Активним громадянам Кропивницького запропонували стати співавторами Нової Конституції (ФОТО)

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 901


Члени Коаліції громадянського суспільства «Народна Конституція» ознайомили громадськість Кропивницького з ідеєю та принципами широкого неполітичного процесу створення Конституції як Нового суспільного.

«Знаєте на що зараз схожа Україна? Ми намагаємось ліпити євро розетки, щоб сподобатись Європі і Америці, а в нас розвалений фундамент. Фундамент – це конституція держави. Насправді більшість людей її і не читали. На той час, коли затвердили Конституцію України вона була дуже потрібна для існування країни. Але перехідний період закінчився і ця конституція не працює. У нас немає безкоштовної освіти, медицини, немає нічого про що там говориться. Ми перетворились в імітаторів, які роблять вигляд, що дотримуємось правил, “ – каже Віталій Чудновський, український політик, народний депутат п’ятого, шостого та сьомого скликань, голова Всеукраїнського благодійного фонду «Справжня боротьба з раком», член ГО “Конституційний конвент”.

У вересні 2015 року громадські організації «Конституційний Конвент», Global Ukrainians, «Україна — це я», ВГО «Українська стратегія», Міжнародний центр перспективних досліджень та Центр політико-правових реформ підписали меморандум про створення коаліції громадянського суспільства «Народна Конституція».
Організатори форуму акцентують увагу на тому, що для того, щоб конституція дійсно працювала, вона має об’єднувати народ, тобто люди спільно мають стати творцями нових правил свого життя на основі суспільного договору.

«Нас не об’єднує минуле – різна культура, різна історія. Навіть нещодавні події, Революції гідності, Помаранчевої революції, Радянського союзу ми сприймаємо по різному. Теперішнє нас теж не об’єднує. Наприклад, навіть різне сприйняття перейменування «Кіровограда» в «Кропивницький». Єдина річ здатна об’єднувати – це спільне бачення майбутнього». – пояснює Олексій Толкачов, автор книги «Омріяна Україна».

Як вихід активісти пропонують провести вибори спеціального органу – «Конституційних зборів» за мажоритарною виборчою системою. Цей орган має провести народні консультації, створити концепцію проекту Конституції, який пройде громадське обговорення. Після цього має бути створено остаточний проект конституції, винесений на всенародний референдум.

«Криза і війна була не лише в нашій країні. Ми проаналізували досвід 50 країн. Є достатньо типовий вихід із кризи. Він складається з певного об’єктивного аналізу того, що відбулось. Після того як виявили причину, треба прибрати ті правила життя, які привели до кризи та створити нові». - каже політолог Олександр Кочетков.

Суспільний договір або соціальний контракт – система взаємодії влади та громадян в управлінні державою, що базується на засадах партнерства щодо розподілення соціальних та економічних благ, в якій чітко визначені правила, при яких суспільство делегує владу на гарантування громадянам однакових можливостей при розподіленні ресурсів та забезпеченні прав та свобод.

На практиці суспільний договір став основою під час написання конституцій або внесення змін до конституцій багатьох країн: США, Франції, Італії, Папуа – Нової Гвінеї , Греції, Португалії, Іспанії, Перу, Туреччини,Нікарагуа, Бразилії, Беніну, Болгарії, Румунії, Колумбії, Гани, Південно-Африканської Республіки, Албанії, Руанди, Таїланду, Болівії, Кенії , Тунісу.

Спілкування з представниками громадського сектору Кропивницького підсумували закликами приєднуватись до важливої ініціативи і самим ставати творцями майбутнього.

До коаліції можуть доєднатись громадські об’єднання, вищі навчальні заклади та наукові установи, а також експерти, науковці та фахівці у сфері конституціоналізму, які мають належну професійну репутацію, дотримуються стандартів політичної неупередженості і поділяють положення меморандуму про створення коаліції.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити