Політика

На Кіровоградщині частково оновили склад ОВК

. 2129

 

Учора, 10 березня, ЦВК затвердила 70 членів ОВК, які працюватимуть на Кіровоградщині. Із них 27 були у складі попередніх комісій.

 

Як повідомляє сайт ОПОРИ, 10 березня Центральна виборча комісія сформувала новий склад п’яти окружних виборчих комісії на Кіровоградщині. Відповідно до Постанови ЦВК №773 «Про склад окружних виборчих комісій з виборів Президента України для організації підготовки та проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року» в ОВК працюватимуть 70 осіб, по 7 членів від обох кандидатів.

Головою ОВК № 99 стала Наталія Конопатська (суб’єкт подання Петро Порошенко), а секретарем – Оксана Фросіняк (суб’єкт подання Володимир Зеленський). У 2014 році Оксана Фросіняк була членом комісії під час позачергових виборів Президента України та виборів народних депутатів України. У першому випадку вона представляла інтереси Петра Порошенка, а під час виборів до Верховної ради – Партії Пенсіонерів України. Частина членів ОВК у першому турі виборів представляли інтереси інших кандидатів. Зокрема, Катерина Колєва у першому турі була подана від кандидата у Президенти Олександра Шевченка, а тепер вона представляє інтереси Володимира Зеленського. Михайло Лобов у першому турі був від кандидата Віталія Журавльова, а тепер – від Петра Порошенка; Максим Набойченко – від кандидата Миколи Габера, тепер – Володимира Зеленського; Анна Цехмістер спочатку представляла інтереси Юлії Литвиненко, а в другому турі буде від Петра Порошенка; Марина Чорна була від Руслана Риганова, а тепер – від Петра Порошенка.

В окрузі №100 головою комісію буде Людмила Отян (суб’єкт подання Володимир Зеленський). У першому турі виборів Президента України вона представляла інтереси спочатку Сергія Кривоноса, а потім Ігоря Шевченка. Людмила Отян була членом та головою комісії під час багатьох виборів. Зокрема, її подавали у склад комісій від різних партій – «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», «Партії регіонів», «Народного фронту», «Блоку Юлії Тимошенко», партії «Єдина Україна» та інші. Секретар комісії – Тетяна Загоруйко (суб’єкт подання Петро Порошенко). Член ОВК Лариса Рибак (суб’єкт подання Петро Порошенко) у першому турі була членом комісії від Віталія Журавльова, а Людмила Бадиця (суб’єкт подання Володимир Зеленський) у першому турі була від Сергія Носенка.

Виборчу комісію в окрузі № 101 очолюватиме Володимир Сигляк від кандидата у Президенти Петра Порошенка. На попередніх виборах він був членом комісії від політичних партій «Народний фронт», «Наша Україна» та інших партій. Заступник – Валерій Рибак (суб’єкт подання – Володимир Зеленський). Частина членів комісії у першому турі виборів Президента України представляли інтереси інших кандидатів. Зокрема, член ОВК Сергій Безкупський (суб’єкт подання Володимир Зеленський) у першому турі був висунутий в комісію від Сергія Тарути; Наталія Монжос (суб’єкт подання Петро Порошенко) – від Анатолія Гриценка.

В окрузі № 102 головою ОВК призначили Тамару Костюченко від Володимира Зеленського. У першому турі виборів Президента України вона також була у складі окружної комісії, але від кандидата у Президенти Сергія Носенка. Секретарем комісії буде Борис Колєснік (суб’єкт подання Петро Порошенко). У першому турі він входив в окружну комісію за поданням Юлії Литвиненко. Низка членів ОВК у першому турі були подані від інших кандидатів. Валентина Гордашко (суб’єкт подання у другому турі Володимир Зеленський) у першому турі виборів Президента України була членом комісії від Олександра Шевченка. Вікторія Дудіна у другому турі буде представляти інтереси Петра Порошенка, а в першому турі – Володимира Петрова. У другому турі Євгенія Корець стала членом комісії за поданням Петра Порошенка, а в першому представляла Віталія Журавльова. Надія Ракуленко (суб’єкт подання Петро Порошенко) у першому турі стала членом ОВК від Романа Насірова. Також членом ОВК став депутат міської ради Кропивницького Юрій Деркаченко (суб’єкт подання Петро Порошенко), який на виборах до Верховної ради був членом комісії від партії УДАР.

В окружній виборчій комісії в окрузі № 103 призначили головою Валерія Боровського (суб’єкт подання Петро Порошенко). У першому турі він був членом окружної комісії від кандидата на пост Президента України Володимира Петрова. Був членом комісії на попередніх виборах від партії «УКРОП» та партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!». Секретар – Сергій Піта (суб’єкт подання Володимир Зеленський). Члени ОВК Олександр Коновалов (суб’єкт подання Петро Порошенко) у першому турі представляв інтереси Юлію Литвиненко, Леонід Павул (суб'єкт подання Петро Порошенко) у першому турі був від Романа Насірова.

«Під час першого туру виборів склад ОВК області був замінений на третину. Втому числі відбулися суттєві зміни у керівному складі. І це вплинуло на виборчий процес. Цього разу комісії працюватимуть короткий термін, і ми сподіваємося, що замін не буде або вони будуть незначними», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Згідно з частиною 5 статті 85 Закону України «Про вибори Президента України», для проведення повторного голосування з виборів Президента України Центральна виборча комісія не пізніш як за десять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад окружних виборчих комісій у кількості чотирнадцяти осіб - по сім осіб від кожного кандидата.

А відповідно до частини 7 статті 85 цього ж Закону, ЦВК при розподілі керівних посад в ОВК повинна забезпечити рівну кількість посад голови та секретаря для кожного кандидата на пост Президента України, з умовою, що голова та секретар не можуть бути одночасно представниками одного кандидата.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама