У Первомайську восени буде дуже гаряче!

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1183

Представники української інтелігенції сьогодні звернулися до парламентської опозиції із закликом не висувати на довиборах до Верховної Ради України тих кандидатів, які в парламенті можуть стати «тушками», тобто полишити лави опозиції. Було оприлюднено й передано журналістам відкритий лист української інтелігенції до парламентської опозиції.

ТОЙ, ХТО ЛОБІЮВАТИМЕ УСЯКИХ ЗАБРОД, СУВОРО ВІДПОВІДАТИМЕ ПЕРЕД...

«Ми звертаємося до кожного з вас із проханням підійти до питання узгодження єдиного кандидата у депутати Верховної Ради України у 5 округах з розумінням високої відповідальності за свій вибір, - зазначається у листі на ім'я Арсенія Яценюка. - Адже кандидат від об'єднаної опозиції має бути людиною сміливою, чесною, патріотичною і твердою у своїх переконаннях. Людиною, яка своїм минулим життям заслужила ваше високу довіру і, що не менш важливо, в майбутньому не зрадить українців і не стане «тушкою».

 У листі сказано: «У цей непростий для українського суспільства час, коли до влади дорвалися заброди і тимчасові виконавці, неприкриті вороги Української Держави, кожен справжній опозиціонер повинен стати для кожного українця зразком незламного борця за відродження справедливості». Викликає заклопотаність авторів звернення й те, що «на ключових голосуваннях окремі депутати від опозиційних сил відсутні в сесійній залі, що є випадки, коли люди з подвійним громадянством йдуть в український парламент і є прихованими і явними ворогами української державності».

 Крім цього, у листі наголошується, що «стали відомі факти подвійного громадянства колишнього кандидата в народні депутати від опозиції по 132-му округу з центром у Первомайську Аркадія Корнацького».

Ця постать, про яку наприкінці жовтня 2012 року гомоніла вся Європа, а американські ЗМІ називали “головним відкриттям політичного року в Україні”, на думку авторів листа, лишень видає себе за прибічника Юлії Тимошенко.

Звернення до пана Яценюка (саме лідер ОО “Батьківщина” наполягає на повторному висуненні кандидатури Корнацького напередодні додаткових виборів у Первомайську) підписали славнозвісний “в'язень сумління” Левко Лук'яненко, депутат Верховної Ради 1-го та 2-го демократичних скликань Петро Осадчук, глава Спілки офіцерів України, депутат 2-го скликання ВР Євген Лупаков, народна артистка України, вдова геніального вітчизняного кіноактора Івана Миколайчука Марія Миколайчук, відомий дисидент Василь Овсієнко, багаторічний редактор журналу “Перець” Олег Чорногуз та донька Кирила Осьмака (голови Української Головної і визвольної ради) політичний діяч Наталя Осьмак.

Які ж претензії до фаворита осінніх виборчих перегонів на Миколаївщині мають ці поважні люди? Про це “Гречці” розповіли деякі з “підписантів” щойно цитованого листа.

КОРНАЦЬКОГО ПІДОЗРЮЮТЬ У ІНФІКУВАННІ “ТУШКАМИ”

- У середовищі військових людей поширений вислів “людина з подвійним дном”, - пояснює капітан 1 рангу у запасі Євген Лупаков. - Успішний підприємець Корнацький готується до додаткових парламентських виборів, репрезентуючи не лише Державу Україна, а й... Російську Федерацію. Чиє вище керівництво, м'яко кажучи, не в захваті від самого факту існування колишньої “васальної” республіки в статусі окремої держави.

Пан Євген продемонстрував “Гречці” дві офіційні відповіді, що днями надійшли з Московської області. Їхній зміст ідентичний. Зводиться він до підтвердження факту набуття А. Корнацьким громадянства України без одночасного виходу зі складу громадян РФ.

У паспорті громадянина Росії пан Корнацький значиться постійним мешканцем Одінцового Московської області. Для тих, хто не в курсі: це найближча до російської столиці станція Московської залізниці київського напряму.

Враховуючи незаперечне право ймовірного претендента на мандат ВР користуватися усіма привілеями москвича, а також диплом про закінчення Московського університету дружби народів ім. Патріса Лумумби з подальшою успішною адвокатською діяльністю у Першопрестольній, у декого з надто прискіпливих співгромадян закралася думка щодо можливої причетності до активного просування Корнацького на найвищий щабель представницької влади України якихось російських спеціальних служб.

Євген Лупаков, хоч і не виключає в принципі наявності контактів Корнацького з кимось із впливових росіян (або з їхніми представниками в Україні, які ходять переважно у цивільному...), збентежений іншим. А саме: небезпекою повторити системну помилку, внаслідок якої наша опозиція щораз зазнає дошкульних ударів по власному іміджу. Лідерам ОО в цьому сенсі просто-таки катастрофічно “щастить”. Вони охоче записують своїми висуванцями потенційних “тушок”;ті ж під прикриттям даної авторитетної в народі сили проходять до складу ВР, після чого “непомітно перетікають” до табору противників опозиції.
- Хіба в Раді немає депутатів з трьома або більше громадянствами?

- Звичайно, є. Та скільки можна нам у найвищому законодавчому органі мовчки фіксувати “приріст” людей з подвійним дном?..

Заради додержання “принципу паритетності”, Є. Лупаков нагадав про поведінку й декого з депутатів-висуванців Західної України. З-поміж них теж виявилися “заслані козачки”, які завдяки підтримці опозиційних лідерів витіснили свого часу досить досвідчених й загартованих політиків у боротьбі за депутатський мандат. Тепер виборці того краю, подібно до кіровоградців, спересердя кусають собі лікті.

ЩЕ НІКОЛИ НАШ УРЯД НЕ БУВ НАСТІЛЬКИ “НЕУКРАЇНСЬКИМ”

- Маємо, окрім “непатріотичної” Верховної Ради, досить своєрідний склад Кабінету міністрів, - доповнює Василь Овсієнко. - “Українським” цей уряд назвати важко. В його складі: дев'ять українців, дев'ять росіян, троє євреїв і один волзький татарин (мабуть, багаторічний в'язень таборів натякає на те, що до КМ час вводити, замість Равіля Сафовича Сафіуліна, когось із представників кримськотатарського народу - авт.). Глава уряду, етнічний росіянин, демонстративно не хоче вчити державну мову. Я вже не кажу про його шефа з Банкової. Віктор Янукович є сином росіянки й білоруса, а коли їде з візитом до Польщі, то б'є себе в груди, мовляв, я насправді поляк і ревний католик! Віктором Федоровичем, у свою чергу, маніпулює Сергій Льовочкін. Глава Адміністрації Президента чудово знає слабкі місця номінального боса. Його батько, генерал-полковник внутрішньої служби Володимир Льовочкін, свого часу служив начальником саме тієї тюрми, де утримували засудженого Януковича Віктора. Як тоді Льовочкін-старший “смикав за ниточки”, разом із офіцерами оперчастини, так і нині Віктором Федоровичем граються, наче лялькою, - тільки вже руками сина “головного тюремника президента Кучми”.

Василь Овсієнко принагідно нагадав “Гречці” про походження інших VIP-осіб: глави міністерства охорони здоров'я Раїси Богатирьової (Челябінська область), екс-міністра внутрішніх справ, нині голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова (Петропавловськ-Камчатський), екс-глави Служби безпеки України, нині радника Президента Ігоря Калініна (Московська область)...

- Ну а до міністерства оборони взагалі призначають виключно вихідців з Росії, - наголошує Овсієнко. - Саломатін, тепер от Лєбєдєв з Краснодарського краю. Це той самий Лєбєдєв, який, несучи службу на території Буковини у складі радянського війська, після проголошення незалежності України відмовився присягнути на вірність народові України!

Заступниками міністрів, як і самого Миколи Азарова, за спостереженнями Овсієнка, теж призначають людей “російського завозу”: “Ну от поміняють Азарова на Арбузова, і що, в уряді настануть від того зміни? А Кернес у Харкові, Костусєв в Одесі, Ахметов у Донецьку, - хто вони? Невже палкі патріоти України?..”
Така собі “збірна СРСР”, за визначенням Овсієнка, грає сьогодні за інтереси неіснуючої імперії. Замість того аби відстоювати незалежність і примножувати багатства своєї нової Батьківщини.

- Михайло Євграфович Салтиков-Щедрин казку “Як один мужик двох генералів прогодував” почав так: “Жили да были два генерала, и так как оба были легкомысленны, то в скором времени, по щучьему велению, по моему хотению, очутились на необитаемом острове. Служили генералы всю жизнь в какой-то регистратуре; там родились, воспитались и состарились, следовательно, ничего не понимали. Даже слов никаких не знали, кроме: «Примите уверение в совершенном моем почтении и преданности». Упразднили регистратуру за ненадобностью и выпустили генералов на волю”. Колись і ця “збірна СРСР”, вкотре підсилившись черговими “легіонерами” неукраїнського походження, вирішить: “А навіщо нам ця Україна? Давайте її “упразднім за нєнадобностью!...”, - гірко жартує В. Овсієнко.

ЩО ПОТРІБНО, АБИ ЗАВОЛОДІТИ СЕРЦЯМИ ВИБОРЦІВ? ТІЛЬКИ ГРОШІ!

Наталя Осьмак впевнена: наївність наших виборців - від наявності в них “радянського коріння”: “...хоч і насправді назва СРСР була наскрізь фальшивою. Ніякого “союзу” не було!..”.

Можливо, й не було.

Однак оті “кандидати від непорушного блоку комуністів і безпартійних” хоча б регулярно звітували перед виборцями, які віддавали за них щораз понад 99 відсотків голосів.

Чи часто наші співгромадяни впродовж останнього десятиріччя збиралися десь у просторій залі й невимушено розпитували людину, за яку дружно голосували у День Народовладдя, бо беззастережно вірили вибору відповідних партійних з'їздів? Підозрюю, що не так часто, як хотілося б.
Самі ж народні депутати, замість виправдовувань, риторично запитували: “А перед ким звітувати, власне?!”.

Так, з їхнього боку це цинізм чистої води.

Але ж і гроші і продуктові набори, і решту матеріальних “чинників” оті люди взяли від нас? Взяли! То хіба не можна цих йолопів продавати й перепродавати цілі 5 років?!

- Пане Євгене, от Наталія Окунська сьогодні пообіцяла, що в разі висунення від об'єднаної опозиції на одному з 5 “проблемних” округів її колишнього чоловіка Сергія Власенка зареєструється кандидатом у народні депутати, продебатує з Сергієм Володимировичем скільки знадобиться, - і зрештою переконливо переможе “кривдника”...

- Пані Окунська має повне право кандидувати до ВР, - відповідає кадровий морський офіцер. - Вона громадянка України, не має судимостей, зарекомендувала себе кваліфікованим фахівцем, зразковою мамою кількох дітей, включаючи спільну з Власенком дочку. Тільки от чи пройде вона до Ради? Не впевнений. Середня сума, якою має оперувати будь-хто з ймовірних переможців виборів на мажоритарному окрузі, - приблизно $10 млн. Це у 1994-му я мав сміливість йти агітувати за себе, маючи у гаманці $100. Та й ті мені дали вперше в житті, бо ж, знаєте, у СРСР за тримання вільно конвертованої валюти офіцерові, надто ВМС, було б непереливки...

Звісно, можна сперечатися з приводу того, чи можуть в українському уряді на належному рівні працювати етнічні росіяни. Автор цих рядків не бачить в цьому ознак “зради національних інтересів”. Хоча б тому, що представники слов'янського народу-побратима споконвічно жили й працювали на наших теренах. Натомість важко не погодитись із Василем Овсієнком, який порівняв теперішній диспаритет у національному складі уряду нашої країни з 20-ми роками минулого століття. Тоді Радянською Україною теж керували “наймані кризові менеджери” звідусіль, а поруч з ними неодмінно тримали 2-3 міністри-українці. Для декору та для подальшого відстрілу.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити