У Верховній Раді офіційно зареєстроване кіровоградське земляцтво

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1167

Про цю непересічну подію в житті краю на початку вранішнього засідання парламенту оголосив спікер Володимир Рибак. Очолюватиме міжфракційне депутатське об'єднання “Кіровоградщина” Станіслав Березкін.

До складу об'єднання увійшли також Віталій Грушевський, Олександр Єдін, Сергій Кузьменко, Ігор Шаров, Євгеній Мармазов, Володимир Кудря, Олександр та Андрій Табалови.

 Чим займатиметься новоутворене об'єднання?

Першочергове його завдання — поглиблювати подальшу співпрацю органів місцевого самоврядування, органів виконавської влади Кіровоградської області з “кіровоградською” частиною депутатського корпусу Верховної Ради України у вирішенні актуальних проблем Кіровоградщини, її соціально-економічного та гуманітарно-культурного розвитку.

Якщо спробувати відмовитись від протокольного стилю і скористатись загальнодоступною мовою, - депутати, обрані за партійними списками, разом із депутатами-мажоритарниками мають весь час упрошувати, вмолювати решту своїх колег по ВР, аби ті дозволяли іноді “витрушувати” з куцого державного бюджету якомога більше грошей для центральноукраїнського регіону. Надто він посідає передостаннє місце в країні за основними соціально-економічними показчиками...

Наскільки ефективно діятиме “Кіровоградщина”, стане зрозумілим вже незабаром, а саме під час неминучого перегляду прийнятого торік держбюджету на 2013 рік. Треба брати до уваги наступне: кожен з народних обранців служить вірою й правдою своїм виборцям лише номінально. Насправді ж “списочники” служитимуть насамперед своїй партії, лідер якої, в наших умовах, уважає себе Єдиним, Незамінним та Незмінним. Іншими словами, якщо серед перших осіб у керівництві парламенту, парламентських фракцій або бодай ключових парламентських комітетів наразі немає членів “Кіровоградщини” - проблема “витрушування” грошей для регіону значно ускладнюється.

Не надто зацікавлені вирішенням проблем усієї області й мажоритарники, позаяк голоси їм, - як в теперішньому, так й в майбутньому скликанні ВР — дає не Кіровоградщина, а конкретний виборчий округ. То чи дбатимуть мажоритарники про “чужинців”?..

Існує іще одна цікава обставина, повз яку читачі “Гречки” не повинні пройти за визначенням. Буквально вчора наш портал повідомляв про жваву дискусію у парламенті навколо традиційного звіту міністерства юстиції України щодо наслідків “непримиренної й жорстокої” боротьби з корупцією. Наслідком обговорення стали прийняті на догоду процесові Євроінтеграції країни деякі важливі зміни до антикорупційного закону. Так, опозиція з цього приводу має певні застереження, мовляв, частина депутатів з Партії регіонів за звичкою голосували чужими картками, тож бажано б переголосувати. Та навіть якщо спікер В. Рибак не забажає повторно пропонувати депутатському корпусу артикулювати свій політичний вибір, - чи так вже охоче лобіюватимуть члени “Кіровоградщини” в парламенті ідею про режим найбільшого сприяння “відстаючій” області за рахунок інших регіонів? Маю з цього приводу чималі сумніви. Бо подібне лобіювання за своєю суттю — ніщо інше як ота “гнана й переслідувана” корупція!

В разі ж наполегливості окремих членів утвореного сьогодні міжфракційного депутатського об'єднання їхні більш досвідчені політичні опоненти не без зловтіхи нагадають елементарну істину. Полягає вона у тому, що всі стосунки між законодавчою владою та місцевим самоврядуванням регламентуються Конституцією України та іншими законодавчими актами. Все решта, не передбачене законами, - дешевий PR...
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити