Політика

Які шанси у команди Гройсмана на Кіровоградщині?

. 1440

Володимир Гройсман заявляє, що «не хоче бути статистом» у новому політичному сезоні і прагне показати конкретні досягнення, йдучи на парламентські вибори. Для цього йому потрібні однодумці не тільки в уряді та парламенті, які приймають і голосують, але і на місцях, хто точно так само розуміє ідеї реформ.
«Я б хотів, щоб це була достатньо якісна з точки зору професійності та здатності політична сила. Насправді можу сказати, що зараз шукаю людей, які могли би бути достатньо результативними. Також би хотів бути дотичним до створення класичної центристської політичної партії, яку би було створено не під вибори, а яка би була достатньо організованою структурою з визначеною ідеологію з об’єднанням якісних і фахових людей, які можуть не просто розмовляти, - Володимир Гройсман.

«Не статист, а лідер», -експерти

Експерти відмічають, що у Гройсмана є всі шанси пройти в парламент саме завдяки результатам своєї роботи.

Останні соціологічні опитування демонстрували, що Гройсману довіряють або скоріше довіряють 20% населення, і це поки і є його електоральна база , - наголошує політолог Валентин Войтков.
Володимир Гройсман показав себе ще будучи мером Вінниці. Люди двічі обирали його на цю посаду. Завдяки своїй наполегливості та амбітності молодому меру вдалося значно пришвидшити позитивні зміни у місті. Очевидних результатів домігся й на посаді Прем’єр-міністра України. Це і зростання української економіки і перші успіхи у реформах медицини, освіти та децентралізації. За Уряду Гройсмана були підвищені соціальні стандарти, проведена чимала робота з монетизацією пільг, виділялися рекордні за останні роки кошти на ремонт доріг.

У рейтингу – перший!

Експерти впевнені, що на парламентських виборах чинному Прем’єр-міністру допоможе високий рейтинг – понад 15% серед потенційних кандидатів.

“Варто зазначити, що ще в квітні 2018 року соціологи фіксували зростання довіри Гройсмана й задоволеність його роботою серед населення. А на початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%.”,- Олександр Радчук, політолог.

Високий рейтинг Прем’єра передусім зумовлений позитивними змінами в країні. Зокрема, експертне опитування оцінки роботи Кабміну, проведене "Агентством моделювання ситуацій", показало, що 85,2% з 30 опитаних експертів вважають – загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності уряду Володимира Гройсмана суттєво покращилася.

Без сильної коаліції не обійтись

Очоливши Уряд з провальною ситуацією в економіці, Володимир Гройсман, не став перекладати провину за це на свого попередника, а навпаки – налагодив контакт із Арсенієм Яценюком. Відтоді Гройсман завоював авторитет не лише серед частини команди БПП, але й «Народного фронту». І цим гарантував собі часткову впевненість у підтримці урядових ініціатив у парламенті, наголошують політологи. Наразі, щоб Гройсман продовжив очолювати Уряд й надалі впроваджував якісні ідеї, йому потрібна сильна коаліція однодумців на виборах у Верховну Раду, кажуть експерти. Адже, на відміну від президентських виборів, на яких люди обирають президента, на парламентських виборах - обирають прем'єр-міністра. Сам же політик готовий очолювати Уряд і надалі.

«Я маю розуміння, що робити далі, і я можу очолювати уряд. Якщо український народ вирішить, що я та сформована нами команда будуть гідні представляти їхні інтереси та реалізовувати ті завдання, які люди перед нами ставлять, то я готовий буду очолити уряд», — Володимир Гройсман.

На чию підтримку з Кіровоградщини варто розраховувати?

На Кіровоградщині Гройсман може розраховувати на голоси проєвропейського виборця, каже політолог Дмитро Сінченко. Це ті, хто розчарувався в Гриценку, Самопомочі, БПП, який підтримуватиме курс на реформи, проте шукатиме нові політичні партії.

«Станом на сьогодні немає об'єктивних соцопитувань щодо рейтингу Гройсмана і його нової політичної сили, репрезентативних для нашого регіону, проте можемо констатувати високий запит громадян на нові політичні партії і нових політиків. Володимир Гройсман не має великого антирейтингу, на відміну від інших представників влади, він має досить молодий вік і цілком може бути новим політичним лідером. Його політична сила матиме високі шанси на перемогу на парламентських виборах, у тому числі і у Кропивницькому», ¬- політолог Дмитро Сінченко.

{g}

Поширюйте

Коментуйте


Реклама