Крах політики Віктора Януковича прискорює повернення до СРСР

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1490

Учора, як повідомляє Інтернет-представництво Президента України, Віктор Янукович нарешті насмілився зателефонувати до Володимира Путіна, аби висловити стурбованість діями російських митників, від яких тхне безсумнівною ворожістю. Тим часом відомі вітчизняні політики та громадські діячі висловлюють власні припущення щодо ймовірності цьогорічних втрат економікою України $2-$2, 5 мільярдів внаслідок згубної для багатьох її галузей затримки товарів, що експортуються до Російської Федерації.

"Запровадивши фактичну заборону на імпорт українських товарів, Росія оголосила Україні повномасштабну торговельну війну. Ця подія остаточно підтверджує абсолютне банкрутство "багатовекторної" політики режиму Януковича та запропонованого ним формату співпраці з Митним Союзом за схемою "3+1". Сподівання Януковича всидіти на двох стільцях, балансуючи між Росією та Європейським Союзом, зазнали краху". Про це заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок, коментуючи останні події, пов'язані з розгортанням Росією повномасштабної торговельної війні проти України.

"Намагаючись отримати короткострокові дивіденди для себе шляхом загравання з Митним союзом, олігархічний режим лише шкодить українській економіці в стратегічній перспективі. Економічна інтеграція з країнами Митного союзу – це як повернення до Совєцького Союзу: ті самі застарілі засоби виробництва, архаїчна організаційна модель, наголос на торгівлі сировиною, низький технологічний рівень переважної більшості товарів тощо. Ринок Митного союзу менш платоспроможний, спеціалізується на експорті енергоресурсів, а не високотехнологічної продукції. Інтеграція України в цей ринок закриє нам шлях до якісної економічної співпраці з ринком ЕС, який є позитивною протилежністю до МС.

Відповідальна влада мала би не загравати з Кремлем, а готуватися до цілком передбачуваної перспективи шляхом спрямування усіх сил української дипломатії на активний пошук нових ринків збуту для української продукції, акумулювання резервів та планування асиметричних заходів у відповідь на розв'язану Росією торговельну війну. Натомість абсолютна зацикленість нинішнього олігархічного режиму на своїй особистій вигоді залишила країну вкрай непідготовленою до таких дій Москви. Слід зазначити, що заборона імпорту українських товарів украй болісно вдарить по російських споживачах і багатьох секторах російської економіки, які поєднані виробничим циклом з українськими підприємствами. Це означає, що Росія не зможе зберігати ембарґо в довгостроковій перспективі, й цей факт має бути використаний Україною”, - констатує лідер досить помітної в українському політикумі парламентської фракції.

З огляду на вищевикладене, ВО "Свобода" вимагає від влади:

1. Негайно запровадити симетричні заходи щодо російських товарів, аналоги яких виробляються в Україні.

2. Встановити в односторонньому порядку економічно та політично обґрунтовані тарифи на транзит російських енергоносіїв територією України та на оренду українських газових сховищ.

3. Відмовитися від будь-яких інтеграційних кроків у наддержавні утворення на чолі з Росією. Чітко заявити, що розв'язана Кремлем торговельна війна не примусить Україну відмовитися від економічної інтеграції з ЕС.

Олександр Данилюк, координатор Всеукраїнського громадянського руху “Спільна справа”, звернув увагу “Гречки” на продуманість моменту початку “складнощів” наросійських митницях уздовж кордонів з нашою країною:

- Якась дивна ця торгова війна з Росією. Жодної заяви галузевої асоціації. Жодної заяви виробника. Про затримки на кордоні натомість заявляє російський резидент Дмитро Фірташ та Рінат Ахметов, партнер ще одного російського резидента Вадима Новінського (віднедавна народного депутата України, обраного у Севастополі — авт.). Виникає запитання: "А бил лі мальчік?" Може це підготовка до референдуму по вступу до Митного Союзу, який 8 вересня мають намір ініціювати КПУ? Тоді Янукович повністю знімає з себе відповідальність і заявляє, що в умовах стрімкого обвалу економіки, спровокованому торговою блокадою, українці несподівано обрали східний вектор. Тим більш, за обвалом економіки справа не стане і без реальної блокади.

НА ЧОМУ ВТРАЧАЄМО

Згідно з даними Федеральної митної служби Російської Федерації, Україна постачає до РФ
такі товари:

 

Олег Базак

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Вадим 19.08.2013, 17:32
Тільки от сьогодні Азаров заявив, що у відносинах України з Росією все нормально і ніяких проблем не має.
Цитата
 
 
0 # Михайло 19.08.2013, 08:39
Янукович грає у політику Кучми - а це може робити лише Кучма. У будь-якому випадку остаточну оцінку президентсва Януковича можна буде дати років так через 10, як це сталося з Кучмою.
Цитата
 
 
+1 # snaiper 17.08.2013, 17:10
Россия импортирует 70%(!) продтоваров,нах озяйничали, поэтому без украинского сала обойтись им будет трудновато,скаж ем так.Но есть и положительная сторона дела:поступив аналогично с грузинским алкоголем,Росси я заставила заняться грузин качеством и документацией продукции,а также поиском других рынков сбыта.Сейчас грузнские вина продаются по всему миру и на предложение той же россии будут поставлять бормотуху и на росрынок.Но по ценах мировых!Такое может случиться и с нашими товарами.Если не перестанут дурью маяться.
Цитата
 
 
+1 # Українець 17.08.2013, 15:00
МОЖЛИВО ЩО ТАКИЙ "ТИСК" і Є ХИТРИМ ХОДОМ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВПИХНУТИ УРАЇНУ У ТАМОЖЕНИЙ СОЮЗ... А ДАЛІ ВЖЕ ДІЛО ТЕХНІКИ - ОДНЕ КЕРІВНИЦТВО, СПІЛЬНІ ЗАКОНИ і ВИТІКАЮЧІ НАСЛІДКИ ДЛЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, ЯК ДЕРЖАВИ ... ЯНУКОВИЧ МОЖЕ і ЗГОДИТЬСЯ ( СОБІ НА БІДУ) А ОТ НАРОД ЦЬОГО НЕ ВИЗНАЄ !
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити