Роман Безсмертний розказав про «діагноз» Української держави та необхідні зміни

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1115

Роман Безсмертний розказав про «діагноз» Української держави та необхідні зміни
17 жовтня у Кропивницькому відбулася зустріч-дискусія «Якої ми хочемо України» та прес-конференція майбутнього кандидата у Президенти Романа Безсмертного.

bezs 2

«Згідно міжнародної методики, яка була розроблена, в тому числі, за участі українських фахівців, останні два роки проводяться дослідження держав і суспільств всього європейського регіону. За цією методикою, Україні було поставлено унікальний за змістом і небезпечний за перспективою діагноз – майже повний розрив між людиною і державою. Тобто людина займається самовиживанням, а державні інститути самозабезпеченням. Людина не відчуває потреби в державі, а держава дивиться на людину як на об’єкт паразитування. Ми живемо в суспільстві, де модно бути митником чи фіскалом. Ви не знайдете в Європі такої ментальності. В тому суспільстві модно бути викладачем, вченим, лікарем.» - говорить Безсмертний.

На думку політика, настав час перезаснувати державу. Не просто реформувати, а фундаментально змінювати державні структури.

Серед ключових проблем, таких як корупція та низький рівень життя, все ж таки номером першим стоїть проблема війни.

bezs 1

«Війна несе в собі горе і смерть. Попри це скажу суперечливу річ, але це правда. Війна водночас нас робить чистішими і чеснішими. Також вона дає нам можливість відродити військово-промисловий комплекс, масу підприємств і не лише військового комплексу, але і суміжних галузей. Тоді питання до влади, чому ж на п’ятому році війни нема свого патронного заводу? Чому 11 видів бронетехніки продемонстровано, але жоден із них не поставлений на серійне виробництво? Чому досі частину питань з армією вирішують волонтери, а не держава?» - дивується політик.

За словами Безсмертного, балотуватися в Президенти його змусила інституційна кволість держави, яка стала для нього особливо очевидною під час участі в Мінському процесі у 2015-2016 рр.

«Я був вражений кволістю і абсолютною недієздатністю деяких учасників Мінського процесу, що свідчило про кадрові помилки і давало підстави сумніватися в їхній фаховості. Пізніше я зрозумів, що це не проблема окремих особистостей – вся система «хвора». Інститути держави не здатні продукувати ефективні рішення».

Одним із свідчень цієї кволості державних інститутів є те, що у 2014 році командири атакованих військових частин не виконали закон «Про оборону» і статут, а натомість послухалися наказу не застосовувати зброю.

«Я багато спілкуюся з військовими і питаю, чому тоді не застосували зброю? Отримую лише одну відповідь: «Надійшов наказ не робити цього». А що важливіше, виконати закон і присягу, чи слухатися наказу?»

Для завершення війни і реінтеграції тимчасово окупованих територій важливо тримати контакт із мирними мешканцями Донбасу. Допомогти в налагодженні такого контакту могла би церква.

«Я знаю ситуацію в настрої людей там. Вони погані, порівняно з нашими. Але це не означає, що про них не треба дбати. З ними треба вести діалог, допомагати, виконувати соціальні функції. Людей, що там знаходяться, варто поділити на кілька категорій. Перша – 46 тисяч бойовиків – це колаборанти. Друга – три мільйони громадян України, які по-суті живуть як заручники. Третя – категорія таких людей як інваліди, соціально незахищені – їм негайно необхідно надавати допомогу. Чи винувата Україна в тому, що це відбулось? Ні. Чи зробила вона все, щоб цього не відбулось? Теж ні. Я за те, щоб діалог вівся і ми дбали про майбутнє. Дітей треба вивозити звідти для навчання, оздоровлення. Бо отруєні душі це набагато гірше, ніж укус отруйної змії,» - каже кандидат в Президенти.

На думку політика така робота може бути зроблена через церкву і навіть сприятиме порозумінню різних конфесій, адже біда зближує.

bezs 3

Вагому роль відіграє у нинішній ситуації і патріотичне виховання. Саме воно, а не штрафи за неявку у військкомат, мало би стати запорукою того, щоб молодь не «косила» від армії.

«Штрафами і навіть в’язницею не допоможеш. Згадайте, виховний процес: це сім’я, школа, і вулиця. Якщо ви провалились в одному із трьох компонентів, ви отримали проблему на все життя. Вже 20 років патріотичного виховання нема: то ми боялися, то соромилися. Має бути ідея Великої України, тоді є заради чого жити і працювати.» - каже Роман Безсмертний.

Окрім того політик вважає необхідним прийняття закону про зброю, та організацію територіальної оборони на місцях, а також відновлення якісної військової підготовки у школах. На його думку, легальна і зареєстрована зброя підвищить не лише обороноздатність держави, а і зменшить кількість злочинів, таких як земельне рейдерство, наприклад.

Політик відзначив, що це не останній його візит у місто, адже почуті на зустрічах ідеї він включить у свою програму, яку згодом презентує широкій аудиторії.

G

Сподобалася стаття?

varto3
Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити