Політика

На Кіровоградщині шукають агітаторів через оголошення в газеті

. 3456

 

На Кіровоградщині через оголошення в газеті шукають агітаторів, що може мати ознаки підкупу виборців.

 

 

Як повідомляє "ОПОРА", на Кіровоградщині у газеті «Чисте джерело» опублікували оголошення про набір агітаторів політичною партією.

Виконану роботу обіцяють оплачувати. Натомість законодавство не передбачає оплату ведення передвиборної агітації.

У газеті «Чисте джерело» №2 від 11 січня 2019 року, яка виходить на території виборчого округу №101, розміщене оголошення із запрошення на роботу в Голованівську району організацію «Об’єднання «Самопоміч». Зокрема, на посаду агітатора. До претендентів висувають вимоги: дієвість, комунікабельність, відповідальність, заробітну плату по відпрацьованому часу.

op1

op2

Представники ОПОРИ зателефонували у районну організацію партії і розпитали про обов’язки та оплату праці агітаторів.

«Вакансія по агітаторам принципі актуальна, бо по секретарю помінялася ситуація. На сьогодні є така робота: палатка, столик, стільчик, треба роздавати газети, флаєри, а якщо люди задають питання, то треба відповідати чи записувати в блокнот і просити людей підійти наступного разу. Робота у базарні дні, «вихід» – 250 гривень, робочий час умовно з 8-12 години. Штаб знаходиться на вулиці Шевченка», – розповів представник політсили у Голованівському районі Руслан.

На уточнення, чи робота стосується кандидата у Президенти України Андрія Садового, Руслан підтвердив, що так, потрібно агітувати за Садового.

Згідно з інформацією на сайті партії «Об’єднання «Самопоміч» у Кіровоградській області, приймальня партії у Голованівську знаходиться за адресою: вулиця Шевченка, 60.

Очільник Кіровоградської обласної партії Об’єднання «Самопоміч» Олександр Приходько зазначив, що представники партії подавали оголошення в газету «Чисте джерело».

«У Голованівському районі шукають однодумців, намагаються активізувати прихильників на добровільній основі попрацювати», – зазначив Приходько.

На уточнення про оплату праці, Олександр Приходько зазначив, що нічого про це не знає.
Грoмадський oмбудсмен із захисту вибoрчих прав у Кірoвoградській oбласті Євген Гурницький зазначив, що відповідно до частини 6 статті 64 Закону України «Про вибори Президента» прямо забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації.

«В оплаті праці агітаторів зареєстрованого кандидата у Президенти України ймовірно вбачається ознаки кримінального злочину передбачено частиною 3 статті 160 Кримінального кодексу України. Адже розмір оплати праці агітатора перевищує 3 відсотки від прожиткового мінімуму доходів громадян», – зазначив він.

Нагадаємо, Андрій Садовий зареєстрований в якості кандидата на пост Президента України постановою ЦВК №32 від 8 січня 2019 року.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама