Політика

Кіровоградщина і надалі буде лідером по забезпеченню розвитку медицини – Костянтин Яриніч

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3176

23 січня у Кропивницькому відбулась звітна презентація народного депутата від Кропивницького Костянтина Яриніча. Нардеп розповів про основні напрямки роботи і плани на 2019 рік.

jar 2

Нардеп зазначив, що на початку депутатської кар’єри поставив перед собою три завдання: запуск Державної програми радіаційного і соціального захисту області, розробка та впровадження медреформи та законодавча розробка та впровадження фінансової децентралізації.

Концепція держпрограми на розгляді в уряду

В області вже створили Концепцію Державної програми радіаційного і соціального захисту області, а цього року сподіваються, що її розгляне уряд.

«Ви самі бачите жахливі цифри щодо онкостатистики та сумне лідерство нашого обласного центру у порівнянні з іншими територіями України. Поки ми готувались до зустрічі, ось ця цифра – 590 захворювань на 100 тисяч населення вже змінилась на 605. Ви бачите, що Рівненська область, яка теж знаходиться на кристалічному щиті, має рівень захворюваності у два рази менший. Саме тому розробка програм є гострою потребою для захисту життя населення», - каже Яриніч.

Бажаний бюджет програми складає понад мільярд гривень. Передбачається, що за ці кошти буде здійснюватись постійний радіаційний і радоновий контроль області, здійснення протирадонових заходів і озеленення, відшкодування тим, хто проживає на забруднених територіях.

Також для ефективної діагностики передбачається закупівля необхідного обладнання в лікарні.

jar 1

Вливання в медицину

«Допоки я представляю Кіровоградщину, наше рідне місто в парламенті України наш обласний центр буде лідером, як і зараз, лідером по забезпеченню розвитку медицини та захисту здоров’я. Я вважаю це своїм особистим обов’язком та питанням своєї репутації», - зазначив депутат.

Мова перш за все йде про кошти виділені на ремонти і оснащення мед закладів області. Так за останні роки капремонти проведи у станції переливання крові, дитячій обласній лікарні, пологовому будинку, який отримав статус перинатального центру другого рівня. У місті з’явився і гемодіалізий центр.

У 2019 за сприяння Яриніча запланована реконструкція хірургічного корпусу лікарні швидкої медичної допомоги. Вже у лютому в онкодиспансері розпочне роботу оновлене хірургічне відділення.

Також в області має з’явитись диспетчерської екстреної меддопомоги, попри те, що МОЗ від початку не планувало втілювати цей проект на Кіровоградщині.

«Завдяки моїм наполяганням нас все-таки включили в перелік і наша область буде серед семи областей, де буде відбудовано диспетчерські», - каже політик.

Також цього року в області, разом з фахівцям Льотної академії, готуються впровадити обласну програму із розвитку санітарної авіації.

Нардеп також є ініціатором і розробником низки законопроектів, які дозволили провести реформу на первинній ланці медицини: пацієнтам обирати лікаря а медикам – отримувати достойну зарплату.
Так зараз в область близько 600 тисяч жителів вже підписали декларації із лікарями, а сімейні лікарі почали отримувати у 2-3 рази більші зарплати. З квітня пацієнти зможуть отримувати за направленням лікаря 54 види діагностики безкоштовно.

Окрім того, Яриніч пишається і тим, що зусиллями його команди ведеться і профілактична робота, а саме йодовітамінізація. Вже 10 тисяч мешканців Кропивницького звернулись до приймальні та отримали безкоштовно препарати йоду або йодовану воду, таким чином зменшивши ризик захворювань щитовидної залози.


Гроші на місця

«Основним показником фінансової децентралізації є реальний приріст доходів місцевих бюджетів майже в три рази. За рахунок чого нам вдалось здійснити важливі проекти, що торкнулись медицини, спорту і комунальної сфери», - каже нардеп.

Серед іншого саме політика децентралізації дала змогу закупити нові авто для екстрено допомоги, комунальні автобуси і збільшити видатки на ремонт доріг, втілювати проект «Вікна нашого міста», який передбачає заміну старих вікон на металопластикові.

За словами політика, у державному бюджеті на 2019 рік закладені кошти і на нашу міську набережну в обсязі 25 млн грн і 5 млн грн. на створення історичного музею Фортеці праведної Єлизавети.


Після виступу присутні мали змогу адати питання та поспілкуватись із нардепом у неформальній обстановці.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте