Повідомлення
  • Lack of access rights - File '/images/files2/certij.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/smirnov.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/certij.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files2/smirnov.jpg'

Конфлікт у міській раді Кропивницького: причини та наслідки (ФОТО)

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 2772

21 лютого чергова сесія міськради Кропивницького фактично не змогла розпочати свою роботу. Дискусії викликав запропонований порядок денний.


Офіційно запропонований проект, який пройшов погоджувальну раду і був опублікований на сайті міськради містив 100 питань. Проте депутати його не підтримали.

 

Представник партії «Батьківщина» Олександр Цертій під час сесії заявив, що причина такого голосування так званої демократичної більшості ( «Батьківщина», «Самопоміч», «Свобода», «Радикальна партія» і частина БПП) те, що під час погоджувальної наради щодо формування порядку денного було багато запитань, які проігноровано. Депутат запропонував проголосувати альтернативний порядок денний, який складався з чотирьох питань.

Після кількох перерв не дійшовши згоди, депутати розійшлись.

Власну позицію відносно того, що відбулося Цертій оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Для нас принциповим є першочерговий розгляд озвучених 4 питань - це те, на чому ми наполягали і без чого ми не станемо розглядати інші питання. Якщо взяти за основу запропонований секретарем проект порядку денного - немає гарантій, що в нього ввійде проект рішення про скасування рішення Виконкому стосовно підвищення вартості проїзду, крім того проект рішення щодо зміни ставок єдиного податку в ньому останній перед земельними питаннями. Саме тому наполягали і наполягаємо, що за основу має бути поставлений проект порядку денного де першими будуть 4 надважливих питання. Всі інші можуть додаватись і розглядатись після них, " - розповів "Гречці" Олександр Цертій.
За його словами, станом на 21 лютого, жодних перемовин відносно узгодження позицій не було.
"Вони хочуть зібрати позачергову на 28 лютого, проте дуже схоже що це питання спробують знову не внести в порядок денний", - вважає депутат.

Володимир Смірнов, депутат від фракції «Самопоміч» своє бачення того чому сесія не відбулась, виклав у соцмережі.

 

«Формальною причиною стало неприйняття порядку денного за основу.
Формальним приводом були 2 питання - тариф на перевезення та ставка єдиного податку для підприємців. Обидва питання - надважливі для громади і дійсно мали б розглядатись першочергово, про що і казали. Тепер, від формального до фактичного.

Фактично - ми розуміли, що голосів під ці питання в нас (демократичної коаліції) - немає. Але і більшості Райковича - Табалова - теж немає.
Більше того - немає самого Райковича. І от, весь цей пасьянс було використано для «симетричної відповіді»», написав Смірнов, пояснюючи, що таким чином вони «нанесли удар у відповідь опоненту».

Секретар міськради , Андрій Табалов, який через відсутність мера головував на сесії, вважає нещодавні події фактично демаршем проти нього особисто.

tabb«Є регламент міськради, який ініціював Володимир Смірнов. У п. 7 ст. 19 чітко сказано, що розпорядження про дату, місце, час проведення та порядок денний засідань доводиться до відома депутатів управлінням апарату міськради через оприлюднення розпорядження та повідомлення, а також в електронній формі не пізніше ніж за 10 календарних днів до проведення сесії, а у виняткових випадках -не пізніше ніж за один день.
Відповідно, запланований порядок денний передбачав сто питань і проведення мінімум трьох засідань. Там були питання, які витримали двадцятиденну процедуру оприлюднення, і які її не витримали, питання, що пройшли і не пройшли виконком.
Нормальною практикою є затвердити досить широкий порядок денний, а вже потім зробити перестановки, оскільки засідання проводяться з перервами, і за цей час, наприклад, питання, які цього потребують, пройшли б виконком і комісії, правки депутатів. Всі про це чудово знають, особливо ті, хто колись перебував на посаді секретаря, зокрема Володимир Смірнов, Сергій Бойко, Ігор Волков.
Те, що запропонували депутати Смірнов і Цертій, я не можу назвати альтернативним порядком денним, оскільки як мінімум він не пройшов необхідну процедуру за регламентом. Два із чотирьох запропонованих ними питань не витримали жодних термінів щодо оприлюднення, питання відносно ставок податку було в запропонованому мною в порядку денному.
Єдине питання, якого не було – це скасування нових тарифів на проїзд у громадському транспорті. Його можна було внести у вигляді пропозиції і прийняти більшістю голосів, що я і пропонував. Більше того, була попередня домовленість з депутатами зробити саме так. Питання тарифів я анонсував і на апаратній нараді у понеділок, запросивши на сесію громадськість і перевізників, - зазначив Табалов, -
Відносно ставок податку, на бюджетній комісії було домовлено, і за це голосував депутат Волков, що буде спільне засідання бюджетної комісії та комісії з промисловості, транспорту і зв’язку, на яке запросять підприємців. Після їх заслуховування на розгляд сесії мали запропонувати якесь рішення. Депутати кажуть, що ставку з 20% треба зменшити до 10%. А може до 8% чи 5 %? Це ж треба проаналізувати, підійти помірковано і серйозно».

Секретар міськради наголошує, що у порядку денному сесії була низка важливих питань, окрім тих чотирьох, на яких загострили свою увагу частина депутатів.

Зокрема, питання щодо об’єднання постійних депутатських комісій з питань охорони здоров'я і культури в єдину, оскільки зараз робота комісії з питань охорони здоров’я заблокована, адже в ній лишилось 2 депутати. Також у порядку денному передбачено звільнення від 50% плати за комунальні послуги воїнів-афганців та Програма розвитку пасажирського транспорту, якою передбачено закупку для міста 20 електробусів(автобусів).

«Депутати мали змогу задати питання прокурору міста, який повинен був звітувати про свою роботу. Програма соціально-правового захисту дітей, програма галузі охорони здоров’я, програма соціальної підтримки, і ще багато необхідних програма виявились не важливими для деяких депутатів.
При тому, що сама «Батьківщина» збирала підписи, щоб спонукати міського голову закупити 2-3 автобуси, щоб вони йшли до Старої Балашівки. А в цій програмі 20 автобусів, що мають іти і до Старої Балашівки, і до Масляниківки, і до Миколаївки. Можливо, програма і не досконала і в неї внесуть правки, але їх можна внести по ходу, як це завжди робиться», - говорить посадовець.

Також, на думку секретаря, депутати не хочуть звітувати про свою роботу. Зокрема, на погоджувальній нараді, депутат від «Свободи» Сергій Капітонов був проти звіту щодо роботи тимчасової контрольної комісії з питань гуртожитку по проспекту Університетському, яку він очолює.

Щоб в подальшому не виникало ситуацій зі звинуваченнями у тому, що на погоджувальній раді чиїсь пропозиції ігнорують, за словами секретаря міськради, нині розглядається можливість їх відео трансляцій і відкритості для ЗМІ.

Вдруге депутати спробують таки розпочати роботу орієнтовно на наступному тижні.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити