Політика

На Кіровоградщині агітатори пропонували подарунки за персональні дані

. 2900

Агітатори Радикальної партії Олега Ляшка на Кіровоградщині роздавали інформаційні бюлетені без вихідних даних, а агітатори партії Володимира Гройсмана «Українська стратегія» збирають персональні дані виборців.

 

28.06.2019 Kr GroysmanСпостерігач ОПОРИ зафіксував в Кропивницькому (виборчий округ № 99) агітаційний намет Радикальної партії Олега Ляшка, в якому розповсюджували інформаційні бюлетені «Слово Ляшка» без вихідних даних.

У виданні кожен матеріал присвячений лідеру партії Олегу Ляшку. На першій сторінці розміщена світлина Ляшка з дружиною та донькою, а також текст із закликами підтримати Радикальну партію.

28.06.2019 Kr Rab11

На другій та третій сторінці надрукували матеріали про те, що Олег Ляшко закликав Президента Володимира Зеленського говорити українською мовою, про улюблену вишиванку нардепа, а також про поїздку на велосипеді на зустріч із Зеленським.

На останній сторінці опублікували телефонне опитування соціологічного центру Mustlook. Однак відсутня інформація про кількість опитаних людей, час проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних та інше.

У наметах збирають підписи щодо заборони продажу земель іноземцям і аграрним олігархам. Виборців просять залишати контактний телефон, ім’я та прізвища, є примітка про обробку персональних даних.
Також спостерігач ОПОРИ зафіксував на Кіровоградщині агітаційні намети «Української стратегії» Володимира Гройсмана, де роздають друковану продукцію з вихідними даними. І просять виборців заповнити «анкету прихильника», де потрібно вказати ПІБ, адресу, номер телефону.

Примітки про згоду на використання персональних даних на анкеті немає. До того ж наприкінці газети пропонують заповнити ще одну анкету. Поруч зазначено, що серед надісланих анкет у редакцію, проведуть розіграш. У якості подарунка пропонують настінні годинники, сучасну побутову техніку, екскурсії до Києва, зустрічі із відомими людьми та інше.

28.06.2019 Kr Groysman4

У вихідних даних зазначено, що засновник і видавець суспільно-політичного видання є партія «Українська стратегія Гройсмана». У газеті надрукована інформація про партійний з’їзд, першу «десятку» партії, а на останній сторінці про українські фільми, які були зняті під час прем’єрства Володимира Гройсмана.

«Розіграш призів за заповненими анкетами може мати ознаки непрямого підкупу виборців та відноситься до форм агітації, непередбачених законодавством. І ми не знаємо як планують використовувати персональні дані у політичній силі. Не виключено, що напередодні виборів телефонуватимуть чи надсилатимуть повідомлення людям, які заповнили відповідні анкети», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама