У Кіровограді оголосили результати екзит-полів: інфографіка (ОНОВЛЕНО)

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 16101

Оприлюднили результати екзит-полів у Кіровограді, які проводила «Асоціація політичних наук» та Research & Branding Group.

 

В інфографіці можна бачити остаточні результати "АНП".

Research & Branding Group проводило екзит-пол на замовлення газети «Кіровоградська правда» і оприлюднило результати змагання за пост кіровоградського міського голови.

Дані екзтит-полів різняться у межах похибки. Проте, на думку одиного з кандидатів на посаду міського голови Кіровограда Андрія Табалова, що в другий екзит-пол проводився з порушеннями. Про це він повідомив під час вечірньої сесії виборчого марафону. За словами Андрія Табалова, компанія Research & Branding Group, яка проводила екзит-пол на замовлення місцевої газети «Кіровоградська правда», опитувала виборців до їхнього волевиявлення, що є порушенням.

«Опитування треба робити після голосування, однак R&B Group робила це до того, як виборці зайшли на дільницю. Таке опитування могло вплинути на думку виборця», - повідомив Андрій Табалов. Згідно з даними на сайті компанії, R&B Group проведенням опитувань займається більше 15 років. Неодноразово співпрацювала з «Партією Регіонів».

Довідка: Опитування на виході (екзит-пол від англ. exit poll) або післявиборче опитування — опитування виборців, що проводиться соціологічними службами на виході з виборчих дільниць (англ. polling station) у день голосування, з метою прогнозування його результатів до часу оголошення офіційних даних виборчими комісіями.

 

 
 

У день голосування на виборах до органів місцевого самоврядування (місцевих рад, сільських, селещних, міських голів) 25 жовтня 2015 р. компанія Rеsearch & Branding Group провела exit-poll (опитування на виході з виборчих дільниць) В місті Кіровограді було опитано 1200 виборців на 40 дільницях.
При реалізації дослідження використовувалася випадкова двоступенева вибірка:
• На першому етапі одиницями відбору виступали виборчі дільниці. Основа вибірки - дані про чисельність виборчих дільниць та зареєстрованих на них виборців.
• На другому етапі вибірки, яка реалізувалася в день виборів, одиницями відбору виступали виборці, які проживають на території даної виборчої дільниці, які брали участь у голосуванні. Для забезпечення репрезентативності вибірки виборців, відібраних на окремих дільницях, проведення опитування здійснювалося з урахуванням інтенсивності потоку голосуючих. Випадковий характер відбору респондентів на ділянці забезпечується процедурою, яка передбачає вибір інтерв'юером в певний час потрібного числа опитуваних із заданим кроком.
З урахуванням обсягу вибіркової сукупності очікувана гранична похибка по даній вибірці не повинна перевищувати ± 2,9% (при рівні довірчої ймовірності Р = 0,954).

АПН опитала 4460 виборців на 20 дільницях 20 округів. Похибка може бути у рейтингу лідерів - 2,5%, 0,5-0,1% - для партійних списків.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
-3 # Активист 26.10.2015, 10:54
Александрович держись полет нормальный!!!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити