Політика

Депутати міськради Кропивницького звинуватили керівника УЗЕ області у зловживаннях (ФОТО)

. 3081

Депутати міської ради Кропивницького створили адвокатську групу, спрямовану на моніторинг зловживань керівництвом управління захисту економіки Нацполіції в Кіровоградській області, і повідомляти про них, правоохоронним органам, депутатам Верховної ради та міжнародним антикорупційним організаціям.

 

press1

Про це заявив депутат міськради Кропивницького Максим Линченко під час прес-конференції в прес-центрі Українських Новин повідомляє ukranews.com.

Учасники прес-конференції звинуватили керівника УЗЕ Нацполіції в Кіровоградській області Володимира Духна в масовій фальсифікації кримінальних справ. Зі слів депутатки міськради Кропивницького Анни Ніжнікової, посадовець, використовуючи так званих «агентів-хабародавців», за допомогою провокацій масово розкриває кримінальні злочини і за рахунок цього підвищує показники розкривання антикорупційних справ.

«У випадку Духна – ця практика використовується не тільки для показухи і для поліпшення статистичних показників, але і для зведення рахунків з неугодними, і в якійсь мірі, як бізнес», - сказала Ніжнікова.

Вона додала, що депутати різних політичний сил у міськраді оголосили колективний депутатський інформаційний запит з вимогою комплексного звіту Духна про роботу свого підрозділу, а вже наступного дня співробітники УЗЕ за місцем роботи депутатів почали проводити обшуки та інші слідчі заходи.

«Останнім часом співробітники УЗЕ масово фальсифікують кримінальні провадження, проводяться обшуки без ухвали суду, проводять їх особи, у яких відсутні необхідні посвідчення, у понятих, які залучаються, відсутні паспорти», - заявила Ніжнікова.

Депутат міськради, адвокат Анатолій Ларін навів конкретні приклади справ, в яких, на його погляд є порушення законодавства з боку УЗЕ, і докладно зупинився на особистостях заявників, які виступали в ролі провокаторів, при цьому кожен з них міг виступати заявником у кількох справах. За його словами, у деяких «агентів» є судимість або вони проходять як фігуранти кримінальних проваджень.

Також Ларін наголосив, що всі подібні справи можуть бути скасовані в Міжнародному суді з прав людини в Страсбурзі, оскільки європейські судові норми не допускають практики відвертої провокації злочину, розцінюючи це як співучасть.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама