Політика

Представники ОПОРИ розповіли, як відновити себе у виборчих списках (ФОТО)

. 1503

Про особливості порушень виборчого законодавства на Кіровоградщині під час першого туру виборів Президента України на прес-конференції розповіли представники громадської мережі ОПОРА.

opo

За словами координаторки «ОПОРИ» у Кіровоградській області Зої Лебідь, «фішкою» саме нашої області стали проблеми зі списками.

«Особливістю нашого регіону – є списки виборців, коли люди не знаходили себе вже в уточнених списках», - говорить Зоя Лебідь.

Євген Гурницький, омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області зазначив, що це порушення і справді дуже поширене.

«Навіть наш довготерміновий спостерігач, який змінив місце голосування для того, щоб реалізувати виборче право, не зміг цього зробити, тому що його просто не внесли в списки. І такі випадки трапляються досить часто. Звісно, в кожному випадку треба розбиратись і ми вбачаємо в тому певну тенденцію. Також дуже багато запитань до державного реєстру виборців. Нагадую, що за невнесення до виборчих списків існує адміністративна відповідальність. Ми будемо звертатись до правоохоронних органів, щоб вони розслідували ці випадки і притягували до відповідальності винних".

Тим, хто не знайшов себе в списках виборців під час першого туру виборів, Гурницький пропонує відновити своє право і скористатись ним вже під час другого туру.

Для цього можна звертатись зокрема до «ОПОРИ» за тел. : 0995961989.

«В цілому ми відзначаємо, що кампанія відбувалась в конкурентних умовах і з дотриманням основних демократичних стандартів, суттєвих порушень, які могли б вплинути на результати голосування, ми не зафіксували, - сказала координаторка громадської мережі в області. - Були загрозливі моменти з адмінресурсом, також неврегульоване фінансування виборчої кампанії, зокрема з агітаторами, через це є непрозоре фінансування".

gurn2

Також серед поширених порушень спостерігачі фіксували голосування без паспорта. Лише в Голованівському районі було 6 випадків такого голосування. Окрім того суттєвим порушенням є фотографування бюлетенів.

«Ми не можемо сказати чи був підкуп виборців, але факти фотографування в кабінках для голосування були і тут вже має розбиратись поліція», - підсумувала Зоя Лебідь.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама