Політика

Президентський рейтинг очолюють Тимошенко, Бойко і Порошенко, в Раду проходять шість партій

. 1220

 Фаворитами майбутніх президентських виборів є лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, кандидат від Опозиційної Платформи – За Життя Юрій Бойко і президент Петро Порошенко.

 Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження, проведеного Інститутом аналізу і прогнозування спільно з аналітичною групою «Соціопрогноз», оприлюдненого в Києві на прес-конференції в ІА «Укрінформ».

Згідно з опитуванням, серед виборців, які визначились та які мають намір голосувати на виборах президента Юлія Тимошенко має 24,5% підтримки. За Юрія Бойка готові голосувати 13,1% виборців. Стільки ж виборців готові віддати голоси за чинного президента Петра Порошенка.

Слідом за ними йдуть лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко з 12,7% підтримки і голова Радикальної партії Олег Ляшко, за якого готові голосувати 10,8% виборців. Рейтинг мера Львова Андрія Садового становить 6,4%, кандидата від «УКРОПа» Олександра Шевченко - 3%. Решта кандидатів мають рейтинг менше 3%.

Також було проведено опитування про те, за кого проголосують виборці на парламентських виборах. Рейтинг партій очолили «Батьківщина», Опозиційна Платформа - За Життя і Блок Петра Порошенка, а всього до Верховної Ради потрапляють 6 партій.

Згідно з даними соцопитування, 25% виборці, які визначилися та які мають намір голосувати, віддадуть свої голоси на наступних парламентських виборах партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

На другому місці знаходиться Опозиційна Платформа - За Життя Юрія Бойка і Вадима Рабіновича. За неї готові проголосувати 13,5% українців. На третьому місці - «Блок Петра Порошенка» з 13,3% підтримки.

Далі йде «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка з 12,9% підтримки. Радикальна партія Олега Ляшка набирає 9,9% голосів, «Самопоміч» Андрія Садового - 5%. Решта партій набирають менше 5%.

За словами керівника аналітичної групи «Соціопрогноз» Михайла Пересунько, 36% опитаних українців точно мають намір голосувати на парламентських виборах, ще 40% відповіли, що, швидше за все, будуть голосувати на виборах до Верховної Ради.

Пересунько також зазначив, що електоральна активність українців на майбутніх президентських виборах також знаходиться на досить високому рівні. Так, 45% опитаних відповіли, що підуть на президентські вибори, 33% сказали, що швидше за все підуть. Точно не підуть 11% респондентів.
Опитування було проведено з 7 по 18 грудня 2018 року в 24-х областях України і Києві (виключаючи тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей, АР Крим). Всього було опитано 2022 респонденти.

{g}

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама