Зарплати партійців і неопубліковані контакти приймалень обговорювали під час дискусії у Кропивницькому (ФОТО)

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 2600

Публічна дискусія: «Парламентські партії та виборці. Як знайти спільну мову на локальному рівні» відбулася 29 травня у Кропивницькому.

grr1

Під час заходу громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА Зоя Лебідь презентувала результати аналізу активності парламентських партій у Кіровоградській області. Механізми та практики взаємодії партійних осередків із виборцями, звітування та відкритості партій у міжвиборчий період обговорювали представники політичних партій, громадські активісти та журналісти.

Зокрема, у аналізі йшлося про роботу громадських приймалень, публічну активність, веб-сайти та сторінки у соцменежах обласних організацій 6 парламентських політичних партій (БПП «Солідарність», «Народний Фронт», ВО «Батьківщина», «Самопоміч», «Опозиційний блок», Радикальна партія).

Відповідно до аналізу ОПОРИ, партійні регіональні сайти є лише у двох обласних організацій: БПП Солідарність» та ВО «Батьківщини». Натомість інші партії користуються сторінками на сайтах всеукраїнських організацій партій. Територіальна організація партії «Опозиційний блок» не має такої сторінки. Усі осередки партій користуються сторінками в соціальній мережі Фейсбук.

Більшість інформацій на сайтах стосується участі партійців, депутатів у різних урочистих, публічних заходах та врученню тих чи інших подарунків. Наприклад, з 56 інформацій з початку 2017 року на регіональному сайті БПП «Солідарність», 43 стосуються саме участі у заходах. І ці 43 публікації часто не містять достатньо інформації про самі заходи та їх учасників.

Натомість оприлюднення позиції щодо актуальних проблем місцевого розвитку, рішення партії щодо загальнонаціональних проблем, інформація про роботу депутатського корпусу в органах місцевого самоврядування на сайтах партій практично відсутні.

Разом з тим, інформаційні ресурси осередків партій проаналізувати і за формами: чи є на сайті інтерактивні рубрики (форуми, блоги, опитування), можливість залишити коментарі, інформація про історію партії, кількість членів та розмір внесків, ключові рішення прийняті на з’їздах партії, фінансова звітність, контакти й адреси регіональних офісів (приймалень партій).

Так виявилось, що виборцю можна легко знайти фінансові звіти двох партій – БПП «Солідарності» та Народного фронту». При цьому окремо регіональний звіт є тільки у БПП «Солідарність». У інших парламентських партій звіти можна знайти через функцію «пошук» в рубриці новини. Зі звітім можна дізнатися хто і скільки платить членських внесків, орендну плату за офіси, про спонсрські находження партій та заробітні плати працівників приймалень.

grr2

Контакти районних осередків партій є тільки у Радикальної партії та об’єднання «Самопоміч». При цьому контакти Радикальної партії в більшості не актуальні. На веб-сайтах інших парламентських партій є лише контакти обласних осередків. Партія «Опозиційний блок» не має жодних контактів осередків на веб-сайті та у соціальних мережах.

В обговоренні взаємодії партій та виборців взяли участь представники місцевих осередків трьох парламентських партій: «РПЛ», «Самопомочі», «Опозиційного блоку». Також на заході були присутні представники партії "УКРОП" та Аграрної партії.

Володимир Смірнов, депутат від «Самопомочі», розповів, що осередок перебуває практично на самофінансуванні, бюджетних коштів вистачає лише на оренду офісу та часткову оплату праці одного з його працівників. У комунікації партія робить ставку на соціальні мережі та активність самих депутатів, заощаджуючи на оренді офісів – громадських приймалень.

Сергій Бойко, депутат міськради від «РПЛ» похвалився тим, що його політсила має осередки у кожному з районів Кіровоградщини. Проте наразі працюють лише 4 громадські приймальні. Їх кількість, за словами депутата, планують збільшувати, адже цей засіб комунікації з людьми для партії доволі ефективний.

«Опозиційний блок» наразі немає свого прес-секретаря та бюджетного фінансування. Олександр Рихлицький, депутат райради, переконує, що найближчим часом ситуація зміниться - з 2 кварталу 2017 року партія отримає бюджетне фінансування. А відсутність комунікації через всеукраїнський сайт пояснює зменшенням штату центрального офісу.

Серед рекомендацій, які випрацювали під час круглого столу - забезпечення системного оприлюднення на офіційних сайтах інформації про роботу депутатського корпусу партії, депутатських фракцій в органах місцевого самоврядування Кіровоградської області, розміщення на сайтах партії інформації про історію та ідеологію партії, розмір членських внесків та фінансові звіти. І обов'язково - опублікувати контакти і адреси районних офісів (приймалень партій).

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити