Звіт про діяльність нардепа Святослава Ханенка

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1315

У першому півріччі 2013 року моя парламентська діяльність в якості голови підкомітету з питань законодавчого забезпечення реформування системи охорони здоров'я, медичної освіти та науки була спрямована на здійснення аналізу причин нинішнього незадовільного стану галузі охорони здоров’я, оцінку наслідків реформування медицини та розробку комплексу системних заходів для ефективної трансформації галузі та втілення свободівської Програми захисту українців.

З цією метою я активно працював у Комітеті ВРУ з питань охорони здоров’я, провів десятки зустрічей та нарад з медичними працівниками, науковцями та посадовцями Києва, Донецька, Кіровограда, Черкас, скерував низку депутатських запитів, звернень, листів до органів влади різних рівнів, виступав з доповідями на вказану тематику на численних публічних заходах і з коментарями в засобах масової інформації.

 

Особливу увагу я приділив питанням організації парламентських слухань на тему: "Сучасний стан, шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров'я України", які відбулися 5 червня 2013. За моєю пропозицією профільний парламентський Комітет створив робочу групу для підготовки слухань. Я наполягав на тому, щоб у Рекомендаціях слухань були визначенні ефективні шляхи виходу з колапсу, спричиненого псевдореформаторськими діями нинішньої влади. У Комітеті намагалися схвалити Рекомендації без обговорення та голосування за кожну пропозицію. Мені вдалося запобігти цьому.

Під час самих слухань я наголосив, що зараз надзвичайно важливо остаточно визначитися з тим, яку систему охорони здоров'я ми будуємо і це має бути відображено у Законі «Про засади державної політики у сфері охорони здоров'я», а кроки щодо її реалізації – у відповідній Державній програмі розвитку системи охорони здоров'я. Необхідно звільнити міністерство охорони здоров’я від здійснення держзакупівель і передати ці функції Національній медичній агенції. Окрім цього необхідно створити Національний інститут громадського здоров'я – державну наукову установу, підпорядковану Кабміну. Про справжню реформу системи охорони здоров'я можна буде говорити лише тоді, коли лікар загальної практики – сімейної медицини – буде самостійною юридичною особою, який, окрім медичної функції, буде здійснювати економічні, фінансові, юридичні, організаційні заходи для збереження здоров'я своїх пацієнтів. Я вважаю, що в умовах надгострого дефіциту фінансів мають бути обмежені капіталовкладення у будівництво нових високотехнологічних медичних закладів і придбання вартісного обладнання.

Я переконаний в тому, що розв'язання проблем охорони здоров'я вимагає конструктивного підходу і співпраці фахівців. За моєї ініціативи 27 червня 2013 року створено експертну групу для вдосконалення законодавства у царині охорони здоров'я. Відповідно до наказу МОЗ, я став співголовою цієї групи. До її складу увійшли також визнані фахівці з питань організації охорони здоров'я, медичного і фармацевтичного права та інших галузей медичної науки та практичної діяльності.

Нині я працюю над розробкою пакету законопроектів, необхідних для розвитку системи охорони здоров’я України та реалізації Програми захисту українців. Це законопроекти «Про засади державної політики в сфері охорони здоров’я», «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку охорони здоров’я України», «Про заклади охорони здоров’я та медичну діяльність», «Про правовий статус пацієнтів», «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування», змін до законодавства щодо створення Національного інституту громадського здоров’я, усунення Міністерства охорони здоров’я від здійснення державних закупівель, розвитку державно-приватного партнерства, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, забезпечення населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Серед моїх депутатських запитів найбільш важливі стосуються подій у смт Новоархангельськ Кіровоградської області, будівництва лікарні "ОХМАТДИТ", закриття відділу виробництва препаратів крови Київського міського центру крові.
Зокрема я звернувся до Прем‘єр-міністра України з вимогою розібратися, чому будівництво та оснащення лікарні "ОХМАТДИТ" і лікарні Донецького обласного клінічного територіально-медичного об'єднання відбувається із чисельними порушеннями. Я звернув увагу очільника уряду на непрозорість використання бюджетних коштів у медичній галузі, що вказує на можливу наявність корупційних схем. Також за моєї ініціативи 20 березня в Комітеті з питань охорони здоров’я створено робочу групу для перевірки стану виконання постанови парламенту про невідкладні заходи щодо збереження цілісності лікарні "ОХМАТДИТ". Я наполягаю на максимальній публічності всіх процесів, пов'язаних із будівництвом та оснащенням нового корпусу дитячої лікарні.

Міністрові охорони здоров'я України та голові Київської міської державної адміністрації я скерував депутатський запит щодо закриття відділу виробництва препаратів крові Київського міського центру крові. Оскільки рішенням управління охорони здоров'я Києва про закриття відділу виробництва препаратів крові в центрі крові знищена налагоджена система забезпечення киян доступними препаратами.

Генпрокурора та Міністра внутрішніх справ у депутатському запиті, оголошеному 21 червня, я попросив дати належну правову оцінку діям і бездіяльності міліції та притягти до відповідальності посадових осіб, які допустили масове порушення конституційних прав і свобод громадян України 23 квітня 2013 року в смт. Новоархангельськ. У цей день бійці спецпідрозділу "Беркут" застосували брутальну силу проти вірян УПЦ Київського Патріархату та активістів Всеукраїнського об'єднання "Свобода", які прийшли на акцію протесту проти рейдерського захоплення Свято-Володимирського храму. Напередодні я звертався до Предстоятеля Української православної церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з проханням сприяти мирному вирішенню конфліктної ситуації довкола храму. А також просив місцеві владу запобігти силовому протистоянню. Після інциденту, 24 квітня я провів зустріч в першим заступником міністра внутрішніх справ Віктором Дубовиком та попросив здійснити службову перевірку з метою встановлення законності застосування міліцією проти пікетувальників спецзасобів. Відсутність реакції змусила мене направляти у відповідні органи депутатський запит.

Окремо слід виділити роботу з виборцями. Я є уповноваженим парламентської фракції ВО «Свобода» у Кіровоградській області. За пів року я вісім разів відвідав область, в регіоні працюють сім моїх громадських приймалень – в містах Кіровоград, Олександрія, Долинська, Бобринець, Світловодськ, Знамянка, смт. Новоархангельськ.

За моєї ініціативи в парламенті створено міжфракційну групу «Кіровоградщина» для лобіювання інтересів громади області. Для вирішення як загальних проблем, так і питань, болючих для окремих мешканців регіону, я скеровував депутатські звернення в різні органи влади. Зокрема звертався у різні інстанції в інтересах релігійної громади УПЦ Київського патріархату в стм Новоархангельськ; до міського голови Кіровограда з приводу теплопостачання, водозабезпечення та транспортного сполучення селища Нове; до міністра інфраструктури України щодо поновлення руху електропоїзда Олександрія – Вознесенськ – Олександрія та інше. Відповіді чиновників за своєю суттю є звичайними формальними відписками. Влада відмахується від конкретних людських проблем, і, щоб виправдати свою бездіяльність, запевняє, що ніяких порушень, чи звуження прав немає.

Я неодноразово проводив зустрічі з керівництвом області та міста і наголошував, що кіровоградська влада має більш наполегливо відстоювати інтереси мешканців регіону. Зокрема активніше вирішувати проблеми підприємства «Олександріявугілля» і Криворізького гірничо-збагачувального комбінату. Я надзвичайно занепокоєний несприятливою екологічною ситуацією на Кіровоградщині та її впливом на здоров’я мешканців, адже кількість випадків онкологічних захворювань в області значно перевищує показники в інших регіонах. Для вивчення причин такої ситуації ОДА має ініціювати проведення в області виїзного засідання парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за участю співробітників «Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва». Доцільно також створити при Голові ОДА консультативну раду з питань розвитку охорони здоров’я, та розробити обласну програму розвитку системи охорони здоров’я, більш наполегливо відстоювати потреби мешканців області під час розробки та реалізації загальнодержавних програм.

Святослав Ханенко

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # пінокіо 18.07.2013, 11:46
хотя для нашего переходного общества оппозиционный бизнесмен не худший вариант. буду даже поддерживать его в начале изб. кампании, если, конечно, онный выдвинет свою кандидатуру. позаяк, надо знать нашу подлую власть. ибо где гарантия, что того, кому я симпатизирую, регионалы через самый справедливый и неподкупный суд не снимут с изб. борьбы? испугаются, придумают какую-нибудь закавыку и снимут.
Цитата
 
 
-3 # пінокіо 18.07.2013, 11:44
таки да, Анна! есть еще женщины в наших поселениях. и все же, Онул мне деньги не платит. в доказательство сего могу предъявить Вам железный аргумент - Онула в кресле мэра Кировограда, как того уже испугались переляканые лизоблюды-блогг еры сайта УЦ я не вижу. да, Онул импонирует. Онул - личность. и в то время, как все бизнесмены бросают свои партбилеты, а, значит, подло предают своих избирателей и гуськом идут в партию власти, т.е. ПР. Онул, наоборот, вышел из нее. и не сейчас, когда для регионалов начинает попахивать жареным, а еще полгода назад. причем вышел публично, заявив об этом даже с бигбордов. но, повторяю, мэром Кировограда я вижу др. чел. хотя бы потому, что Онул - бизнесмен и, поэтому не идеальный вариант для мэра.
Цитата
 
 
-3 # Анна 18.07.2013, 08:40
Остаеться Онул, так как Пинокио и Телесик - это один и тот же человек. Только Пинокио на Гречке, а Телесик на Акуле. И скажите что это не так?
P.S. Мне в принцепе абсолютно все равно перебиваете Вы мои коменты или нет - я просто пишу свои мысли на некоторые из статей. Меня задел сам факт, что есть вот человек который берет деньги у Онула, пишит свои коментарии на всех сайтах, только вот не просто пишит - ибо как ленив - он их копирует и вставляет.
P.P.S. не удивлюсь если Вы по жизни комунист, только вот у них денег нет Вам платить, а у Онула есть.
Цитата
 
 
0 # пінокіо 17.07.2013, 16:54
остается кто? правильно, Анна, остается фондик Розвыток ки-ки-ки. позаяк, с одной стороны больше некому, а с др. никак нельзя проверить кому они там платят и за что. потому что этот фондик ведет закрытую бухгалтерию. а все потому, что это в этом фондике есть что скрывать, позаяк, как говорят люди, они там занимаются поддержкой международного терроризма, нарко и рабо торговли. посему, Анна, лично я бы на Вашем месте обратился с открытым коллективным письмом в Генпрокуратуру. скажем, на пару с паном Кочиным. дабы они немедленно провели проверку деятельности онного фондика, абы он мне больше не платил, а я в свою очередь, больше не перебивал ваши замечательные комменты.
Цитата
 
 
+1 # пінокіо 17.07.2013, 16:51
Анна, голубушка, ну что же Вы такая проницательная особа и не можете вычислить - кто мне платит деньги? давайте я Вам помогу. Свобода может платить? - может. но у нее денег пока что еще нет. Удар - может? может, но у него денег уже нет. позаяк, как пишут сами Ударовцы, Ревенко сразу после выборов купил себе новую иномарку. БЮТ может платить? может. но ихний спонсор Табалов уже забыл, что кировоградцы голосовали за него как за оппозиционера и уже голосует вместе с регионалами. недавнее письмо в Сейм Польши, под которым Табалов поставил свою подпись даже Кравчук считает гос. изменой. идем дальше. Регионалы могут платить? могут, но от них я денег не возьму ни за какие коврижки. КПУ может платить? может. но им я и сам могу заплатить, чтобы они мне не платили. остается кто?
Цитата
 
 
-2 # Анна 17.07.2013, 09:12
У Пинокио явная задача перебивать коменты. Кто же вам деньги то платит? Вы бы хоть не поленились по разному писать, а то занимаетесь тупим копированием то.
Цитата
 
 
+4 # пінокіо 16.07.2013, 20:12
Ханенко молодец. онный хоть и не избирался от Кировоградщины, но он у нас заметнее и деятельнее, чем все остальные так называемые народные депутаты-земляк и вместе взятые. которые, такое впечатление, что вообще попрятались в кусты и неизвестно чем там занимаются.
Цитата
 
 
-6 # Анна 16.07.2013, 20:00
Я не накого не наежаю. Свобода за 8 месяцов толком для государства так и ничего не сделала, только блокировала ВР при этом получая зарплату. И тут какой то отчет, который можно написать за ночь для любого из дипутатов и не только ВР, а и какого нибудь сельського совета.
Цитата
 
 
+4 # Оля 16.07.2013, 18:51
Цитую Анна:
Очередной пиар от Ханенки и его Свободы. Таких отчетов можно написать для каждого дипутата. Только вот реальных действий нет. Ни качель во дворах, ни залатаных ям на дорогах. Лучше бы он сказал, что конркретного сделал для области - а чии интиресы он лобирует это и так понятно... точьно не наши с вами.


Ну для качель і ям на дорогах є влада, яка отримує гроші за те, щоб вдало розпоряджатися нашими з вами бюджетними коштами. Тому, як не старались ви , Ання, але ваш наїзд висмоктаний з пальця.
Цитата
 
 
-4 # Анна 16.07.2013, 18:42
Очередной пиар от Ханенки и его Свободы. Таких отчетов можно написать для каждого дипутата. Только вот реальных действий нет. Ни качель во дворах, ни залатаных ям на дорогах. Лучше бы он сказал, что конркретного сделал для области - а чии интиресы он лобирует это и так понятно... точьно не наши с вами.
Цитата
 
 
+2 # snaiper 16.07.2013, 18:55
Анна.Будем надеяться.что Вы хоть привлекательны. ...
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити