Політика

Головний казкар української політики або що наобіцяв виборцям Рабінович

. 3154

Експерти назвали програму Вадима Рабіновича набором обіцянок Ющенка і Порошенка.

rabin2Скандальновідомий народний депутат і лідер партії «За життя» Вадим Рабінович презентував свою, по суті, передвиборну програму під назвою «Українська мрія». Експерти відразу вказали на відсутність в обіцянках політика шляхів втілення всіх його бажань, а деякі політологи висловили думку, що план сильного на південному сході країни кандидата виявився набором політичних програм Ющенка і Порошенка. Ще більше всіх здивувало запрошення Рабіновичем в свою політичну силу Миколи Карпюка, одного із засновників Правого Сектору і бажання продавати українське громадянство за 250 тис. доларів.

Старт (або фальстарт) президентських перегонів дав лідер партії «За життя» Вадим Рабінович. Численні анонси про те, що він оголосить свою конкретну покрокову програму дій з виведення України із затяжної політичної і економічної кризи, як виявилося, подія дещо перебільшена. Почалося все з того, що вийшовши в ефір Вадим Рабінович повідомив, що він буде презентувати НЕ покроковий план, а просто постарається поговорити з глядачами по-душам, "без цифр", а саму програму презентують пізніше, на початку наступного року.

Вийшло навіть дуже просто: він відразу перейшов до прикладів, кажучи: "щоб побудувати сарай, потрібен план на п'ять років, інакше якщо через три роки прийде баба і скаже що тут корівник, то так не можна", і з цього Рабінович зробив висновок, що головний стовп розвитку України - це банківська система по швейцарському типу.

Причому, саме «жорстку банківську таємницю, як в Швейцарії». Всім відомо, хто зберігає гроші в швейцарських банках. Олігархи, бізнесмени, далеко не бідні люди, часом з різною репутацією, яким треба ховати величезні грошові статки. При цьому, за словами Рабіновича, не буде ніякого розвитку економіки, поки кредитна ставка не впаде з 17% до 1,5%. Правда так і не озвучив, куди подінеться інфляція і де звичайним людям отримати такий кредит.

Хто купить паспорт України за чверть мільйона доларів

Під час перегляду ефіру, складалося враження, що за цією презентацією та книгою "Дванадцять стільців" стоять одні й ті ж люди. Чого тільки варта сказана напередодні цитата Рабіновича: "Вільна економічна зона в Одесі стане початком відродження економіки України", яка дуже нагадує цитату Остапа Бендера: "Васюки стануть центром десяти губерній і столиця автоматично перейде в Васюки".

Найзрозумілішою тезою в презентації Рабіновича була теза про подвійне громадянство (як відомо, Вадим Рабінович також є громадянином Ізраїлю). За його словами, український паспорт буде офіційно продаватися тим, хто інвестує в країну $ 250 тис. Їм же дозволять перший рік не платити податки. Фактично це пропозиція купівлі українського громадянства, але ось хто його за такі гроші купить?

Деякі економісти висловлюють занепокоєння таким фактом, що, на приклад якщо українцям дозволять продавати і купувати землю, то будь-який іноземний мільйонер може купити український паспорт та зрештою придбати і самої української землі. З огляду на те, що Рабінович одночасно розповідає, як Україна заробить на землі, простежуються контури потенційної легалізації великомасштабної земельної схеми. Можливо, подібний міжнародний досвід Рабінович перейняв рік тому, під час переговорів щодо купівлі собі земельної ділянки за 12 млн доларів на острові мільярдерів Сен-Мартен. Але ось землю можна продати лише один раз, а що потім буде з країною?

Безкоштовна комуналка є тільки в мишоловці

Звичайно ж, не забуті і тарифи. Рабінович обіцяє звільнити пенсіонерів від плати за житлово-комунальні послуги. Начебто всім хороша пропозиція, але ось хто тоді буде платити за пенсіонерів? Адже світло, воду постачають уже приватні підприємства? Якщо за комунальні не платити, всі вони зупиняться і люди залишаться без тепла, води і світла. Можливо, в цьому і є ідея: якщо не буде світла, за нього не треба буде і платити?

Або платити буде держава. В сьогоднішніх реаліях, якщо впровадити цю ініціативу, вартістю 80 млрд грн, на наступний же день Рабіновичу доведеться десь ці гроші брати. Варіантів не так вже й багато: або в борг у чергових «міжнародних партнерів», або забрати всі гроші з галузей охорону здоров'я та освіти. Або ще один варіант, який стосується пенсій - тут можна схитрувати, зменшивши пенсію кожній літній людині на розмір його комуналки. Це буде «безкоштовно» в стилі Рабіновича.

Відомий політолог Володимир Фесенко вважає, що презентація Рабіновича більше схожа на казку і сповнена брехні і маніпуляцій: «Хто вже тільки не обіцяв забрати гроші з офшорів, користуватися тільки вітчизняним газом, знизити комунальні тарифи в три рази і т.д. А віз цих проблем, як то кажуть, і нині там. Але Рабінович хоче переплюнути всіх. Він обіцяє вже завтра з України зробити Швейцарію. В. Рабінович явно претендує на титул головного українського казкаря або нового Хлестакова, що зібрався в президенти. Це навіть не апофеоз, а апофігей популізму», - підкреслив Володимир Фесенко.

Свої борги я всім прощаю

Ще одним програмним пунктом у Рабіновича була вимога до міжнародних кредиторів «пробачити» багатомільярдні борги України та видати нові, безпроцентні і років на п'ятдесят.

«Відмова платити за зовнішніми боргами і від співпраці з МВФ означатиме неминучий дефолт і обвал гривні, або режим жорстокої економії, включаючи урізання зарплат і пенсій. І тоді замість «золотих гір» виборці Рабіновича, а разом з ними і вся країна, отримають зубожіння і різке падіння рівня життя. І нинішні соціальні проблеми тоді здадуться «квіточками» », - вважає Фесенко.

У свою чергу політичний експерт Володимир Цибулько, який працював з Ющенком, вказав, що багато з обіцяного Рабіновича йому знайоме: «Його передвиборчі обіцянки як брати-близнюки схожі на обіцянки ранніх Ющенка і Порошенка. Але у людей вже виробився імунітет до популізму, і в третій раз продати їм ту ж історію, але в обгортці «жити по-швейцарськи», не вийде », - вважає Цибулько.

Він зазначає нездійсненність обіцянок Вадима Рабіновича і відсутність реальних коштів на виконання пунктів його передвиборної програми: «Кожна з ідей Рабіновича коштує 3-4 річних бюджети країни. І міфічне повернення чиїхось грошей з офшорів на покриття потреб українців виглядає фантастично. З якого дива офшори поділяться з Україною? Пора вже знімати рожеві окуляри тим, хто ще вірить в його псевдоекономічні казки. Тому що потім зробити це буде болючіше », - підкреслив Володимир Цибулько.

Для таких темпів розвитку, які анонсує Рабінович, необхідне зростання української економіки в 10 разів вище, ніж американської. Єдино, що реально станеться після «тисячі доларів мінімалки від Рабіновича» - це закриття 99% підприємств і приватних підприємців, багато з яких доходу в 1000 доларів і не бачать. І тоді єдиний результат - 10 мільйонів нових безробітних. Якщо врахувати, що 7 мільйонів українців вже на заробітках, то все працездатне населення змушене буде виїхати. В Україні залишаться діти і пенсіонери, причому, схоже, без світла і тепла.

Засновник Правого Сектора в партії Рабіновича

Лідер партії «За життя!» Вадим Рабінович запросив в свою команду:
«Я хочу Миколу Карпюка запросити в партію «За життя!», - заявив Рабінович під час представлення своєї команди. Один із засновників Правого Сектора, український націоналіст Микола Карпюк з 2014 року сидить у в'язниці в Росії, куди Рабінович вже їздив.

rabinn1«Я дуже задоволений тим, що ця мужня людина зберігає волю, твердість, і я думаю, що після нашої зустрічі він ще більше зміцниться духом», - сказав після зустрічі Вадим Рабинович, і нагадав, що вже два роки займається питанням його звільнення. Крім Карпюка, Рабинович також пообіцяв запросити в партію екс-голови СБУ Валентина Наливайченка та низку інших політиків. Ці обіцянки лідера «За життя!» Викликали неоднозначні оцінки його соратників. «Люди дивуються, що це сталося вчора на «Українському форматі » і, чесно скажу, що дивуюся теж», - заявив народний депутат Євген Мураєв.

Ні слова про українські підприємства

У підсумку маємо: презентація Рабіновича, зібрана зі старих передвиборчих програм Ющенка і Порошенка, навіть близько не дотягує до покрокового плану виходу України з кризи. Були озвучені десятки нереалістичних обіцянок у вигляді скасування плати за комунальні послуги, підвищення розміру пенсії як в Швейцарії вже через 3 місяці після виборів (як завжди, правда, не сказали, яких саме), продаж українського паспорта кожному, у кого є 250 тис доларів, відмова платити за міжнародними боргами і багато-багато іншого з серії очевидного-неймовірного, але нічого про те, як забезпечити робочі місця і зростання економіки.

Бути ведучим телешоу у Рабіновича виходить, прямо скажемо добре. Але судячи з презентації чергової «Української мрії», жоден досвідчений економіст і управлінець в її розробці участі не брав. Розповідати казки по телевізору - це одне, а управляти державою і відповідати за десятки мільйонів людських життів в важкий для країни час - зовсім інше. Тут потрібен серйозний досвід і команда професіоналів.

Рабіновича прозвали українським політичним казкарем. Але наявність казкарів у владі зовсім не означає, що люди заживуть мов в казці. Ми всі пам'ятаємо старий прийом: обіцяй дівчині весь світ, а подаруй морозиво.

Фото з сайтів: "ПОЛИТРАДА", "ГОРДОН" {g}

Поширюйте

Коментуйте


Реклама