Кіровоградські мажоритарники «не ходять» по фракціях і майже не виступають

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 4516

У 2017 року народні обранці від Кіровоградщини практично проігнорували своє право на виступ у Верховній Раді: двоє з них двічі брали слово під час пленарного засідання парламету, троє – жодного разу. Також у 2017 році жоден з депутатів не змінював фракцію. Такі результати зафіксували експерти Громадянської мережі ОПОРА, проаналізувавши хронологію виступів народних депутатів та перехід по фракціях протягом поточного року.

Аналіз виступів народних депутатів, обраних в одномандатних виборчих округах Кіровоградської області, є частиною загального огляду показників парламентської роботи народних обранців за поточний рік. Важливим моментом аналізу є також зміна фракції. В Кіровоградській області ОПОРА аналізує діяльність Костянтина Яриніча (фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Анатолія Кузьменка (фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Олеся Довгого (група «Воля народу»), Михайла Поплавського (група «Воля народу») та Станіслава Березкіна (група «Відродження»).

Експерти Громадянської мережі ОПОРА проаналізували хронологію виступів п'яти народних депутатів, а також чи змінювали вони фракцію з часу набуття депутатських повноважень. Так Анатолій Кузьменко, Михайло Поплавський та Станіслав Березкін жодного разу не виступали з місця або ж трибуни протягом поточного року.

Костянтин Яриніч та Олесь Довгий виступали за моніторинговий період кожен по два рази. При цьому жоден із кіровоградських мажоритарників протягом скликання не змінював фракцію.

Цікаво, що Анатолій Кузьменко та Михайло Поплавський з 2014 року (часу набуття депутатських повноважень) не брали слово для виступу. Станіслав Березкін виступив з місця – стосовно проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо уточнення розпорядників бюджетних коштів.

Костянтин Яриніч виступав у 2017 році двічі: з трибуни стосовно «різних питань» та з місця – щодо вдосконалення законодавства з питань охорони здоров'я. Слід зазначити, що протягом скликання депутат мав усього 9 виступів. При цьому більшість промов стосувалися захисту від інфекційних хвороб, доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів, працевлаштування випускників та пропозицій до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік.

Олесь Довгий протягом поточного року брав слово два рази: першого разу висловився з місця стосовно Проекту Закону про ринок електричної енергії України, вдруге – щодо рекламної діяльності. Всього ж протягом депутатської діяльності він виступав 38 разів, даючи коментарі щодо підтримки стратегічної галузі України, літакобудівної галузі, щодо звільнення від оподаткування пенсій, щодо запровадження системи автоматизованого арешту коштів у цивільному та господарському судочинстві тощо.

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

G

Сподобалася стаття?

varto3
Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити