Політика

Партії отримають на фінансування понад пів мільярда гривень

. 3008

 

Фінансування в 565,5 млн грн отримають навіть ті партії, які не потраплять до парламенту, однак подолають 2% бар’єр, приміром, ВО "Свобода" чи "Партія Шарія".

 

hgykbu

Яка партія і скільки отримає на фінансування в 2020 році попередньо рахувало ЧЕСНО.

Загальна сума державного фінансування партій залежить від розміру прожиткового мінімуму та явки на виборах. Згідно з даними ЦВК, явка на цих виборах становила 14,7 мільйона виборців. Кожен виборець приносить до загального кошика державного фінансування 2% прожиткового мінімуму, або 38 гривень і 42 копійки. Саме від кількості голосів за конкретну партію залежить, скільки держкоштів вона одержить.

Отже, загальний бюджет держфінансування партій у 2020 році сягатиме 565,5 мільйона гривень.
90% цієї суми, або 509 мільйонів, розподілять пропорційно до результатів на виборах між усіма партіями, що подолають 2% бар'єр. Тобто переможець отримає найбільше, а партія, яка ледь долає 2%, – найменше.

Згідно з моделюванням Руху ЧЕСНО, партія, яка здобуде 2%, у 2020 році одержить з бюджету близько 11 мільйонів гривень. Ще 10%, або 56,5 мільйона гривень, розподілять пропорційно (нарівно) між тими партіями, які пройдуть до парламенту й у своїх списках матимуть понад третину жінок (рахується саме за прохідним списком, а не за фракцією, до якої приєднаються мажоритарники). Моделювання розподілу цих коштів ЧЕСНО робило відповідно до попередніх результатів виборів, оприлюднених на сайті ЦВК станом на 11:20 22 липня (опрацьовано понад 50% протоколів). Результати ще не є остаточними й в окремих партій можуть збільшитися, а в деяких – опуститися нижче від 2%. Тому точний розподіл буде порахований лише після оприлюднення офіційних результатів виборів.

Так, на отримання держкоштів претендують 11 партій – 5 парламентських і 6 позапарламентських. Найменше отримають "Українська стратегія Гройсмана", ВО "Свобода" та "Партія Шарія". Усі вони можуть мати фінансування в розмірі приблизно 11,5-12,2 мільйона гривень. Найбільше держкоштів дістанеться партії "Слуга народу". Вона отримає приблизно 225,3 мільйона гривень. Додаткове фінансування за гендерною квотою майже подвоює розмір держфінансування "Голосу". До базової суми близько 34 мільйонів додадуться ще понад 28 мільйонів. Істотну надбавку одержить і "Європейська солідарність" – до базових майже 46 мільйонів партія отримає ще більш ніж 28 мільйонів за гендерною квотою.

Відзначимо, що державне фінансування - європейська практика, покликана в ідеалі надати партіям альтернативне джерело фінансування, аби зменшити їхню залежність від великих донорів, або ж від олігархів.

Інфографіка ЧЕСНО

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама