Політика

Гройсман і його стратегія: що відомо?

. 1595

Вже наступного тижня політична партія «Українська стратегія» планує зібратися на з’їзд. Як заявляв Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман до його команди увійдуть молоді, але водночас досвідчені люди, які знають що треба зробити для успіху України.

 

61782239 495119894558090 1505296470000009216 n

За які зміни виступає партія?

По-перше, необхідно міняти систему прийняття рішень в парламенті. До цього кроку Володимир Гройсман закликав неодноразово і особливо наголошував після президентських виборів. Адже низька ефективність Верховної Ради все ж залишається головним гальмом змін в країні. Про це якнайкраще говорять цифри. Так, за рік із 35 законопроектів, визначених урядом як пріоритетні для розвитку економіки, народні депутати прийняли лише одиниці.

«Ми маємо змінити систему ухвалення рішень. Ми маємо бути швидкими, мобільними і максимально якісними. Не можна витрачати роки на один закон. Порядок денний, який ми маємо визначити на перспективу, має бути реалістичним, сильним і здатним пришвидшити процеси, які відбуваються в державі», - каже Володимир Гройсман.

По-друге, парламент має формуватися і працювати за новими правилами.  Вибори до Верховної Ради мають відбуватися за новим виборчим законодавством, наголошує Володимир Гройсман. Це можливо після реформування самого парламенту та зняття депутатської недоторканності для наступної каденції.

"Між президентськими та парламентськими виборами є "вікно можливостей", які треба використати для того, щоб далі змінювати систему. ...Якщо ми змінили систему децентралізації, ми можемо почати закріплювати її у Конституції... Нам потрібно змінити виборчу систему - відкриті списки... Тоді ми більш якісних людей приведемо у систему центральної влади, в т.ч. можливо й з місцевого самоврядування", - пояснив Гройсман.

Від того, яку систему прийняття рішень створить нинішня Рада залежить те, на скільки ефективно нові лідери від партій «Люди важливі», «Голос» та інших політичних сил зможуть оздоровити українську політику.

 

Чому відставка?

Про створення політичної партії "Українська стратегія" Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив одразу після того, як на посаду президента України офіційно заступив Володимир Зеленський. Під час інавгураційної промови він оголосив про розпуск Верховної Ради і закликав уряд піти у відставку. У той же день Гройсман заявив про свою відставку, надавши шанс Зеленському зайнятися формуванням нового уряду.

"Я вважаю, що президент має негайно внести кандидатуру прем’єр-міністра і нового уряду і я вважаю, що це має відбутися у найкоротший термін", - сказав прем’єр.

На думку експертів, звинувачувати усіх міністрів у неробстві, було неправильно. Адже  різні відомства, протягом цих трьох років показували різний результат, в тому числі й мали гарні досягнення.

«Це прояв його слабкості і недалекоглядності. Адже чинний склад Кабінету Міністрів найсильніший за всі роки незалежності. Той темп реформ, який є сьогодні - дає реальні позитивні результати для країни. Але Зеленському невигідно говорити про плюси, так він втратить свій електорат, який звик до мантри про "все погано"», - каже Дмитро Сінченко, голова ГО «Асоціація Політичних Наук».

 

Що далі?

Відставка прем’єра може спричинити низку негативних наслідків для країни, вважають експерти. Зокрема, це загрожує зривом поточної програми з Міжнародним валютним фондом.

61729659 444918882938750 3070803012780818432 n

"Я думаю, це питання треба адресувати новому президенту. Насправді, коли приїжджає місія МВФ, вона завжди планує розгляд програми, в якій є чотири підписи. Президента, прем'єр-міністра, міністра фінансів і голови Національного банку України. Президент повинен зараз провести переговори з МВФ, визначити параметри перегляду програми", – зазначив Володимир Гройсман.

Втім, Гройсман заявив, аби не допустити негативних наслідків для країни, нинішній склад Уряду повноцінно працюватиме в антикризовому режимі  до призначення наступного.

 

Які шанси в «Української стратегії»?

На парламентські вибори Гройсман піде окремо на чолі «Української стратегії», аби побудувати сильну економіку, ефективне державне управління і щоб довести до кінця започатковані ними реформи. Він наголосив, що об'єднуватись з іншими кандидатами не буде.

"Такі пропозиції були, і багато політиків говорили між собою про різні можливості. Я прийняв рішення - я буду йти самостійно і це рішення для мене є остаточним", – сказав Гройсман.

Як свідчать результати опитування, проведеного Інститутом соціологічних досліджень «Основа» за партію прем’єр-міністра Володимира Гройсмана вже готові голосувати 2,9% серед тих, хто визначився. Соціологи припускають, що після презентації першої десятки політсили, рейтинг зросте ще більше.

 

{g}

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама