Політика

Що обіцяють кандидати в нардепи по 101 округу Кіровоградщини виборцям

. 2518

До виборів залишилось зовсім трохи і «Гречка» продовжує знайомити читачів з передвиборчими обіцянками кандидатів у нардепи по мажоритарці. Про «ману небесну» від кандидатів 99 і 100 округів ми вже знаємо, тож на черзі 101 округ (Гайворонський, Голованівський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський, Ульяновський райони), де балотується 16 кандидатів.


Аби спростити аналіз виведемо як аксіому спільні загальні тези усіх кандидатів. Отже, усі мажоритарними округу готові протидіяти корупції, підтримують децентралізацію і люстрацію. Зрозуміло, що всі вони за єдину і неподільну Україну, хочуть підсилити обороноздатність армії і допомагати учасникам АТО та їх родинам. Їм не байдужа соціальна складова життя простих українців, тож звісно обіцяють вони полегшити життя бізнесу, розвивати село за рахунок приваблення інвесторів та стимуляції тваринництва, підтримувати молодь у їх навчанні, пошуку робочого місця і створенні родини, допомагати пенсіонерам і іншим малоймущим. Ну і звичайно покращувати ситуацію у сфері освіти і охорони здоров’я.

 

Далі ми виокремимо лише «перли» програм кожного кандидата.

Михайло Бевзенко, представник Радикальної партії Олега Ляшка, обіцяє заборонити продаж землі, у невідомий спосіб він ліквідує нелегальний земельний ринок, заборонимо іноземцям володіти і розпоряджатися нашими чорноземами та створю прозорий земельний кадастр, що унеможливить земельне рейдерство. Він вважає, що Україна має виробляти і продавати готову продукція, а не сировину.

Також він обіцяє ратувати за те, щоб жінки йшли на пенсію у 55 років. Він хоче запропонувати парламенту, щоб робота у підсобному селянському господарстві і на базарі давала людям право на отримання пенсії (про те, щоб люди, які працювали на даних роботах платили податки, з яких і нараховуються пенсії чомусь не згадується).

Обіцяє він і приємність для українських один: хоче щоб сім’ї з двома дітьми були визнані багатодітними і могли взяти пільгові кредити на придбання житла.

Кандидат бачить перспективи у розбудові транзитного і транспортного потенціалу країни та збільшенні пасажирських і вантажних перевезень за рахунок розширення інфраструктури.

Олег Голімбієвський, який представляє «Блок Петра Порошенка», планує створити робочі місця за рахунок розвитку в регіоні тваринництва.

Серед конкретних планів у галузі охорони здоров’я хоче перегляду медичної реформи в частині створення госпітальних округів, покращення матеріального забезпечення медичних закладів первинної ланки, відновлення роботи фельдшерсько-акушерських пунктів. Також він хоче на законодавчому рівні виписати умови перевезення пільгових категорій населення та обіцяє пролобіювати створення маршруту потягу «Гайворон – Вінниця».

Також кандидат обіцяє сприяти реконструкції і модернізації мереж водогонів у всіх районах округу та перевести котельні округу на альтернативне паливо.

Віктор Грицюк, самовисуванець, стверджує, що « усі питання в Україні, які потребують волі народу мають вирішуватися тільки шляхом референдуму».

Серед нестандартного, кандидат хоче «звільнити всіх незаконно засуджених за часів минулої влади в період з лютого 2010 року по лютий 2014 року» (добра теза, але хто і як визначатиме незаконність засуджених?)

Віталій Грушевський, екс-регіонал, а нині само висуванець, також обіцяє українцям негайне прийняття закону про референдум.

Також депутат хоче ввести мораторій на розгляд питань, які роз’єднують країну і вносять розбрат.
Кандидат пропонує скасувати пільги як такі, а замість них видавати пенсіонерам певну додаткову суму грошей, якою вони користуватимуться на власний розсуд

У програмі кандидата є дивна теза: «Державний пенсійний фонд – гарантія соціальної захищеності громадян.» (що ця фраза має сказати виборцю для нас залишилось загадкою).

Медицину депутат хоче бачити не безкоштовною, а страховою, проте з присутнім переліком безкоштовних медпослуг.

На референдум має виноситись, на думку депутата, і остаточне вирішення земельного питання.
Земельних орендарів кандидат планує зробити соціально відповідальними. «Розвиток села – обов’язок орендаря землі» - стверджує кандидат.

Також кандидат планує повернути у державну власність стратегічних підприємств енергетики, зв’язку, металургії та інфраструктури.

Цікаво, що у сфері освіти кандидат пропонує таку схему: «За абітурієнта платять не батьки, а замовник – Держава або підприємство. Це є гарантією працевлаштування.» (чи кандидат не знає, що така форма навчання називається державною і є у українських вишах?)

Також кандидат пропонує, аби люди самі обирали голів ОДА та РДА ( якщо люди обирають голів районних і облрад, навіщо обирати і ще одного керівника на дублюючу посаду)

Смішною є і пропозиція « звернення до міжнародних кредиторів з вимогою скасувати державний борг України» (вимогою? Серйозно? Здається ми не в тій ситуації, щоб вимагати).

Юрій Гульдас, само висуванець, обіцяє виборцям забезпечувати юридичний захист власникам паїв на вільне розпорядження своєю земельною ділянкою.

Також він хоче, аби купівля земельних паїв проводилась лише державою та передаватися молоді, яка проживає на селі.

Просто шикарною пропозицією для економії держбюджету є заборона на реалізацію «мільярдних проектів з будівництва нових метрополітенів, автобанів, розважальних центрів, які фінансуються з державного бюджету, а ці кошти направити на розвиток медицини, освіти, культури сільських, селищних та міських громад» (а в нас багато мільярдних проектів метрополітенів здійснили в Україні в останні роки? А де знаходяться розважальні центри збудовані за державний кошт? Точно не на Кіровоградщині)

Ігор Добрянський, представник «Батьківщини», переймається освітніми питаннями. Так він хоче « створення здоров'язбережувального освітньо-виховного середовища і творчої, доброзичливої атмосфери співпраці учнів (студентів) та педагогів у навчальних закладах усіх форм власності; викорінення догматизму, застарілих стереотипів з вітчизняної освітянської діяльності». (Гарна ідея. Студенти певно теж про таке мріють. Але от як викорінити питання риторичне? )

Кандидат стверджує «Тільки здорова людина має перспективу отримати належну освіту, стати добрим фахівцем, створити сімейний добробут, реалізувати свої кар'єрні і суспільні амбіції.» (Тут кандидат, вочевидь, хотів сказати що виступає за здоров’я нації, а вийшло, що ледь не хрест поставив на людях з проблемами зі здоров’ям. Описка по Фрейду? )

Конкретно по округу депутат планує впроваджувати цільові програми з енергозбереження, водопостачання і водовідведення, налагодити транспортне сполучення і займатись благоустроєм. (Може йому просто у райраду, а не в парламент балотуватись з такими достойними цілями?)

Віктор Кондратюк, самовисуванець, іде в парламент бо йти туди мають нові люди.
Він розповідає про себе: « З грудня 2013 і до 24 лютого 2014 не по телевізору бачив подвиг людей на Майдані. А коли на Сході країни стала реальною загроза російської агресії, вступив до добровольчого батальйону Дніпро-1. З квітня по теперішній час воював в зоні АТО. Це продовження боротьби за інтереси народу і країни. Але в той час, коли мої бойові побратими платять свої здоров’ям та життям за те, щоб ми жили у вільній та демократичній державі, в тилу сильні цього світу вирішують свої особисті політичні та грошові питання. Саме на війні я зрозумів, що ми не маємо права знову віддати владу олігархам та старим можновладцям.»

Він принаймні розуміє, що завдання депутата це «контроль через зв’язки з виборцями за втіленням цих законів, за виконанням в регіоні державних програм та цільового використання бюджетних коштів, що виділяються на вирішення соціальних питань та реалізацію економічних програм на місцях. І аж ніяк не «газифікація регіону, побудова доріг» і таке інше».

Але от конкретні пропозиції кандидату викласти складно. Тож він каже що боротиметься за відміну пенсійної реформи, візьме під державний контроль основні ціни на товари та послуги.

Підозрілим є пункт, де кандидат пропонує «запроваджувати в життя людей і функціонування держави християнські цінності та Біблійні моральні принципи як надійний фундамент існування» (нагадуємо, Україна світська держава і у нас свобода совісті).

Юрій Литвин, самовисуванець, обіцяє електорату підтримку промислових підприємств і реального виробництва, просування продукції вітчизняних підприємств на зовнішні ринки.

Селянам він обіцяє запровадити єдиний, сільськогосподарський податок (податок на землю) та скасувати всі інші податки для виробників сільгосппродукції.

Також він обіцяє вирішити одвічну проблему доріг, провівши реконструкцію вулично-магістральної дорожньої мережі та підвищення якості ремонту доріг, суворе дотримання гарантійних термінів і нормативів їх експлуатації.

Віталій Махинько, самовисуванець, переконує: «Кіровоградщина – серце України - і саме ми можемо стати тим цементуючим началом, що об’єднає Схід і Захід.» (серце України може стати цементуючим началом? Як взагалі утворилась така метафора?)

Виборцям він обіцяє боротись за скасування пенсійної реформи, впровадження Програми радіаційної безпеки і надання регіону особливого статусу, що передбачатиме пільги для жителів Кіровоградщини та створення сільськогосподарських кооперативів за європейським зразком та можливість вільно розпоряджатися своєю землею.

Михайло Поплавський, самовисуванець, почне свою діяльність із створення можливості для референдуму, на якому всі українці зможуть вирішити, як розпоряджатися сільськогосподарською землею.

Також він хоче створити механізм недопущення надмірної концентрації земельних ділянок у власності однієї особи та монополізації земель як ресурсу людського та економічного розвитку у сільській місцевості.

Збирається сприяти розвитку тваринництва забезпечивши повноцінне довгострокове кредитуванню під повний технологічний цикл.

Олександр Пополавський, також само висуванець, обіцяє виборцям розвиток муніципальної мережі аптек для пільговиків та створення програми «Духовно-моральної і культурної освіти молоді». Більше нічого нового крім звичного популізму.

Олександр Рижков, який балотується від Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», хоче аби супровід мирного процесу в Україні відбувався з боку спеціального представника Генерального Секретаря ООН.
Держава повинна активно захищати і підтримувати розвиток вітчизняної промисловості, стверджує він.
Тому повинна надати фінансово-кредитну підтримку закупівлі вітчизняними виробниками сучасного обладнання і технологій, зниження енерговитратності виробництва.

Також кандидат хоче заборонити практику зниження заробітних плат і відправки працівників бюджетної сфери і держслужбовців у неоплачувані відпустки.

Євген Соловчук, який представляє « Народний фронт». Він вважає, що малий і середній бізнес має стати в авангарді економічного розвитку країни, середній клас – основою її соціальної структури. Також він планує боротись за підвищення енергоефективності водночас з проведенням газифікації району.

Олександр Тененик від Української партії «Зелена планета», не знає, що і пообіцяти, тож обмежується загальними фразами.
«Основне гасло моєї передвиборної програми - вільна людина у справедливій державі. Найвищі цінності - людський розвиток і гідність, духовність і свобода, рівність і солідарність, громадянське суспільство та демократія, правова держава, міжнаціональна і міжконфесійна злагода, справедливість і добро.»

Микола Федченко, само висуванець, іде в раду щоб привести до ладу дороги і електромережі округу, налагодити автобусне сполучення і відкриті соціальні магазини. Тому про щось більш глобальне у сфері розвитку країни чи законотворчості мова не йде.

Андрій Флоря, також самовисуванець, на диво, має пункти програми, які ідентичні і дослівно викладені у інших кандидатів у нардепи.

Наприклад, він як і само висуванка від 100 округу Світлана Курченко, Юрій Коваленко від 147 округу, Дмитро Зубрій від 37 округу планує підтримку програми інформатизації й комп’ютеризації шкіл «Новий комп’ютер і безкоштовний Інтернет – сільським школам», а також державної програми пільгового кредитування молодіжного житлового будівництва на селі «Твій дім – твоя перспектива».
Хто у кого «списав» уже значення не має, але імідж кандидатам у яких геніальні ідеї втілились у дослівне формулювання програми це якось псує. Словом, спічрайтерам, що підклали свиню кандидатам хай скажуть дякую.

Анастасія Дзюбак

Поширюйте

Коментуйте


Реклама