Політика

НАБУ не знайшло достатньо доказів у справі Довгого

. 2265

Кримінальне провадження щодо народного депутата з Кіровоградщини Олеся Довгого закрито у зв'язку з тим, що НАБУ і САП вичерпало можливості доказової бази, щоб встановити вину нардепа. Про це йдеться в постанові Спеціальної антикорупійної прокуратури, датованій 22 грудня 2017 року, повідомляє видання LB.ua.

"У зв'язку з десятирічною давністю подій, які є предметом дослідження в кримінальному провадженні, а також знищення електронної системи інформаційного забезпечення Київради, враховуючи свідчення більшості свідків у кримінальному провадженні та в зв'язку з відсутністю інших процесуальних джерел доказів, вичерпані можливості отримати достатні докази для доведення провини Довгого О.С. в суді ", - йдеться в постанові. (Нагадаємо, під час революції гідності будівлю КМДА було захоплено протестуючими і багато документів знищено - ред.)

При цьому в ГПУ посилаються на практику Європейського суду з прав людини і, зокрема, справу "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Об’єднаного Королівства і аналогічну справу, яка заслуховувалася в Іспанії.

"З огляду на вищевикладене, беручи до уваги об'єктивну неможливість зборів необхідної доказової бази, яка б переконливо доводила причетність Довгого О.С. до скоєння злочину, керуючись ст. 62 Конституції України 2,9, 36,42, 110,284 КПК України, [начальник третього відділу САП] ухвалив: кримінальне провадження в частині підозри Довгого О.С. до причетності скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України закрити на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України - у зв'язку з тим, що не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати", - йдеться в постанові.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада підтримала зняття недоторканності з нардепа Олеся Довгого і надала згоду на притягнення депутата до кримінальної відповідальності.

Справа проти депутата стосувалася виділення земельних ділянок в столиці в 2007-2009 роках, коли Довгий був секретарем Київської міської ради. Йому ставили зловживання службовими обов'язками з метою незаконного відчуження 10 земельних ділянок заказника "Острів Жуків" загальною площею 44,25 га. Довгий, за версією слідства, скоїв злочин, порушивши регламент Київради.

Термін давності кримінального провадження стосовно Довгого закінчився 1 жовтня 2017 року.

ЗМІ пишуть, що САП і ГПУ протягом досить тривалого періоду часу "грали в футбол" справою Довгого, перекидаючи його один до одного.

Зокрема, САП була готова закрити це виробництво ще кілька місяців тому в разі, якщо Довгий погодиться на закриття за нереабілітуючими обставинами, і передала справу в ГПУ.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама