Хворі на гепатит С cпробують достукатися до кіровоградської влади

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1166

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Хворі на гепатит С cпробують достукатися до влади18 грудня в Україні проводиться всеукраїнська акція “Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!” з метою привернення уваги влади до необхідності  вирішення проблеми поширення епідемії вірусного гепатиту С.

Прес-конференція до цієї події пройде в інформаційно-ресурсному центрі 18 грудня о 12-00 (приміщення облдержадміністрації з боку вул. Дзержинського 53А). Учасники акції під час заходу звернуться до керівництва МОЗ з наступними вимогами: - оприлюднити достовірну статистичну інформацію щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С і визнання епідемії вірусного гепатиту С в області. - розробити та затвердити дієву програму з протидії поширенню вірусних гепатитів. - забезпечити фінансування діагностики, лікування вірусного гепатиту С та забезпечення  проведення закупівель якісних та безпечних ліків з бюджетних коштів для всіх, хто їх потребує.

За результатами експрес-тестувань на гепатити, що проводилися Альянсом-Україна у 24 регіонах в  липні 2012 року, приблизно 10% населення в Україні інфіковані вірусним гепатитом С. Зокрема, в  Кіровограді серед людей з групи ризику (наркоспоживачі та їх найближче оточування, секс-працівники, люди, які повернулися з місць позбавлення волі) тільки кожен третій виявився не інфікованим на гепатит С! (68% хворі на гепати С). За даними ВООЗ в Україні близько 1,2 млн. людей інфіковані вірусом гепатиту С. Внаслідок  обмеженої конкуренції та наявності лише двох іноземних виробників препаратів для лікування гепатиту С в Україні вартість курсу лікування (близько $20 000) недосяжною для переважною більшості хворих. Акція організована у національному масштабі в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо  лікування!», ініційованої у червні 2012 р. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МБФ «Відродження». Головна мета кампанії – донести до Уряду України вимоги щодо необхідності оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С в державі; затвердження Національної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми для подальшого зниження ціни  на ліки, у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів.

На прес-конференцію запрошені заступник голови облдержадміністрації Пастух Г.В., начальник  обласного управління охорони здоров’я Рибальченко О.М., начальник міського управління охорони здоров’я Макарук О.О., Запрошуємо Вас прийняти участь у зазначеній прес-конференції, яка вперше звертає увагу громадськості на таку гостру проблему суспільства як С-гепатизація молодого населення Кіровоградщини. З повагою, Співорганізатор заходу в Кіровоградській області, керівник ОБФ «Повернення до життя» О.Остапов

Фото звідси

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити