Довічне ув’язнення, довічний президент: сьогодні Тимошенко, завтра - ти

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1129

Київський районний суд Харкова оголосив перерву у слуханні кримінальної справи щодо порушень у діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" до 10.00 12 лютого. Таке рішення ухвалив головуючий суддя Костянтин Садовський, зважаючи на відсутність у залі засідань підсудної Юлії Тимошенко та її захисника Євгенії Тимошенко. Для VIP-ув'язнені Качанівської жіночої виправної колонії сьогоднішнє перенесення судового засідання вже тринадцяте за ліком. Причина все та ж: незадовільний стан здоров'я.

Незважаючи на очевидність зриву чергової спроби людей у мантіях познущатися над відомим політиком, в будівлі Київського суду задовго до оголошеного ще в грудні початку слухання розмістилися близько двадцяти депутатів Верховної Ради України. Їх могло бути й більше, якби не «маленькі хитрощі» українських «командирів руху». Приміром, офіціозні ЗМІ сьогодні з самого ранку регулярно інформували народні маси про погоду в Харкові і про готовність тамтешнього аеропорту приймати/відправляти повітряні лайнери. Повідомлення рясніли неприкритим песимізмом.

Виявилося, авіатори виконували свої виробничі обов'язки як і належить жителям Першої Столиці України. Тобто сумлінно.

Впродовж минулої доби, за словами адвоката Тимошенко Сергія Власенка, аеропорт Харкова не прийняв один-єдиний рейс. Ви будете сміятися, але цей самий рейс був з Києва. Саме цим бортом мали намір дістатися на Слобожанщину і сам Сергій Володимирович, і решта його колег по фракції «Об'єднана опозиція «Батьківщина». Власенко здав авіаквиток і приїхав поїздом; депутати-опозиціонери обрали інші способи комунікації.

  ХІБА ЦЕ ЗВЕТЬСЯ «ПАРЛАМЕНТСЬКОЮ НЕДОТОРКАНІСТЮ»?!

timow2У цей самий час в лікарняній палаті, де вже котрий місяць намагаються поставити на ноги екс-прем'єр-міністра, відбувалися драматичні події. Члени українського парламенту Олександра Кужель, Тетяна Слюз та Людмила Денисова, домігшись у тюремного начальства дозволу побувати в місці ув'язнення свого лідера, несподівано оголосили про початок акції солідарності з Юлією Володимирівною. Вона полягала в тому, що дами-депутати залишилися з хворою на 9-му поверсі ЦКЛ-5, незважаючи на спроби медиків і наглядачів з Качанівської колонії видалити їх з лікувального закладу під слушним приводом. Нашвидку організований харківськими властями «мітинг обурених трудящих» (працівників бюджетної сфери звозили під стіни лікарні орендованими міськрадою автобусами), «мовчазна акція протесту» медиків (коли лікарі, медсестри та санітарки спустилися на 1 поверх і деякий час позували перед телекамерами зі щільно стиснутими губами) на рішучість трьох парламентаріїв не вплинули.

Вранці до лікарняної палати ввірвалися бритоголові чоловіки і, брудно лаючись, видворили дам на вулицю - неодягнених і невзутих. Прес-служба Харківського управління Державної пенітенціарної служби представила «винос тіл» (кожну з дам виносили по шестеро кавалерів) як ... добровільне рішення соратниць Тимошенко. Мовляв, судові виконавці ознайомили їх з якимсь рішенням місцевого суду про «завершення побачення з ув'язненою» і жінки нібито підкорилися.

Одній з депутатів, Тетяні Слюз, стало погано. Медпрацівники спішно надали їй першу допомогу.

Депутатський візит, менше з тим, виявився корисним. Вперше обиватель з вуст авторитетних представниць українського політикуму дізнався, як насправді оберігають від негараздів недавнього главу уряду. До цих пір ні адвокат Сергій Власенко, ні дочка Тимошенко, Євгенія, не могли розголошувати ці подробиці. Давши відповідну розписку.
Олександра Кужель показала журналістам план-схему лікарняного блоку на 9-му поверсі ЦКЛ «Укрзалізниці», де утримується Ю. Тимошенко. На цій схемі були позначені місця, в яких, як стверджують депутати, встановлені приховані відеокамери. При цьому пані Кужель нагадала, що в палаті Ю. Тимошенко встановлено три відеокамери Державної пенітенціарної служби.

При включенні світла в туалеті, який знаходиться в палаті, одразу починає блимати торшер над ліжком екс-прем'єра, а в лампочці в самому туалеті стає помітний характерний для відеокамер інфрачервоний вогник. На її думку, це свідчить про наявність відеокамери і в туалеті.

"Юлія Тимошенко вже давно не включає світло в туалеті", - додала Кужель.

Відеокамери також встановлені в кімнаті для зустрічей із захисниками, і в душі, наявному в кімнаті, де перебували жінки-депутати, які підтримали акцію непокори Ю. Тимошенко.
Ще дві не приховувані відеокамери встановлені в коридорі і одна - в середині блоку на вході.

"На питання, чиї це відеокамери, нам не дали виразної відповіді", - сказала О. Кужель.

Адвокат Власенко, поквапившись побачити клієнтку після видворення з її палати депутатів Верховної Ради, застав Юлію Володимирівну в незрозумілому стані. Йому навіть здалося, що Тимошенко ... гірше, ніж іншим. Адвокат забив тривогу, зажадав особистої зустрічі з головлікарем лікарні Михайлом Афанасьєвим. Той спробував внести ясність: мовляв, нічого небезпечного, просто пацієнтка «перебувала у стані змішаного медикаментозного і фізіологічного сну». «Була втома, був епізод посилення болю в спині. У зв'язку з цим ми дали їй препарат знеболюючий і легкий заспокійливий препарат. І, на наш погляд, пройшла втома, і прийом цих препаратів викликав сон», - пояснив головлікар.
Чим насправді напхали екс-прем'єра до такої міри, що вона була не в змозі впізнати знайомих, розбиратимуться в Генпрокуратурі України та керівництві Пенітенціарної служби.

Відвідавши Тимошенко, слідом за Власенком, інший впливовий опозиційний депутат Андрій Кожем'якін повідомив журналістам: Юлія Володимирівна не ввійде до палати, доки не будуть задоволені її вимоги.

Андрій Анатолійович зустрічався з екс-прем'єром перед сьогоднішнім судовим засіданням. «Стан фізичний важкий. Вона напівлежала, вона не нормально розмовляла, не пам'ятає, що відбувалося, і кілька разів було враження, що вона деякі речі не бачить, навіть прочитати не змогла текст, який я їй показував», - сказав А. Кожем 'якін.

За його словами, Ю.Тимошенко не пам'ятає, коли до неї приходив захисник Сергій Власенко і коли співробітники СБУ начебто намагалися проводити слідчі дії.

ДОВІЧНЕ УВ’ЯЗНЕННЯ, ДОВІЧНИЙ ПРЕЗИДЕНТ

Водохресний вечір на цьому не завершився.
Як невдовзі дізналися мої співвітчизники, під слідчими діями пан Власенко мав на увазі вручення офіцерами Служби безпеки «повідомлення про підозру». Генеральний прокурор Віктор Пшонка напередодні рішення Європейського суду з прав людини (воно, швидше за все, буде на користь Юлії Володимирівни) оголосив екс-прем’єр-міністра підозрюваною в організації умисного вбивства депутата ВР Євгена Щербаня. Пообіцявши Ю. Тимошенко суворий, але справедливий…суд присяжних.

Лідери опозиції були настільки обурені новиною, що оголосили про намір невідкладно зустрітись із Віктором Януковичем. Крім того, з ініціативи партії УДАР розпочато збір підписів за скликання позачергової сесії парламенту. Нагадаю: для цього потрібні щонайменше 150 підписів.

"Ніяких доказів Юлії Володимирівни ні в яких справах, пов'язаних зі Щербанем, немає і бути не може. Про це неодноразово заявляв, зокрема, адвокат на прізвище Поїзд (Дмитро Поїзд, адвокат одного з убивць Щербаня – авт.), який знає матеріали справи краще за всіх, який знає позицію вбивці Щербаня", - сказав Власенко.

Під час прямого включення на каналі TVi ведуча поцікавилася у Сергія Володимировича, чому його соратники прагнуть у суботу побачитись саме з першою особою держави.

   Ми не вбачаємо ніякого сенсу зустрічатись із керівництвом Пенітенціарної служби, - відповів С. Власенко. – Вони нічого не вирішують, лише виконують вказівки. Я вважаю, дуже мало сенсу зустрічатись і з паном Пшонкою, який відверто виконує вказівки Віктора Януковича. Я вважаю, що фракція повинна вимагати зустрічі з Януковичем не так, як він хоче («хай одна людина прийде і ми поговоримо…»). Тільки зустріч із фракцією! І далі – ставити йому жорсткі питання, які йому неприємні. Це він може іноземним послам розказувати, що він не впливає на систему судоустрою.

Депутат з фракції УДАР Сергій Каплін, в разі скликання позачергової сесії парламенту, наполягатиме на заслуховуванні міністра внутрішніх справ, Генпрокурора, керівника СБУ.

-    На мою думку, Служба безпеки країни не тим займається сьогодні, - сказав пан Каплін.

-     Як секретар профільного парламентського комітету мушу сказати, що неприпустимо при такому розгулі злочинності в Україні змушувати СБУ займатись тортурами проти мого колеги Ярослава Дубневича. До його офісу співробітники «Альфи» просто увірвалися й почали чинити безпрецедентні дії. Я бачу в цьому суто політичне замовлення. Порушення депутатської недоторканості групи депутатів у ЦКЛ-5 говорить взагалі про якусь політичну розбещеність у діях Служби безпеки України. У нас неповний склад парламенту. Ми повинні мобілізувати 451-го депутата Верховної Ради – український народ! Ця влада, цей парламент не є політично легітимними. Люди мають вийти на вулицю, люди мають добиватися легітимізації дій цього парламенту. Ми повинні зробити все, аби ті принципові речі, про які «партія влади» говорила людям, які гарантували ми в разі приходу до влади, таки були здійснені.

Сергій Каплін називає сьогоднішні одкровення Віктора Пшонки виконанням прокуратурою політичного замовлення влади – знищити Юлію Володимирівну в принципі:

-    Кожен громадянин України має розуміти: сьогодні це Тимошенко, а після відпрацювання цього механізму кидатимуть до в’язниці кожного потенційного політичного конкурента Януковича. І ми отримаємо довічно ув’язнених лідерів опозиції і довічного президента Януковича, тільки змінюватимуться імена представників цього роду…
                                                                                                                                                              Олег БАЗАК

Фото звідси

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити