У Вербну неділю дива не сталося: Юлія Тимошенко сидить...

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 892

Учора комісія з питань помилування при Президентові України прийняла прогнозоване багатьма рішення: Юлія Тимошенко, мовляв, не може бути відпущена на свободу, оскільки в судах Києва та Харкова розглядаються кілька справ, порушених за фактами її діяльності на посаді голови «Єдиних енергетичних систем України». На підході нові справи й нові звинувачення проти опального політика. На додачу до всього, відрізок відбутого Юлією Володимирівною 7-річного тюремного покарання, на думку членів комісії, - замалий...
"Комісія - лише дорадчий орган при Президентові, а Президент може не виконати її рекомендацію, - сказав адвокат екс-прем'єра Сергій Власенко в ефірі одного з вітчизняних телеканалів. - Якщо буде бажання Віктора Януковича, то що б він не говорив з екранів телевізорів, рішення про помилування Юлії Тимошенко буде прийнято протягом 5 хвилин. Право на помилування визначено підпунктом 27 ст. 106 Конституції України. Згідно з Конституцією це право необмежене. Всі обмеження, які встановлені - встановлені самим Президентом для себе його указом. Але навіть у цьому указі немає того , що говорив до цього дня Янукович, що нібито (щоб прийняти рішення про помилування - авт.) потрібно дочекатися закінчення всіх проваджень, - це не так", - сказав С. Власенко.

Засідання вищезгаданої комісії планувалося провести 25 квітня, проте через відсутність кворуму захід перенесли на понеділок. У четвер Президент В. Янукович зустрічався з міністрами закордонних справ Польщі, Данії, Литви та Нідерландів. Йшлося про євроінтеграційні перспективи України, неможливі в принципі, зважаючи на тотальне переслідування Віктором Федоровичем політиків, які “вкрали” у нього у 2004-2005 роках «заслужену перемогу».

Ймовірно, шановні євродипломати на чолі з Радославом Сікорським під час рандеву з Януковичем здалися останньому «недосить переконливими».

Як повідомила прес-служба Президента України, 27 квітня комісія з питань помилування на своєму засіданні розглянула клопотання про помилування Ю. Тимошенко.

«Під час розгляду питання Комісія визначила, що оскільки розслідування кримінальних справ за обвинуваченням Ю. В. Тимошенко у скоєнні тяжких і особливо тяжких злочинів поки не завершено і судом у справах не прийняті відповідні рішення, питання про її помилування є передчасним», - йдеться в повідомленні.

Комісією також прийняті до відома висновки Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого", Національного університету ім. Т. Шевченка, Інституту законодавства Верховної Ради України, відповідно до яких до остаточного розгляду всіх кримінальних справ стосовно Ю. Тимошенко і винесення вироків суду вирішення питання про помилування є передчасним.

«...Отже, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого Тимошенко Ю. В. злочину, а також те, що вона відбула незначну частину призначеного судом терміну покарання, звинувачується і підозрюється у скоєнні інших правопорушень і рішення по кримінальних справах судом не прийняті, Комісія при Президентові України з питань помилування не знайшла підстав для внесення пропозицій про застосування помилування», - резюмував голова комісії, у минулому Генеральний прокурор України Геннадій Васильєв. Геннадій Андрійович спеціально підкреслив: жоден з членів комісії не проявив співчуття до Героїні Майдану. Притому що за час її перебування у «холодній», а згодом у Харківській залізничній лікарні № 5 до комісії надійшло більше сотні клопотань про помилування Тимошенко, підписаних дуже шановними українськими політиками, вченими, діячами літератури і мистецтва.

Лідер політичної партії «Український Демократичний Альянс за Реформи» Віталій Кличко прокоментував вчорашню топ-новину таким чином: «Рішення комісії при Президентові у питаннях помилування, яка «не знайшла підстав» для помилування Юлії Тимошенко, розчаровує і свідчить про неготовність Президента Януковича виправити судові помилки , оскільки процес по газовій справі проходив з численними порушеннями і був політично мотивованим».

В. Кличко вважає, що таке рішення комісія навряд чи приймала самостійно і неупереджено. «Відмова помилувати екс-прем'єра не буде сприяти і втіленню євроінтеграційних прагнень України», - зазначив політик.

Якщо взяти до уваги сьогоднішнє роз'яснення «з приводу» від Печерського суду Києва (саме за його вироком «мотає строк» екс-голова уряду), наступне клопотання про помилування, - чи то знову від групи народних депутатів-жінок, чи то від когось іще - доцільно готувати і скеровувати до комісії з питань помилування не раніше, ніж через рік після прийняття позавчорашнього «єдино правильного рішення» (як «самокритично» оцінив його Г. Васильєв) і «клопотання перед Президентом Януковичем про незастосування акту помилування стосовно Юлії Тимошенко».

У якості «втішного призу» до палати Юлії Тимошенко у понеділок, після неодноразових відмов керівників Державної пенітенціарної служби України, дозволять увійти двом впливовим дипломатам. Як повідомили «Гречці» у прес-службі ВО "Батьківщина", про це заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря дізнався під час зустрічі з міністрами закордонних справ Польщі, Литви та Нідерландів і міністром європейських справ Данії. Ролі «релаксаторів» виконають голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський і посол США в Україні Джон Теффт.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити