій», - наисав Макодзеба. Відділити зерно від полови тут не виходить.

Віктор Мігалатюк, самовисуванець, який мітив на крісло начальника обласної міліції, а нині очолює Маріупольське міське управління МВС України в Донецькій області, вважає, що «депутати повинні нести персональну відповідальність за свої передвиборчі обіцянки, а у разі невиконання їх відкликатись».

У соцсфері він прагнутиме достойних пенсій та піклування про дітей-сиріт та дітей-інвалідів, належної підтримки материнства (у чому вимірюється «достойна» пенсія? Яка це конкретно сума? Як забезпечити таку пенсію?).

Сільгоспвиробникам кандидат обіцяє підтримку за рахунок здешевлення природних ресурсів, зменшення податкового тиску, створення прозорої процедури, надання в оренду земель.

Ну і звичайно кандидат боротиметься з корупцією і створить нові робочі місця за рахунок інвестицій.

Про передвиборчі програми решти кандидатів цього ж округу читайте на "Гречці" згодом.

Анастасія Дзюбак

Поширюйте

Коментуйте


Реклама