Політика

Створення робочих місць за прикладом США: у Кропивницькому презентували програму партії «Основа»

. 1807

 

Голова політичної партії «Основа» Андрій Ніколаєнко презентував у Кропивницькому програму «Програму стрімкого розвитку».

 

IMG 4658

За основу для роботи партія візьме комплексну програму розвитку країни до 2030 року.
У програмі, з якою політики готові приступати до роботи перш за все створення робочих місць.
Для цього пропонують відновити виробництво, яке закрилось в 2014-2018 роках шляхом видачі безвідсоткових кредитів, а також довгострокових кредитів успішним підприємствам. Також заводи мають отримати поштовх до розвитку за рахунок держзамовлення на виробництво власних літаків, локомотивів і зброї для армії.

«Є частина підприємств, які закрились не витримавши зони вільної торгівлі з ЄС. Бо ніби хороша справа, але, як часто трапляється в Україні, погано відпрацьований документ. Відкривши ринки, невідповідністю тарифних і кредитних ставок ми вбили частину економіки. А українського виробника не захистили ні компенсаціями, ні відкрили для них інші ринки – Азії, Близького Сходу. Зараз проблеми в роботі має Побузький феронікелевий комбінат. Ніби і підприємство робоче, а працювати нікому – люди виїжджають. Є підприємства, які могли б бути, але так і не виникли, як той самий завод із ядерного палива, багато гірничо-видобувних підприємств, переробних підприємств. В області є підприємства «Ельворті», «Гідросила», які модна було б розвивати, створювати кластери. В тій моделі, яку ми бачимо, має бути абсолютна інша структура економіки. Ми не аграрна держава. В тій моделі, яку ми бачимо до 2030 року аграрний сектор має складати не більше 10 відсотків в структурі ВВП. Сьогодні український аграрний сектор дає 30 млрд. грн. ВВП. Ми його можемо збільшити втричі, тільки ВВП по нашій моделі має складати 700- 750 млрд. грн.,» - розповідає Ніколаєнко і вважає, що акцент має робитись на технології.

Як приклад того, з що програма реально працює політик наводить США, де Барак Обама запустивши схожу програму за 9 років створив 32 млн. робочих місць.

Також політики готові знижувати податки. За необхідне вбачають: зниження податку на доходи фізичних осіб з 18% на 10% і ЄСВ з 22% до 15%, ПДВ – до 6%. Податок на прибуток замінили б податком на виведений капітал. Це мало б збільшити доходи українців і зробити офіційну зарплату вигідною для роботодавця.

«Я економіст і знаю, що зниження цих податків – це 300 млрд. грн. дірка в бюджеті. Відповідно ми вже зараз думаємо, як її закрити. Здається така страшна сума, а це лише 10 млрд євро. Для такої країни як Україна це копійки в європейському вимірі. Для такої маленької країни як Греція дали допомогу на 290 млрд. Це не кредити. Це інвестиційний ресурс під команду і бізнес-план. Бізнес-план ми зробили, а зараз формуємо команду» - пояснює голова партії.

Також пропонують повернути гроші вкладникам – як громадянам так і підприємцям – які постраждали після «банкопаду» за потреби конфіскувавши статки тодішньої голови НБУ – Гонтаревої. Після цього планують відновлювати довіру до банківської системи, знизивши облікову ставку і зробивши вигіднішим кредитування.

IMG 4653

Також беруть курс на енергоефективність, аби згодом тарифи на опалення світло і воду могли знизитись.

Зняття блокади з Донбасу – ще один крок до зростання економіки, переконані у партії.

«Сьогодні кожному українці блокада Донбасу коштує особистих втрат. Бо це дало декому зробити різного роду схеми, щоб завозити вугілля. Для мене як управлінця не зрозуміло чому ми блокуємо український Донбас, у той час як збільшуємо імпорт вугілля з Росії – країни-агресора. Тобто залежність від Донбасу, який окупувала Росія, це погано, а залежність від Росії напряму – це нормально. Для мене не зрозуміло, чому українські підприємства і робочі місця в Дніпропетровській, Запорізькій областях, які мали кооперацію мають закриватись, а ці люди мають їхати в Польщу або ту ж Росію на заробітки. Вважаю, що це злочинно. Що це наносить збитки Україні. Якщо ми вважаємо, що Донбас – це Україна, то для повернення Донбасу ми перш за все маємо розблокувати економічні зв’язки. Сьогодні Грузія, яка втратила Абхазію і Південну Осетію робить все для того, аби бізнес, який там ще залишився, міг торгувати через Тбілісі, щоб цими зв’язками в тому чисті утримувати ментально ці території. Ми ж блокадою виконуємо той самий сценарій Путіна, демонструючи ніби це просто внутрішній конфлікт в країні.» - каже Ніколаєнко.

Окрім презентації програми Ніколаєнко також представив нового очільника обласного партосередку – Валерія Авксентьєв, а вже восени обіцяють озвучити імена і інших партійців, які представлять політ силу на виборах.

{g}

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама