Політика

Господарники-нардепи: як представники Кіровоградщини в парламенті залучають субвенції

. 1682

 

ЧЕСНО оприлюднило матеріал про народних обранців від Кіровоградської області, які залучають субвенції в регіон на заміну вікон у школах і ремонт спортмайданчиків, хоча б мали займатися законотворчою діяльністю. У матеріалі фігурують два прізвища Яриніча і Горбунова, які, до речі, збираються на позачергові вибори до Верховної Ради.

 image6 aGv1YEx

Нардеп Костянтин Яриніч від БПП найбільше в Кіровоградській області залучив коштів на соціально-економічний розвиток в округ – 64 млн грн. Це, як пише ЧЕСНО, половина субвенцій, залучених на Кіровоградщину мажоритарниками. З них 7,5 млн залучив нардеп-списочник від "Народного фронту" Олександр Горбунов.

Як відзначає Рух ЧЕСНО, перейматися благоустроєм повинна місцева влада й комунальні підприємства. Натомість народні депутати перебирають на себе їхні обов'язки та починають грати роль господарників, хоча мали б працювати в парламенті й розробляти законопроекти. Саме для цього їх і наймали на роботу виборці.

Другий рік поспіль аналіз, здійснений Рухом ЧЕСНО, показує, що виділення субвенцій – процес політично заангажований. Існує тенденція, що округи нардепів з коаліції та тих, які підтримують законопроекти щодо державного бюджету, отримують у середньому більше, ніж округи нелояльних депутатів.

Так, округ народного депутата Костянтина Яриніча з провладної фракції БПП, який послідовно голосує за держбюджет, одержав 2018 року 64 млн грн. Це найбільша субвенція в Кіровоградській області й четверта за розміром – у країні.

image2 copy

Крім того, залучення субвенцій мажоритарники використовують для піару. Це ЧЕСНО також вважає проблемою, адже у виборців може скластися неправильне уявлення про функції народних обранців.

З цим частково погоджується і Костянтин Яриніч, але водночас зазначає, що намагається реагувати на прохання виборців:

"Коли нам кажуть, що народний депутат недопрацьовує, тому що лампочка не світить чи лавочки немає, то народний депутат не повинен за це відповідати, у нього зовсім інші функції й можливості. Але якщо міська влада звертається з тим, що вона не має змоги утеплити приміщення, які перебувають в аварійному стані, стосовно наших об'єктів освіти й дитячих садочків, то це стратегічні об'єкти, бо там наші діти навчаються".

У матеріалі ЧЕСНО згадує про реконструкцію парку Перемоги в Кропивницькому. Адже саме на цей проект пішло найбільше держкоштів на окрузі Яриніча – 7,55 млн грн. Гроші на ремонт залучив не сам мажоритарник, а його колега – Олександр Горбунов, який публічно про це заявляв у ЗМІ з 2016 року.

Однак реалізація цього проекту в понад 38 млн грн вже має низку претензій до підрядника  - колективного підприємства "Єлізавета". Останній скандальний приклад - спил дерев у парку.

Або виділені з дербюджету кошти на капітальний ремонт вулиці Приміської – 5,5 млн грн, провулку Середньовічний за 5 млн грн та вулицю Рівненську за 3,5 млн грн. Ці всі роботи виконуватиме мале приватне підприємство "Тарон", що, за інформацією ЧЕСНО, фігурує в кримінальному провадженні про привласнення бюджетних коштів. До речі, як і “Єлізавета”.

Тобто субвенції, які фактично є коштами платників податків, часто освоюють сумнівні фірми, а політики використовують їх в особистих інтересах, аби утримати свій округ на наступних парламентських виборах або ж, навпаки, відвоювати його в нинішнього депутата-мажоритарника.

Тому ЧЕСНО відзначає про необхідність виборчої реформи із запровадженням відкритих регіональних списків.

Джерело: ЧЕСНО

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама