Завтра Парламент розгляне закон про службу в органах місцевого самоврядування

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1485

Завтра , 19 січня очікується розгляд Верховною Радою України проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489). Основні положення Законопроекту передбачають:
• поширення дії Закону як на осіб, які призначаються за конкурсом, так і на осіб, які обираються на посади;
• регулювання всіх основних питань і не містить відсилань на Закон України «Про державну службу»;
• підзаконні нормативно-правові акти повинні видаватися відповідними радами;
• державні органи не можуть здійснювати вирішальний вплив на діяльність органів місцевого самоврядування, визначати законність дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування може лише суд;
• перехід значної частини кадрових повноважень від міського голови до керуючого справами виконавчого комітету, який призначається за конкурсом (крім колективів до 20 службовців);
• посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування повинні встановлюватися на підставі рішення відповідної ради; законом визначаються лише мінімальні гарантії справедливої оплати праці (відносно мінімальної заробітної плати) та співвідношення між категоріями посад.

Як повідомляє Кіровоградське регіональне відділення РВ АМУ, Асоціація міст України, яка брала активну участь у розробці цього законопроекту, доклала максимальних зусиль до забезпечення врахування у проекті інтересів місцевого самоврядування та його автономного по відношенню до держави статусу. АМУ переконана, що прийняття законопроекту буде важливим кроком на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування в Україні, сприятиме посиленню привабливості служби в органах місцевого самоврядування та підвищенню професіоналізму службовців.
Зазначимо, що Представництво ЄС в Україні також висловило підтримку законопроекту №2489 та закликає депутатів Верховної Ради його ухвалити, що є необхідним для покращення чинного законодавства та передумовою успішного продовження реформи децентралізації і економічного розвитку України.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити