Політика

Обласні газети надрукували матеріали про потенційних кандидатів у нардепи

. 1967

6 з 9 обласних газет Кіровоградщини на своїх шпальтах опублікували інформацію про з’їзди політичних сил, висловлювання політиків та подарунки від потенційних кандидатів у нардепи.

1o

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА у Кіровоградській області.

Зокрема, такі матеріали з'явилися 6-7 червня у шести виданнях: «Діалог», «21-й канал», «Сільське життя плюс», «Нова газета», «Вечірня газета», «Україна-Центр».

В «Україні-Центр» опублікували інтерв’ю з народним депутатом Максимом Поляковим. У матеріалі йдеться, що народний обранець активно готується до виборів у західній частині Кіровоградської області. На початку тексту немає жодної рубрики та позначки, що це політична реклама. В інтерв’ю Поляков розповідає про навчання, роботу та діяльність громадської організації «Активне довголіття». А також плани на другу каденцію роботи народним депутатом.

У цьому ж номері видання надрукували матеріал про свято та відкриття муралу. В статті йдеться, що організував святкування потенційний кандидат у народні депутати Артем Стрижаков. Подібний матеріал із такими ж фото розмістили у газеті «21-й канал».

2o
Про з’їзд партії «Європейська солідарність» надрукували у газетах «Сільське життя плюс» та «21-й канал». На початку тексту розміщена рубрики «Аргументи і факти» і «З’їзд». У тексті згадують висловлювання та заяви Петра Порошенка, Ігоря Кононенка та інших політиків. У матеріалах підкреслено, що відбулося оновлення партії.

3o

Про стратегію розвитку країни Володимира Гройсмана розповіли у статті газети «Діалог». Текст не відокремлений від інших матеріалів рубрикою «Політична реклама». Натомість детально розписує бачення політика Володимира Гройсмана щодо розвитку України. У цьому ж номері друкованого видання розмістили позицію Олега Ляшка щодо скасування заборони на продаж землі. У матеріалі немає жодної прив'язки до Кіровоградської області, а також відсутня будь-яка рубрика.

4o

У «Сільському житті плюс» розмістили матеріал про роботу помічників народного депутата Олеся Довгого. Автор матеріалу позитивно характеризує їхню роботу: «Марина завжди в курсі подій і всюди встигає. Долає щонайменше 400 кілометрів щодня за кермом, аби вирішити всі задачі» та інші. У тексті ім’я та прізвище народного обранця згадують понад 14 разів. Рубрика, під якою розміщений матеріал, «Аргументи і факти».

5o

Про активність народного депутата Станіслава Березкіна опублікували два матеріали в «Новій газеті». Перший стосується святкування сторіччя школи, на якому був присутній нардеп. Він виступив на святі і подарував сертифікат на придбання покриття для підлоги. Другий матеріал описує святкування Дня захисту дітей.

6o

У «Вечірній газеті» надрукували матеріал про координаторів партії «Голос» у 22 областях. Зокрема, у тексті цитують очільника партії Святослава Вакарчука, розповідають про відбір обласних координаторів політичної сили та називають представника у Кіровоградській області. Жодної рубрики на початку матеріалу не зазначено.

7o

«Наразі політики, яких згадують у даних ЗМІ, не є зареєстрованими кандидатами у народні депутати України. Однак публікації, які формують позитивне чи негативне ставлення до потенційного кандидата у нардепи, можуть вплинути на рівність представлення. Також подібні публікації ймовірно порушують закон України “Про рекламу"», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама