Сергій Таровик: Цього року над нами змилувалася тільки погода

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1649

4 жовтня аграрії Кіровоградської області приєднаються до загальнонаціонального попереджувального аграрного страйку. Про це 8 серпня під час прес-конференції у Кропивницькому повідомив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

 

agrp 2

Він прибув у місто на партійну конференцію обласного осередку політсили і поспілкувався із журналістами.
«Ми знаємо, що аграрна галузь є основною галуззю економіки нашої країни. Цього року доля аграрного виробництва у ВВП країни складатиме 41 відсоток. Якщо того року ми ділили перше місце з металургією по валютних надходженнях, то цього року аграрне виробництво дає кожний другий долар валютної виручки», - переконує політик.

За його словами, з початку 2015 року ставлення до аграрної галузі різко змінилося. І замість мотиваційної складової, яка була в економіці з 1998 року, з’явився фіскальний тиск.

«З першого січня 2015 різко змінились умови роботи всіх людей, які працюють в аграрному секторі. Система фіксованого сільськогосподарського податку, спецрежиму ПДВ, система компенсацій ставок комерційних банків, система компенсацій за придбання техніки українського виробництва – все це зникло із порядку денного Уряду. Ми попереджали, що цього не можна робити», - коментує Скоцик.

Структура аграрного виробництва змінилася, тому варто переглядати систему оподаткування і вона повинна носити мотиваційний характер, вважає лідер Аграрної партії України.

У свою чергу він вважає, що тиск на сільгоспвиробника сприяє занепаду економіки країни загалом.

«Нас не послухали. Ми говорили, що якщо буде відмінений фіксований сільгоспподаток, якщо в аграріїв заберуть спецрежим ПДВ як єдине на сьогодні джерело фінансування аграрного виробництва, то буде девальвація національної валюти. За останні два роки гривня знецінилась на 320%, за останній рік – із вересня 2015 по вересень 2016 – девальвувала більше як на 25%. Ми говорили, що продукти виростуть в ціні. Тому що в аграрному виробництві 80% складових імпортного походження, що впливає на здороження продуктів. Ми говорили, що буде різке скорочення робочих місць, – пояснює пан Віталій. - У першу чергу в малому і середньому бізнесі, який займається тваринництвом, адже в такій системі вони вижити не зможуть.

Якщо ми розпочинали минулий рік маючи 2 мільйони 300 тисяч дійних корів, то на сьогоднішній день ми маємо 1 мільйон 800 тисяч, а до кінця року ми очікуємо, що дійних корів в Україні залишиться в межах 1 мільйона 500 тисяч. Нагадаю, що в 90-му році в країні було 9 мільйонів поголів`я дійного стада. Ми говорили, що це приведе до зниження купівельної здатності і до того, що почнуть менше споживати продуктів харчування. Загальний ринок таких продуктів у 2015 році в Україні складав 15,9 млрд. доларів, у цьому році очкується на рівні 7,7 млрд. доларів – тобто упав у 2,4 рази. Якщо ми беремо дані за останній рік, то українці стали споживати молока, м’яса, хліба на 30% менше ніж минулого року, а риби на 42%. Як результат -розбалансоване харчування. Це додається до проблем з медичним забезпеченням, і щороку від одних лише серцево-судинних хвороб помирає 400 тисяч людей».

Із 30 червня минулого року по сьогодні на страйки аграрії виходили сім разів, черговий запланований на 20 вересня. Цього разу вони також протестуватимуть, аби домогтись змін податкового кодексу і не дозволити нерегульований продаж землі. А головне - винести на слухання законопроект №3851-1, який повертає систему оподаткування прийнятну для аграріїв.

«Ви бачили це тут, на Кіровоградщині, коли аграрії виходили на дороги з технікою. За що вони боролися? Вони доводили, що не можна так бездумно змінювати систему оподаткування. Уряд хотів повністю відмінити спец режим ПДВ ще минулого року, незважаючи на те, що в коаліційній угоді прописано чітко, що він повинен працювати до першого січня 2018 року. Нам частково вдалося його відстояти.

Уряд хотів повністю скасувати спрощену систему оподаткування. Нам вдалося відстояти і її, аграрії залишилися в четвертій групі оподаткування, але навантаження на гектар в обробітку за останні два роки зросло у 41 раз, тобто це дуже велика зміна в тих умовах, в яких зараз працюють виробники. Нам двічі вдалося відстояти продовження мораторію продажу землі. І сьогодні ми прийшли до такої ситуації, що вчора міністр фінансів опублікував своє бачення податкового кодексу на наступний рік. У програмі уряду чітко говориться про те, що в наступному році всі аграрії переводяться на загальну систему оподаткування і не буде зовсім спец режиму ПДВ. Це говорить про те, що минулого року аграрне виробництво впало вперше за останні 15 років, на 4,7%, в цьому році за перше півріччя вже на 3%. Отже ми будемо спостерігати подальше падіння аграрного виробництва, що призведе до девальвації національної валюти, підвищення інфляції», - вважає Скоцик.

Нам потрібно завершувати земельну реформу, але ми ще не готові до її завершення шляхом зняття мораторію на продаж землі, вважає лідер політсили.

«В нашій злиденній країні люди не зможуть купити землю. Більш ймовірно, її куплять іноземці за копійки. Тому нам прикро було чути, що Президент у своїй промові до парламенту закликав швидко завершити земельну реформу і впровадити ринок земель сільгосппризначення», - каже політик.

-Цього року над нами змилувалася тільки погода. У Кіровоградській області вперше за 5 років був сніг і за рахунок вологи цьогорічний врожай вище середнього . Але зараз люди, які працювали на землі змушені сьогодні йти і добиватися своїх прав», - каже Сергій Таровик, голова Кіровоградської обласної партійної організації «Аграрної партії України», і додає, що нині аграрії об`єднаються в лавах їх політсили. На сьогодні в області вже працюють 172 осередки Аграрної партії України.

Також представники партії готуються до того, щоб потрапити до Верховної Ради України наступного скликання, адже нинішнє «аграрне лобі», яке складається із 42 депутатів розкиданих по різних партіях, на думку партійців, фактично працює на всіх крім селян.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити