Політика

У Кропивницькому написали заяви в поліцію на білборди Вілкула і Порошенка (ФОТО)

. 2902

Представники ОПОРИ вчергове виявили у Кропивницькому агітаційні матеріали без вихідних даних на користь Олександра Вілкула, Євгена Мураєва та Петра Порошенка.

14.02.2019 Kr Poroshenko

На білборді на користь Порошенка також наявні елемент державної символіки. За цими фактами представники ОПОРИ написали заяви в поліцію, а також звернулися в Держпродспоживслужбу в Кіровоградській області.

14 лютого представники ОПОРИ зафіксували два білборди кандидатів у Президенти Петра Порошенка та Олександра Вілкула на виїзді з Кропивницького без вихідних даних. А також зовнішню рекламу Євгена Мураєва по провулку Василівському, 6.

14.02.2019 Kr Myraev

На білборді зображений портрет Олександра Вілкула та розміщений напис «Відбудуємо стабільність. Опозиційний блок – партія миру та розвитку». Жодних вихідних даних на рекламі немає, як і білборді Євгена Мураєва.

14.02.2019 Kr Vilkyl

Поруч знаходить зовнішня реклама з написом «Незалежність! Ми йдемо своїм шляхом! Ми – Україна. Петро Порошенко» на фоні зображення з елементами Державного Герба України.

Використання елементів державної символіки є порушенням ч. 1 ст. 8 Закону України «Про рекламу», який забороняє використовувати або імітувати зображення Державного Герба України на рекламній продукції. Відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України «Про рекламу» відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами, а також виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами. Згідно з цією ж статтею за порушення законодавства про рекламу можуть бути накладені штрафні санкції у п`ятикратному розмірі вартості розповсюдження або виготовленої реклами.

У своєму зверненні до Держпродспоживслужби ОПОРА просить розглянути заяву по суті, вирішити питання щодо припинення порушення прав споживачів у сфері реклами та прийняти рішення про зупинення розповсюдження подібної реклами на території Кропивницького.

«Представники ОПОРИ вже фіксували зовнішню рекламу та розповсюдження друкованої реклами без вихідних даних низки кандидатів у Президенти. Відсутність інформації про замовника реклами, відповідального за друк може свідчити про непрозоре фінансування. Ми закликаємо кандидатів у Президенти України та їхні команди дотримуватись вимог діючого законодавства», — наголосила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Розміщення агітації без вихідних даних може суперечити ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України»: «Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів».

Поширюйте

Коментуйте


Реклама