Політолог: заява Кличка - неприємний момент для опозиції

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 19750

 Лідер партії УДАР, котра має власну фракцію у Верховній Раді, далеко від Батьківщини зробив заяву, що неабияк збурила український політикум. Розмовляючи у Мехіко під час зустрічі з президентом Всесвітньої боксерської ради (WBC) Хосе Сулейманом, Віталій Кличко заявив про твердий намір балотуватися у президенти України.


Як вже неодноразово інформувала «Гречка», домовитися, хто ж буде змагатися з чинним главою держави Віктором Януковичем «під № 1», опозиціонери досі не встигли. Заснована Юлією Тимошенко партія «Батьківщина», приміром, має намір виставити у суперники Януковичу екс-прем'єр-міністра, котра третій рік нудиться у місцях несвободи. Та й часу до першого туру загальнонародного голосування цілих півтора роки. Теоретично розклад сил ще може перевернутися «з ніг на голову». Причому не один раз.

 

Директор Центру прикладних політичних досліджень “ПЕНТА” Володимир Фесенко вважає відвертість Віталія Володимировича перед закордонним спортивним функціонером «серйозною інформаційною політичною помилкою» політика. До того ж обиватель навряд чи сприйме адресований йому сигнал належним чином: у серпні що в Україні, що за її межами люди думають про політику в передостанню чергу...

Політексперт Ярослав Макітра нагадує: опозиція вже не раз оголошувала про намір висунути єдиного кандидата у президенти України лише перед 2-м туром. Тобто підтримуватися буде той з «трійці» (Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок), хто дійде до 2-го туру. Ніде й ніким не говорилося, ніби єдиний кандидат буде вже у 1-му турі.

- Проте, заява Кличка, - момент для опозиції неприємний, - вважає пан Макітра. - Для збереження єдності опозиційних сил, напевно, було б доречно заявити про одночасне балотування трьох кандидатів. Щоб ніхто першим не «вискакував». Адже Тягнибок звістку з Мехіко не випадково охарактеризував як «фальстарт».

Майже одночасно зі звісткою з Північної Америки у Києві оприлюднили результати соціологічного опитування потенційних виборців столичного градоначальника. З них випливає, що Віталій Кличко за всіма показниками випереджає голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.

Не виключено, що збіг у часі обох топ-новин не був випадковістю. Практика оприлюднення результатів подібних «замірів» громадської думки показує: дані, отримані в різних районах міста-героя, стають відомі керівництву відповідної соціологічної служби за тиждень-півтора до їх офіційної презентації. Іншими словами, штаб УДАРу теоретично міг би підказати лідеру партії: відштовхуючись від невигідного для влади показника Віталія Володимировича, саме час «зазіхнути» на нову «висоту».

- На мій погляд, балотуватися Віталієві Кличку на пост мера абсолютно невигідно, - продовжує Ярослав Макітра. - Якщо Віталій Володимирович раптом спокуситься шансом покермувати у столиці, - він неодмінно загрузне у київських проблемах, отже, про вибори президента України йому доведеться забути. Безумовна підтримка Кличка в багатьох регіонах країни плюс симпатії з боку якоїсь частини теперішньої влади аж ніяк не означають, ніби після нехай навіть нетривалого періоду владарювання в столиці його «занесуть» на вулицю Банкову (до комплексу будівель Адміністрації Президента України - авт.). «Незадовільно» на посаді Київського міського голови так само «не підсолодить» розгромна перемога над Поповим; після цього Кличка назавжди буде викреслено з «обойми» політиків загальноукраїнського рівня.

- Кличко не може бути заручником рішення інших, - каже Володимир Фесенко. - Тим більше, що опозиція вже сказала, що якщо буде двохтурова система виборів, у першому турі не буде єдиного кандидата. Тому в такому разі чекати згоди або висунення з боку своїх колег-конкурентів - це була б іще більша помилка.
Олег БАЗАК

 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Іван 12.01.2014, 15:11
Цитую Василь Мельничук:
А хто ж йому виборчу кампанію робитиме, як він зі своїми агітаторами не розрахувався? Чи він думає, що до того часу все забудеться? Сумніваюсь.
Якщо він нечесно поводиться зі своїми соратниками будучи в опозиції, то чого можна чекати від такої людини на посаді Президента? Ганьба таким політикам!

КЛИЧКО НЕ НАКРАВ В УКРАЇНІ 200 мільярдів ЯК Ю. ТИМОШЕНКО ЩО ЗАХОВАЛА НАШІ І СИРІТ ГРОШІ У 30 КРАЇН СВІТУ( слідча США Борщ). ТОМУ НЕ МАЄ ЗА, ЩО ОПЛАЧУВАТИ СТАЮ ГОЛОДНИХ СОБАК ЩО ГАВКАЮТЬ НА ВИБОРАХ - ЯК ТИМОШЕНКО! НА ГРОШІ ТИМОШЕНКО КУПЛЕНІ ЯЦЕНЮК І ТЯГНИВБІК УСІ АРТИСТИ, ЩЕ НЕ ДАВНО ЯЦЕНЮК ГОРЛО ДЕР ПРОТИ ЗЛОДІЙКИ МОШЕНКО! КУПЛЕНІ ЖУРНАЛЮГИ, УСІ ДЕПУТАТИ ВІД ЮЩЕНКА , ПСЕВДОПАТРІОТИ ТИПУ ЛУКЯНЕНКА І СКАЖЕНОЇ РУСЛАНИ ЛІЖЕЧКО.
Цитата
 
 
0 # мурзилка 12.01.2014, 17:11
Іван - ви правильно говорите, але не нервуйте. за всю Україну не скажу. а кіровоградщина - не той регіон, де люди будуть голосувати за БЮТ. раніше чому голосували? - тому що у нас більше не було іншої опозиції. тепер вже є - це Удар Віталія Кличка! Віталій Кличко - наш Президент!
Цитата
 
 
-5 # пінокіо 02.12.2013, 17:35
а то, что Виталий Кличко - наш Президент - так это уже ясно как Божий день!
Цитата
 
 
+6 # Ярослав М. 02.12.2013, 15:22
Пинокио: По всему видно, что тоже пациент с боксёрского ринга! Всяких, на деле способных только на дальнейшее разрушение экономики страны, президентов уже хватало в Украине! Не было только с заведомо отбитыми мозгами!
Ну если уж всякие там пинокио выдвигают - то это уж точно, что ИХ президент! Ни чей иной!
Цитата
 
 
-1 # пінокіо 02.12.2013, 17:31
про яку эконому вы говорите? выкл. самое холуйское в мире КДТОРК им. Мурованого-Богд ановича и вкл. нормальный телевизор. котировки индексов укр. кампаний на мировых биржах падают как подкошенные. через неделю дефолт. завтра Азаров должен будет поклониться низко-пренизко в ножки укр. парламенту. за то, что онный избавит его от ответственности за развал экономики. лишив его досрочно кресла.
Цитата
 
 
-1 # пінокіо 22.08.2013, 14:22
Вадим - оппозиция у нас ясен пень далеко не святая. даже очень далеко. только ведь выбирать Президента будет не оппозиция, а народ. а народ-то все видит. несмотря на то, что что бы ему ни втирала наша холуйская КДТОРК. им Мурованого-Богд ановича.
Цитата
 
 
+3 # Вадим 22.08.2013, 09:26
Та не яких шансів у кличка не має. Навіть якщо він і пойде до другого туру - то опозиція проголосує проти нього, як дуже часто в нас в Україні це бувало.
Цитата
 
 
0 # пінокіо 21.08.2013, 17:27
Михайло - Ви кажете що у Кличка є шанси. помиляєтеь, шановний! позаяк шанси є у інших: Януковича, Тягнибока, Тимошенко та ін. й те, лише у тому разі, що опозиція почне пручатися, точніше активізуються заслані до неї козачки. якщо ж опозиція проявить здоровий глузд, то шансів на перемогу окрім як у Кличка нема більше ні в кого. а щодо того, що Едуард Клюєнко професіонал, то тут таки так, погоджуюсь. професіонал через дві Ф. і можливо навіть другий у країні. в смислі проффесіонал. самі знаєте після кого. і яку саме нісенітницю онний Клюєнко друкував у американських наукових журналах? таку ж, як і в кі-кі-кі пресі напередодні виборів - про те, що Шаталов набирає голосів у два(!) рази більше ніж Табалов? чи ту, що ПР серед кіровоградців користується найбільшою повагою та довірою?
Цитата
 
 
-1 # Михайло 21.08.2013, 11:53
1) Кличко зробив очевидну заяву. І, таки да, шанси в нього є, і в опозиції разом з ним.
2) Факт не розрахунку з агітаторами неприємний. Мені пропонували працювати в УДАРі, я відмовився посилаючись на те що можуть не розрахуватися.. .як бачимо. :-)
3) Клюєнко на політог, а всого навсього соціолог, до того ж визнаний у США, і він один із не багатьох з України, хто друкується у їхніх професійних виданнях. Якщо він співпрацює з конкретними політичними силами, це абсолютно не значить, що він не професіонал.
Цитата
 
 
-9 # пінокіо 20.08.2013, 20:09
Політолог: заява Кличка - неприємний момент для опозиції

знаем мы этих политологов. нам хватает своего Клюенко. если оппозиция адекватная, а она, безусловно, адекватная, то заявление Кличка, наоборот, очень даже приятный для нее момент. потому что народ ждал этого заявления. народу нужен лидер. а все, что нужно народу - нужно и оппозиции.
Цитата
 
 
-7 # пінокіо 20.08.2013, 19:34
правильно Кличко сделал, что открыто заявил про свое желание баллотироваться в Президенты. и в мэры Киева ему надо идти. дабы люди действительно убедились в его решительности и бескомпромиссно сти. справится с Киевом - справится и с Украиной! Кличко - наш Президент!
Цитата
 
 
+7 # Василь Мельничук 20.08.2013, 11:13
А хто ж йому виборчу кампанію робитиме, як він зі своїми агітаторами не розрахувався? Чи він думає, що до того часу все забудеться? Сумніваюсь.
Якщо він нечесно поводиться зі своїми соратниками будучи в опозиції, то чого можна чекати від такої людини на посаді Президента? Ганьба таким політикам!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити