Політика

Чи потрібні дострокові місцеві вибори Кропивницькому

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2645

Представник Президента в Верховній Раді Руслан Стефанчук не виключає проведення позачергових місцевих виборів.

2015 08 28 DSC 2742 678x381


Про це від заявив під час програми «Свобода слова» на ICTV.

 

Нагадаємо, чергові вибори до місцевих рад мають відбутись восени 2020 року.

«Буде це здійснено наступної осені або це може бути здійснено ще й до цього: ми розглядаємо різні варіанти, як найбільш ефективно перезавантажити всю систему, що стосується відносин влада / людина», - сказав він.

У Кропивницькій міськради потреби у дострокових виборах не бачать. Натомість, були б вдячні майбутньому уряду і парламенту за субвенції на освіту і охорону здоров'я, адже нині в бюджеті діра.

«Партія «Слуга народу» звісно може хотіти дострокових парламентських виборів для того, щоб збільшити рівень своєї влади. Думаю, вони мають позитивні прогнози на парламентські вибори, тому вони можуть хотіти перезавантажити місцеві органи самоврядування.
У нас в країні коїться постійне позачергове вибирання. Наприклад, попередній парламент теж був обраний на позачергових виборах. При чому, коли той парламент був обраний, рівень довіри до нього був високий. Туди увійшли громадські діячі, журналісти, бійці АТО. Тепер чомусь цей парламент злочинний, а рівень довіри низький.
Рівень довіри до місцевих органів влади набагато вищий. Крім того, ми залежимо від центральних органів влади. На даний момент місту не додають освітньої і медичної субвенції», - каже секретар міськради Андрій Табалов. – «Вважаю, чим менше в нашій країні позачергових виборів тим краще і спокійніше.»

Такий поспіх може бути пов'язаний із бажанням зіграти на нинішньому високому рейтингу пропрезидентської партії до того як у ній розчаруються.

«Історія показує, що рейтинги провладних сил в Україні стрімко падають після того, як починається конкретна робота. Так розчарування настало після «помаранчевої революції» і обрання Президентом Віктора Ющенка. Після того обрали «Партію регіонів» і нового Президента, який вважалось виправить помилки попередників – і знову було розчарування, яке вилилось у Євромайдан. Народ обрав нового Президента - Петра Порошенка і знову розчарувався. Поки сценарій однаковий. Але хотілось би вірити, що новий парламент і президент не повторять помилок попередників,» - каже посадовець.

 

Поширюйте

Коментуйте