Чому за звільнення секретаря Кіровоградської міськради голосував його однопартієць

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1169

Вчорашнє раптове звільнення з посади секретаря Кіровоградської міськради Володимира Смірнова, представника «Самопомочі» стало резонансним.


- Ця рада не готова до змін, які пропонує «Самопоміч». Ми в цьому вкотре переконались, бо регламент, який запропонований від об’єднання «Самопоміч» він інноваційний, прозорий. Це потрібно було втілювати в нас в місті. Бо де громадськість має більше впливу на формування бюджету, депутатського корпусу, там буде менше корупції. – пояснив ситуацію зі звільненням секретаря Кіровоградської міськради від «Самопопочі», голова обласного осередку партії Артем Погребнюк.

 

Проте серед 24 депутатів, які закликали звільнити Смірнова був і його однопартієць – Олександр Артюх.
У коментарі «Гречці» депутат розповів, що підтримав звільнення соратника, бо йому у будь-якому випадку не давали б працювати.

- Я вважаю, що в тій обстановці, яка склалась на вчорашній день працювати нашому однопартійцю неможливо, бо не приймають наше бачення реформування роботи ради. Вважаю, що в такій обстановці це не праця, а мінус нам всім. Тим більше, що «Європейський вибір» - це 8 людей, з них лише 3 – це представники «Самопомочі». Нас не підтримали. Це сподвигло мене, щоб поставити цей підпис. Я не проти Смірнова, у нього є своє бачення роботи. Я за нього, але в такій обстановці людину можна просто зацькувати. Мені його було по-людськи шкода. – прокоментував Артюх.

У свою чергу жодного покарання на партійному рівні депутату не загрожує.
- У нас всі депутати самостійні, мають свою особисту думку. Кожен має право на власну думку і на помилку. – зазначив Артем Погребнюк.


Згодом партія оприлюднила офіційну заяву з приводу вчорашньої ситуації. Подаємо її без змін.

«Вчорашнє звільнення представника «Самопомочі» Володимира Смірнова з посади секретаря Кіровоградської міської ради не завадить нашим представникам і надалі відстоювати демократичні засади та домагатися прозорої і відкритої роботи депутатського корпусу. На жаль, відповідні прогресивні зміни до Регламенту міської ради, які напрацювала робоча група на чолі з Володимиром Смірновим, не в повному обсязі підтримані нашими колегами з інших партій.
Водночас депутати проголосували за поправку до статті 3 Регламенту, за якою представники громади мають за день до сесії подати письмову заяву, аби бути присутніми на засіданні. Поправкою до статті 11 затвердили, що обрання заступника голови постійних комісій є у розпорядженні постійних комісій. Стаття 16 тепер дозволяє лише міському голові пропонувати кандидатів на посаду заступників. Крім того передбачена ще низка поправок, більшість з яких суто технічні, інші стосувалися вагомих для громади моментів. Не зважаючи на низку дорадчих зустрічей з громадськими активістами, більшість їхніх правок до регламенту не врахували.
Можливо, тому що депутати ще не готові слідувати європейським цінностям та переймати європейську політичну культуру не на словах, а на практиці. Не зважаючи на політичні спекуляції і заяви щодо причин відставки, вчорашнє вибіркове прийняття змін до Регламенту, запропонованих робочою групою та погоджених із громадськістю, яскраво свідчать про реальні мотиви звільнення Володимира Смірнова, який послідовно відстоював нові принципи в роботі міськради.
- Ми відповідально заявляємо, що не проводили кулуарних переговорів та утаємничених перемовин ні з окремими депутатами, ні з депутатськими фракціями щодо збереження за нашим депутатом посади секретаря. Оскільки головні завдання, які ми перед собою ставимо, - зробити діяльність органів місцевого самоврядування максимально прозорими та відкритими для громадян, налагодити комунікації між виборцями та їхніми обранцями - не залежать від того, хто з нас яку посаду обіймає.
- Ми завжди дотримувалися та будемо дотримуватися моральних та політичних принципів «Самопомочі» й намагатимемося донести до інших, що депутат, перш за все, повинен працювати на благо громади. Ми залишаємося відкритими для конструктивної співпраці з іншими депутатськими фракціями та групами, якщо вона буде в інтересах міста і кіровоградців.»

Нагадаємо, сьогодні у міськраді утворилась фракція «Самопомочі», до якої увійшли і Смірнов, І Артюх.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити