Політика

"Ліфт" Зеленського вже протестувала на Кіровоградщині "Партія регіонів"?

. 2669

Команда президента України Володимира Зеленського буде шукати фахівців з народу для проведення реформ в країні і "знищення старої системи". Сайт проекту LIFT, який запустився 28 травня, покликаний без корупції і бюрократії, підбирати професіоналів з різних галузей в допомогу новій владі. "Укрінформ" дослідив як можуть використовувати його у політичних іграх.

1559230305 373

"LIFT як інноваційна платформа допоможе: знайти вакансію, стати фахівцем і працювати на зміну країни; розповісти ідею, яка вирішить складні питання або буде корисною для країни; уявити продукт, який принесе позитивні зміни на державному рівні", - повідомляється на Facebook-сторінці " команда Зеленського ". І тут же - наголошується: "Ми об'єднали кращі рекрутингові компанії і фахівців, будуть уважно стежити за процесом відбору".

На сайті українцям пропонують завантажити резюме, вказавши, в якому саме проекті вони хотіли б працювати, а саме: в партії "Слуга народу", "Державі в смартфоні", "Команді Зеленського" або безпосередньо в LIFT. Або просто ввести назву бажаної вакансії і місто, щоб побачити вже подані заяви.

Проте експерти вбачають в такому проекті збір персональних даних, як бази ддля Подальшого донесення реклами и таргетингу.

Також можна розмістити ідею або готовий проект, вибравши попередньо потрібну категорію: транспорт, освіта та наука, спорт, безпека, медицина, маркетинг, журналістика, мистецтво, бізнес, сфера обслуговування, фінансів, права і т.п. Перед подачею розробити презентацію наявного продукту або ідеї, і відправити для розгляду. Після цього учасники отримують власний LIFT-трекер - номер, за допомогою якого можна відстежувати прогрес в розгляді своїх заявок.

Хоча поки сируватий, тобто в beta-версії, деякі вже спробував "піднятися на ліфті»: на вакансії відгукнулися - 84 людини, 1257 - прислали резюме, надісланих ідей за добу - 1543, а проектів - 467 (станом на 18:00 30 травня). Це все, що поки відомо про LIFT.

Політтехнолог, виконавчий директор XPR Валентин Войтків, зі свого боку, бачить в запуску платформи LIFT продовження президентської кампанії Володимира Зеленського, в ході якої він робив ставку на залучення якомога більшої кількості людей, перш за все, молодих - через використання digital-каналів - Facebook, Telegram, YouTube, а також власного сайту, через який набиралися спостерігачі, члени виборчих комісій.

"Вони збирають про все відразу і ні про що конкретно, а значить мета - не реалізація нових ідей, а створення ілюзії. По-друге, кадри для "Слуги народу". Не секрет, що партія існує тільки на папері, і перед виборами її потрібно якнайшвидше наповнити людьми. Причому ці люди повинні бути свіжими, невикористаними, без політичного бекграунду. Брати водіїв, секретарок і коханок - це вже проходили. Буде скандал, впадуть рейтинги. Народ чекає чогось нового, і йому це пропонують. Хоча насправді схема не нова. Подібний проект вже був реалізований в Кіровоградській області за часів Януковича командою тодішнього голови ОДА Сергія Ларіна. Це був телевізійний проект "Статський радник". До речі, в той час Дмитро Разумков був членом тієї команди ... Схоже, що подібну спробу масштабувати набутий досвід на національному рівні ми бачимо і з цим ліфтом ", - каже політолог Дмитро Сінченко.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама