Ноу-хау з фальсифікації виборів у Кіровограді

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 2187

Після місцевих виборів, які відбулися 25 вересня, не висвітленою лишилася тема нових видів маніпуляцій та фальсифікацій. А саме про них сьогодні говорять працівники штабів та члени виборчих комісій. Кореспондент "Гречки" поспілкувався з кількома з них і виявив тенденцію: усі розповідали про схожі дивні результати, але ніхто не узагальнював цього явища. Йдеться про низькі, практично нульові цифри по цілому ряду партій. І про високі показники однієї партії на цих же дільницях.

Ми вирішили систематизувати інформацію самі. В цілому виявилося, що у Кіровограді та області, ймовірно, масово спрацював новий вид фальсифікацій.

Схема така: на дільницях спостерігають за виборами представники основних партій - вони контролюють, щоб їхнього кандидат і партію "порахували" правильно. Саме вони відмічають кожен бюлетень "за" і потім відслідковують, щоб саме ця цифра була занесена в протокол. На всі дільниці у Кіровограді подали своїх членів дільничних комісій кілька основних партій та кандидатів. Але є інші партії та кандидати, ті, спостерігачі та члени комісії від котрих на кожну дільницю не потрапили. Ці партії зазвичай набирають по кілька десятків голосів на кожній з дільниць. Такі як "Соціалісти", "Партія пенсіонерів" тощо. Саме їхніми голосами, на думку деяких учасників виборчого процесу, і скористалася опозиційна партія у Кіровограді. Ймовірно, ця схема працює по всій Україні і не є виключно місцевим ноу-хау.

 

Так після перерахунку голосів на самій дільниці в протокол можна вписати усі правильні дані, окрім... деяких партій, на результати яких ніхто уваги не звертає. І на стільки ж, відповідно, збільшити результат конкретної замовленої партії чи кандидата. Схемі фальсифікації сприяє і нове виборче законодавство, яке взагалі виключає перевірку, навіть вибіркову, упаковок з бюлетенями на виборчих комісіях(Ленінській районній, Кіровській районній, Кіровоградській міській, районних та селищних комісій по області). Перераховувати можна лише після рішення комісії чи суду про перерахунок.

Так на одній з селищних виборчих комісій у Кіровоградській області стався конфлікт через те, що член комісії спробувала перерахувати бюлетені в розірваному пакеті.

Зрозуміло, що для такої схеми кілька членів комісії повинні бути в "долі". А своїх членів ДВК в усі подали кілька парламентських партій та їхні "сателіти".

Можливо вибори 2015 стали ще одним підтвердженням вислову: «Не важливо як голосують, важливо хто підраховує».

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити