Політика

Нардепа Віталія Купрія намагалися не пустили в «Кіровоградобленерго»

. 2636

Вчора, 12 грудня, у Кропивницький з робочим візитом завітав народний депутат від партії «Укроп», голова комітету Верховної Ради з питань законодавчо-охоронної діяльності Віталій Купрій.

«Я вже був у Кропивницькому 2 роки тому. Це мій робочий візит, загалом я щороку намагаюсь об’їжджати кожну область. Цього разу вже проїхав 21 область. Моє завдання – почути людей і поспілкуватися. Проводжу прийоми як правозахисник. Люди піднімають ті питання, які наболіли і ми відразу реагуємо в межах моїх депутатських повноважень і моїх можливостей як юриста,» - зазначив Купрій на прес-конференції.

Вдень нардеп зустрівся із підприємцями Європейського ринку, які мають господарчий конфлікт з адміністрацією ринку.

«Зустрівся із підприємцями, які вважають, що вони не можуть сьогодні нормально працювати, бо піднята орендна плата за торгівельні місця і вони відключаються від електропостачання. Для того, щоб з’ясувати ці питання ми вже відвідали «Кіровоградобленерго». Не дуже приємна ситуація. Ми прийшли, а нас не пустили .Я був змушений використати ті можливості, що надані мені законом. Закон вказує, що народний депутат має право невідкладного прийому посадовими особами будь-якої організації. Перешкоджання законним вимогам депутата є кримінальним злочином за статтею 351 ККУ. Ми викликали поліцію і я вимагав пояснень. Знаю, що власником обленерго є російський олігарх, пан Бабаков. Партія «Укроп» загалом не розуміє, чому у час війни в Україні квітне російський бізнес.» - розповів Купрій.

Згодом йому таки вдалось поспілкуватись із представниками енергопостачального підприємства і вказати на деякі порушення: електроенергія продається на ринок за ціною 2,45 грн, а підприємствам перепродають за ціною 2,75-2,90 грн не маючи на це ліцензії.

«Наскільки я зрозумів є вже визначене виконкомом право власності на споруди, які знаходять на ринку. Але підприємці заявляють, що давали кошти на будівництво яток і підтверджують слова чеками на придбання матеріалі. Вважаю, що в такому випадку варто вийти на переговорний процес із власниками. Якщо люди дійсно платили, то не можна від цього відвернутися. Люди налаштовані серйозно. Якщо переговорний процес нічим не скінчиться, вони налаштовані йти до суду» - каже Купрій і вважає, що перш за все на ситуацію має реагувати місцева влада.

На прийом громадян, який провів нардеп ввечері близько 30 жителів прийшло зі своїми скаргами. Основними питанням, які турбували людей були питання житлово-комунального характеру та проблеми порушення прав громадян при взаємодії з правоохоронними органами. Також зверталися з питаннями проблем з виділення земельних ділянок для учасників АТО по всій області. Серед тех. Хто звернувся була і Надія Паливода, представник ГО «Озеленення Кропивницького», яка просила нардепа посприяти вирішенню питання із нищенням дерев у Кропивницькому, адже кількість зелених насаджень у місті в 4 рази менша норми.
Окрім того правозахисник зазначив, що аби звернутись за допомогою не обов’язково чекати наступного візиту, а це можна зробити через інтернет.

«Є сайт kupriі.info , де вперше в історії парламентаризму, будь-який громадянин не виходячи з власного будинку може заповнити певну інформацію на захист своїх прав. Щодо своєї проблеми вона отримає звернення мене як народного депутата. Якщо раніше були певні скандали у Верховній Раді, що депутати продають свої депутатські звернення, тут я хотів донести до людей інформацію, що ми не збираємось нічого продавати. Якщо є адекватна заява про порушене право, я гарантую, що протягом 48 робочих годин буде реакція – подане депутатський запит чи звернення. Потім до чиновника чи контролюючої інстанції поштою відправляється лист, дається час відповіді на звернення. Тобто протягом місяця отримаємо безпосередню реакцію на звернення.» - закликав звертатись громадян за допомогою депутат.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама