Політика

Чи є передвиборча доплата найбіднішим пенсіонерам підкупом: думка експерта

. 1520

 

Вчора Президент України Петро Порошенко оголосив про доплати, які очікують пенсіонерів у березні. Та чи не є це підкупом із використанням адмінресурсу?

 

Pidkup vyb

Окрім загальної індексації пенсій 1,9 мільйонів пенсіонерів із повним страховим стажем, але найнижчим рівнем пенсії, отримають одноразову доплату 2 410 гривень.

Доплата має відбутись у березні-квітні.

Проте, окрім того, що Петро Порошенко є діючим Президентом, він також є і кандидатом у Президентських виборах, які відбудуться 31 березня.

«Гречка» поцікавилась, як кваліфікувати таке підвищення у представників Громадянської мережі «ОПОРА».

«Масовість явища в сукупності з новими бюджетними призначеннями для надання одноразової матеріальної допомоги безпосередньо перед початком виборчого процесу, та надання одноразової матеріальної допомоги під час виборчого процесу широким верствам населення, які не були заплановані заходами з реалізації політики соціального захисту населення в довгостроковій перспективі в довиборчий період, можуть містити ознаки зловживання фінансовими адміністративними ресурсами. Під зловживанням адміністративними ресурсами розуміються будь-які переваги, які отримують конкретні кандидати або партії через використання своїх повноважень, або через зв’язки з інститутами держави, для отримання переваги над іншими кандидатами в виборчих перегонах. Під адміністративними ресурсами, в свою чергу, розуміються будь-які людські, фінансові, матеріальні та нематеріальні ресурси, переваги доступу до яких пов’язані з зайняттям посад в якості виборних чи державних посадових осіб. Можливість вносити суттєві зміни до бюджетних призначень, які матимуть вплив на широкі групи населення, а також надавати матеріальну допомогу під час виборів пов’язана з доступом до таких ресурсів лише тих кандидатів, які займають державні посади, або мають прямий вплив на державні інституції. Як наслідок, запуск масштабної акції з надання одноразової матеріальної допомоги широким верствам населення під час виборчого процесу може розглядатись як вид зловживання фінансовими адміністративними ресурсами. Чинне національне законодавство про вибори не містить чіткої ідентифікації можливих зловживань фінансовими адміністративними ресурсами, що ускладнює правову оцінку в поточному правовому полі. Тим не менш, переваги з управління фінансовими ресурсами та можливості їх використання для впливу на результати волевиявлення громадян входять в протиріччя з базовим принципом виборів – «рівністю», та, як наслідок, перешкоджає реалізації права всіх кандидатів на рівність можливостей в виборчому процесі, що закріплено у ст. 3 Закону «Про вибори Президента України».
Щодо зловживання адміністративними ресурсами під час виборчих процесів Венеційської комісії, якщо відсутнє спеціальне законодавство з цих питань, публічна влада має діяти на основі етичних принципів, гарантуючи рівні умові для всіх учасників політичної конкуренції.
Таким чином, ОПОРА вважає, що виборчий процес не є доречним часом для реалізації нових заходів з масових одноразових виплат широким верствам соціально незахищених громадянин», – зазначила радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама