Василь Ращупко: «Кіровоград не повинен бути на периферії культурного життя країни»

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1759

Напередодні виборів до місцевих рад наші журналісти зустрілись з одним із кандидатів на посаду міського голови. Василь Ращупко балотується від політичної партії «УКРОП» і відомий кіровоградцям як учасник попередніх виборів до Верховної Ради України.

 

- Розкажіть про себе. Що пов’язує вас з Кіровоградом?

- Для початку – я тут народився. На селищі Новому у 1984 році. Далі навчався - маю диплом КНТУ за фахом фінансист, також закінчив магістратуру з адміністративного менеджменту. Відразу по закінченню навчання зайнявся підприємницькою діяльністю.

- Чому ви вирішили йти на вибори?

- Треба щось змінювати. Треба доносити до людей інформацію, адже скласти руки і зайняти позицію, що ми не беремо участь у виборах, це все одно, що дозволити ворогам України прийти до влади. Це було б безвідповідально.

- За рахунок чого ви плануєте отримати голоси виборців? Які питання слід вирішувати в першу чергу?

- Я приєднався до українських патріотів, яким не байдужа доля міста і країни загалом. Маю цілі і знаю як їх втілити. Основним є вирішення питання житлово-комунального господарства. Ми вважаємо, що формування тарифів абсолютно непрозоре і їх потрібно переглядати в сторону зменшення. Спочатку провести аудит, щоб чітко знати з чого формуються ці тарифи. І другий суттєвий момент – це ПАТ «Кіровоградобленерго». Воно належить російському олігарху Бабакову, депутату Держдуми Російської Федерації. Ця людина голосувала за анексію Криму. Я вважаю, що це підприємство має бути або конфісковане або націоналізоване. І повернуте громаді міста Кіровограда. Для початку можна перевірити чи виконані всі умови приватизації та почати процедуру повернення.

- На вашу думку , чи очікування людей, які виходили на Євромайдан, справдились?

- Влада почала поважати і прислухатися до думки народу, але суттєвих змін не сталося. До влади прийшли ті самі люди, які були при Кучмі, Ющенку, Януковичу. Працюють всі старі схеми, корупція квітне. Найнебезпечніших корупціонерів і крадіїв не чіпають, дозволяють їм виїздити з країни. Реально відбулась пародія на люстрацію, адже майже нічого не змінилось. Ні в міліції, ні в прокуратурі, ні в судах не видно результатів.

- Окрім проблем ЖКГ, чого ще бракує Кіровограду?

- Розвитку культурного життя. Кіровоград не повинен бути на периферії культурного життя країни. Зважаючи на місце розташування, ми просто мали б проводити кілька якісних фестивалів на рік. Можливо, на новий рівень пора вивести театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти». Якщо управління культури не справляється з цією задачею самотужки, то необхідно шукати досвідчених культурних менеджерів в інших областях та запрошувати на роботу. Хай діляться досвідом. Заодно, це стало б стимулом вирішити іншу проблему міста – жахливе транспортне сполучення, адже з Кіровограда виїхати кудись напряму складно.

- Як щодо підтримки учасників АТО?

- Звичайно, це зараз на часі. Як окрему віху я би виділив психологічну допомогу. Зокрема, у нас є досвід психологічної роботи з вояками на передовій, але активістам елементарно бракує забезпечення. І це невеликі гроші для міста – близько 15 тисяч у місяць. Завдяки їм зараз пройшли психологічну реабілітацію близько 600 бійців. Але треба розширювати програму. Наприклад, на опитування щодо перейменування, яке не має жодної юридичної сили, виділили 600 тисяч гривень. Для «Компаса» це були б шалені гроші.

- У Кіровограді побутує думка, що за керівництва Партії регіонів і Сергія Ларіна в місті стався «прорив».

- Все що робилося - завдяки бюджетним коштам і внескам підприємців. А екс-голова ОДА з командою допомагав їх розкрадати. На них лежить вина в тому, що така ситуація в економіці та в тому йде війна на Донбасі, анексований Крим. Вся верхівка Партії регіонів мала б нести кримінальну відповідальність. Але не понесла. За час роботи тієї ж «команди» було «роздано» дуже багато кіровоградської землі. Варто повернути її громаді та реалізувати право учасників АТО на земельні ділянки.

- Окрім існуючих пільг, як можна допомогти тим, хто захищав країну від агресора?

- Вважаю, що на місцевому рівні можна було б у кадровому відборі до державних установ враховувати статус учасника АТО та надавати перевагу тим, хто захищав Батьківщину. Мужність, відповідальність та патріотизм учасників АТО сумнівів ні в кого не викликає.

-Чи будуть результати цих виборів дійсно волевиявленням громадян, чи ми побачимо фальсифікації та порушення? 

- Я думаю, що влада як і раніше використовуватиме адмінресурс та відомі схеми, адже їх підтримка у населення дуже сильно зменшилась через відсутність справжніх реформ, фейкової люстрації, наявності в їхніх лавах регіоналів. Як би там не було, закликаю всіх прийти на вибори і віддати свій голос за тих, хто відповідає вашим критеріям чесного політика і зможе змінити ситуацію в країні на краще. Україна переможе.

Сподобалася стаття?