Політика

Невловимий Джо Олесь Петік

. 5243


Чергове інтерв’ю попереднього голови ОДА Олександра Петіка газеті «Украина-Центр», яку пов’язують із екс-регіоналом Олександром Шаталовим, викликало низку питань до колишнього голови міської організації ВО «Свобода» Сергія Запорожана.

- Сергію, пан Петік, очевидно, Вас мав на увазі, коли говорив, що гучні заяви деяких місцевих партійців, привели до того, що «… образовалась брешь, которую нужно было закрыть…». Саме тому він волею обставин, в т.ч. внутріпартійних, мало не змушений був йти кандидатом у депутати по виборчому округу №99 у Кіровограді.

- Про яку «брешь» говорить колишній очільник ОДА второпати важко. Можливо ту, яка походить від слова «брехати». Ну вийшло восьмеро людей з партії, то що - світ клином зійшовся? Хочу нагадати пану Петіку, що партія «Свобода» його йти на вибори у Кіровограді не делегувала. Міські збори та обласна партійна конференція, як відомо, рекомендували вищому партійному керівництву кандидатуру свободівця Василя Ращупка. Та його категорично не сприйняв як сам Петік, так і нардеп Ханенко. У них були свої плани на цей випадок, і ділитися ними з однопартійцями до пори до часу вони не бажали. Та коли їм вдалося позбутися Ращупка як кандидата від партії, то й після цього на партійному з’їзді 14 вересня Петік був офіційно висунутий кандидатом у депутати по 102-му мажоритарному округу (Світловодськ, Знам’янка). Та воля вищого партійного органу і тут була проігнорована. Петік виплив як кандидат-самовисуванець у Кіровограді у 99-му виборчому окрузі. Для чого «Свободі» так складно шифрувати своїх кандидатів? Складається враження, що або хтось у партійних верхах переконсультувався з командою Президента, або Петік грається у власні політичні ігри. Наприклад, так втрутитися у виборчу боротьбу, щоб вдало допомогти обратися на окрузі ставленику того ж Президента Порошенка Костянтину Яринічу. Це як версія. Можливі й інші, в тому числі особисті мотиви.

- То Ви не жалкуєте, як припускає, Петік, про свій вихід із «Свободи»?

- Кажу чітко й однозначно: доки в партії будуть такі люди як Петік і Ханенко, жалкувати не буде потреби. Бідні ті бійці, з якими Петіку доведеться йти у розвідку. Я з ним не хочу йти навіть до найближчої кав’ярні.

- Газета пише, що брала інтерв’ю телефоном, бо «факт отправки в АТО уже свершился».

- О, Боги, чудо здійснилося! Мабуть, така репліка мала б прозвучати після опублікованого. Якби газети і сайти так багато писали про мобілізацію кожного бійця, то ніяких шпальт не вистачило б. Але це особливий боєць. Він як той Фігаро чи Невловимий Джо. А чого невловимий? Бо його ніхто не ловить. Він нікому не потрібен. Це так в анекдоті розказується. А насправді Петіка можна було спіймати у Кіровограді 12 жовтня, коли він проводив зустрічі з виборцями у мікрорайоні Набережна-Преображенська ( фото оголошення), або 14 жовтня, коли Олесь Владиславович йшов Великою Перспективною на чолі колони факельної ходи. Чесно кажучи, думав, що саме цього дня, на козацьку Покрову, він підніматиме бойовий дух бійців батальйону «Айдар», розповідаючи про подвиги Бандери і Шухевича. Сьогодні яке, сімнадцяте жовтня? Непарне. Очевидно, пан Петік на службі у війську. А завтра побачимо. Може з’явиться на стадіоні, на футболі. Закриватиме «брешь»…

- Якось зле Ви іронізуєте, пане Сергію. Які конкретні у вас претензії до пана Петіка?

- Я вже не раз наголошував, що головною причиною розбіжностей з колишнім очільником ОДА-свободівцем було його небажання проводити люстрацію, очищення владних кабінетів від членів команди Ларіна-Януковича. І знаходимо цьому підтвердження вже нині, коли (вдумайтеся-!!!) колишній член команди Ларіна-Януковича пан Кузьменко ЗВІЛЬНЯЄ двох колишніх членів команди Ларіна-Януковича панів Серпокрилова і Рєзніка й оком не моргнувши. Ще й начальника УКБ Мільто на додачу. А Петіку для цього й півроку не вистачило. А те, що для цього звільнення не потрібен був закон «Про очищення влади», прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом, говорять самі звільнені у інтерв’ю місцевій газеті: «Заяву я написав давно. За законом, коли приходить новий голова облдержадміністрації, ми повинні скласти повноваження. Він задовольнив заяву, я вже не працюю. Не хочу більше нічого коментувати. У мене було 226 днів відпустки за шість з половиною років роботи. Відпочину хоч 20 днів, а потім буду визначатися. Ще не знаю, чим займатимуся, – уточнив Серпокрилов.

– Заяву я написав ще у вересні у зв’язку з призначенням нового голови обласної державної адміністрації. Згідно зі статтею 10 Закону України «Про державні адміністрації». Це основна підстава, – пояснює інший екс-заступник губернатора Віктор Рєзнік.

Ось такі пироги. А Петік каже, що «чесними треба бути до, під час і після виборів». Півроку долдонив усім, що в нього нема важелів і можливостей звільняти підлеглих регіоналів. А як же стаття 10 Закону України «Про державні адміністрації»? Як кажуть, no comment.

Олександр Войтенко

Поширюйте

Коментуйте


Реклама