Політика

На Кіровоградщині виявили фальшивих "донорів" партії "Батьківщина" (ВІДЕО)

. 3380

Частина внесків, які протягом другого півріччя 2018 року надходили на рахунки партії "Батьківщина", робили через підставних осіб. Про це йдеться в журналістському розслідуванні програми "Наші гроші". Серед фальшивих донорів і мешканці Кіровоградської області.

 

but

За законом, політичні партії, що представлені у Верховній Раді, отримують державне фінансування. Це, в свою чергу, зобов’язує їх щоквартально та щорічно заповнювати фінансові звіти, де окрім інформації про власне гроші з бюджету, має оприлюднюватися і інформація про кошти, що надійшли від фізичних та юридичних осіб. У другому півріччі 2018 року, коли стартувала активна фаза передвиборчої агітації лідера «Батьківщини» та кандидатки в Президенти Юлії Тимошенко, внески на рахунок її партії різко зросли. У звіті вказано, що десятки українців з невеликих міст та селищ жертвували політсилі Тимошенко по 150 і більше тисяч гривень.

 

Наталя Зубар із Завалля Гайворонського району, яка працює касиркою, за півроку перерахувала "Батьківщині" 1,5 мільйони гривень. Каже, позичала картку племінниці.

Сестра Наталі - Валентина із села Саврань, Одеської області теж виявилась щедрим донором.

 

Одна з жертводавців з Кіровоградщини, яка працює майстром манікюру і нібито внесла на рахунок «Батьківщини» майже 150 тисяч гривень зізналася, що зробити це її «попросила» певна людина з місцевого осередку партії, яка в свій час допомогла жінці з лікуванням доньки.

Також, серед найбільших донорів «Батьківщини» є касирка супермаркету у передмісті Києва, безробітний мешканець Сум, його землячка, яка працює на автомийці і фіктивне підприємство, що записане на методистку з дитячого садочку в Умані.

Більшість опитаних «донорів» вперше чула про свої пожертви. Що вказує на використання партією персональних даних українців з метою легалізації коштів, отриманих невідомим шляхом.

Юлія Тимошенко заявила Bihus.Info, що йдеться або про провокації СБУ, яка сама від імені простих людей переводить на рахунки її партії мільйонні суми. Або про те, що люди приховують факт свого спонсорства, побоюючись розправи влади.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама