Видворення з лікарні трьох нардепів-жінок спричинило неабиякий скандал

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1418

Наприкінці тижня, що  минув, «Гречка» повідомляла про ініціативу партії УДАР щодо збирання депутатських підписів з приводу скликання позачергової сесії Верховної Ради України. Народні обранці зберуться у Будинку Під Куполом орієнтовно у четвер.

З-поміж тем, що нині непокоять українське суспільство (виразниками інтересів якого і є члени парламенту), - звинувачення, висунуте Генпрокуратурою Юлії Тимошенко з приводу загибелі народного депутата України Євгена Щербаня. Колишній глава уряду разом із іще одним екс-очільником Кабміну України Павлом Лазаренком начебто не пошкодували на організацію замаху на життя державного діяча $2, 8 млн.

Особисто у мене виникли серйозні сумніви з приводу вказаної суми. Справа ось в чому. 15 років тому таких грубих грошей вистачило б не лише на «зачищення» Щербаня, а іще понад двох десятків донбаських чиновників разом із прокурорами! Ті, хто нашвидкуруч вигадували нову кримінальну справу проти відомого політика, перестаралися. Заради об’єктивності зазначу: подібні дурниці притаманні не лише слідчим, а й багатьом моїм колегам-українським журналістам. Вони теж не звикли перечитувати те, що щойно написали/набрали на комп’ютері…

Звісно, на позачерговій сесії йтиметься й про брутальне порушення депутатської недоторканості відносно трьох жінок-парламентаріїв, - Олександри Кужель, Тетяни Слюз та Людмили Денисової.

Партія «УДАР» оприлюднила з цього приводу офіційну заяву: «…Інцидент у Харківській клінічній лікарні “Укрзалізниці” показав, що чинна українська влада свої рішення і наміри здатна відстоювати тільки грубою силою. Те, як з приміщення видворили жінок-народних депутатів, вчергове свідчить про нехтування правами громадян в Україні. І це відбувається на тлі оприлюднення останнього рішення Євросуду з прав людини за рекордною кількістю справ проти України. Офіційний Київ програв усі 211 справ! Сьогодні у державі не мають громадянських прав та почуваються незахищеними як засуджені, так і усі громадяни; проти представників опозиції, не зважаючи на депутатський мандат, чинять свавілля.

Така ситуація в країні, яка головує в ОБСЄ та заявляє про свої європейські прагнення, є неприпустимою.
Влада продовжує маніпуляції: з голосуваннями в парламенті, з призначенням на посади “своїх і відданих”, з переслідуванням політичних опонентів та доведенням до абсурду судових процесів над ними.

“Проблеми” з авіарейсами до Харкова у переддень та день, на який у Київському суді Харкова призначене судове засідання у справі Тимошенко, – все це демонстративне нехтування громадською думкою, правами людини і, зрештою, здоровим глуздом.

Влада повинна припинити беззаконня. Відчуття власної безкарності не повинне заколисувати тих, хто сьогодні при владі. Адже за усі дії рано чи пізно доведеться відповідати».

Ось як прокоментував інцидент, що трапився вранці минулої п’ятниці на 9-му поверсі центральної клінічної лікарні №5 «Укрзалізниці» депутат Верховної Ради кількох скликань Юрій Кармазін:
 - У діях невстановлених осіб, які  нібито виконували рішення Дзержинського суду  Харкова і застосували насильство до народних депутатів України - жінок Т. Слюз, Л. Денисової та О. Кужель - безумовно вбачаються ознаки кримінально карного злочину. Хотілось би побачити швидкість реакції голови Вищої Ради юстиції на дії судді, який «освятив» подібний розбій. Депутати знаходились у ЦКЛ-5 у зв’язку з виконанням своїх депутатських обов’язків і з метою запобігання тортурам, які здійснюються протягом тривалого часу проти політичного діяча Юлії Тимошенко. Саме тортурами кваліфікуються дії, які вчиняє пенітенціарна система, тримаючи біля ліжка політично ув’язненої Тимошенко охоронців-чоловіків та спостерігаючи через відеокамери за кожним її рухом, позбавивши її конституційного права на свободу особистості. Незаконними рішеннями судів з політичних мотивів Тимошенко позбавлена волі, але не позбавлена притаманних кожній людині людських прав. Через те депутати, які намагаються протестувати проти цього, виконують сумлінно свої депутатські обов’язки.

Дії, направлені на перешкоджання виконання цих обов’язків, якщо вони вчинені особами з використання свого службового становища, підпадають під ознаки ч. 2 ст. 344 ККУ – «втручання у діяльність державного діяча», а також ч. 2 ст. 351 ККУ – «перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради».

Залишається дивуватися керівникам правоохоронних сил Харківської області, які виявилися повністю нездатними для того, щоб розкрити вбивство чотирьох осіб родини судді (Володимира Трофимова – авт.), яке не має аналогів в Європі, бо такого злочину з відрізанням чотирьох голів, який би був не розкритий, уявити собі неможливо.

В той же час керівництво правоохоронних органів, очевидно, вважає, що своє невміння розкривати серйозні резонансні злочини можна виправдати прислужуванням криміналу. Судова система Харківської області, яка понад 10 років формувалася громадянином іншої держави М. Бородіним, іде на винесення явно неправосудних рішень з порушенням процесуального порядку їх прийняття. Адже як інакше можливо оцінити прийняття рішень щодо видалення нардепів, які не були ознайомлені з позовом, не були запрошені на суд, не мали права на оскарження рішення?

Безумовно, за винесення таких «рішень» винні мають звільнятися за порушення присяги та притягатися до кримінальної відповідальності. Нагадаю для невігласів ч. 2 ст. 7 КВКУ: «Засуджені користуються всіма правами громадянина, за винятком обмежень визначених законами України та цим кодексом і встановлених вироком суду». Цей кодекс ми написали разом з великим харків’янином, депутатом п’яти скликань українського парламенту О. Бандуркою. І дивно виглядає, що в Харкові не можуть зрозуміти про верховенство Конституції, Кодексу, рішень Європейського суду з прав людини над інструкціями пенітенціарної системи.

Як Голова Партії захисників Вітчизни, яка входить до широкого кола українських опозиційних сил, закликаю всіх народних депутатів України і в першу чергу тих, хто заявляє про свою опозиційність, перервати незаслужену відпустку та терміново скликати позачергову сесію Верховної Ради України.
Крім питання дотримання прав політично ув’язнених, в країні терміново треба розглянути звіт уряду про невиконання рішень Європейського суду з прав людини, безглузді заяви міністра юстиції про неможливість виконання 2 рішень Європейського суду з прав людини, економічну ситуацію в країні та введення надзвичайного економічного стану. Депутати мають поставити питання і добитися порушення кримінальної справи щодо членів Уряду, які без внесення змін до Закону про державний бюджет України, незаконно перерозподіляють бюджетні кошти на цілі і по кодах, не передбачених Законом.
Крім того, депутати мають вжити заходів до повернення в державну власність «приХватизованих» облгазів, які зараз масово банкрутують зі шкодою для громадян України та економічної безпеки держави.
Не може залишитися також поза увагою держави та депутатів ситуація з монополізацією ринку авіаперевезень. Антимонопольний комітет має реагувати, після банкрутства «Аеросвіту» і «підкилимної» угоди щодо монополізації всіх рейсів «Міжнародних авіаліній України». Громадяни нашої, найбіднішої в Європі країни, вимушені платити за авіаперевезення в тричі більші кошти, ніж громадяни цивілізованої Європи, де борються з монополізмом.
На сесії треба також заслухати ситуацію, яка склалася в морських портах та на Укрзалізниці. Очевидно, що так зване «реформування» цих галузей - має наслідком загрозу національній безпеці національній безпеці України.
Ситуація з розкриттям навмисних вбивств також загрожує України, всіляє в людей страх, невпевненість в можливості держави їх захистити, та, разом із зростанням безробіття, сприяє посиленню еміграційних настроїв у суспільстві.
Безумовно, нелегітимність призначення нинішнього Голови НБУ може бути суттєвою перешкодою для ведення переговорів з МВФ, якому Україна має повернути в найближчий час 6 млрд. грн.
Очевидно, що для вирішення цих питань Верховна Рада має працювати мінімум два тижні в сесійному режимі, роблячи перерви на 2-3 год. для засідання комітетів. У випадку термінового невжиття заходів по вказаних напрямках та продовження ігнорування прав українців і парламент, і Президент, і уряд поставлять себе поза законом, оскільки вони забули що відповідно до ст. 3 Конституції «…людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю…», а у відповідності зі ст. 5 Конституції України: «…Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

У понеділок, 21 січня, о 12.00 біля Адміністрації Президента України представники ряду молодіжних організацій проведуть акцію «Геть політичних збоченців!». Молодь має намір оголосити Президенту Віктору Януковичу свої вимоги щодо виконання умов проголошеної екс-прем’єром Юлією Тимошенко акції непокори, негайного припинення політичних репресій, фальсифікації нових кримінальних справ, а також звільнення Ю. Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів.

В акції братимуть участь ВМГО «Батьківщина молода», ВГО «Молодий Народний Рух», молодіжне крило «Фронту змін», інші громадські організації, студенти та молодь Києва.
                                                                                                                                                                 Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити