Політика

Чому голова асоціації ОТГ проти дочасних виборів

. 2896

До проведення місцевих виборів в Україні необхідно завершити реформу з децентралізації – вважає Новоукраїнський міський голова.

kor

Нещодавно з'явилася інформація, що Офіс глави держави розглядає можливість проведення дочасних місцевих виборів.

Місцеві вибори в Україні мають відбутися восени 2020 року. Така дата передбачена Конституцією України.
Програма DOBRE запитала голову Асоціації об'єднаних територіальних громад України чи можливе проведення дочасних місцевих виборів.

«Вибори - це демократичний інструмент, але він має іти на користь жителям наших громад і Україні вцілому. Ми бачимо ризики проведення позачергових виборів, але не бачимо переваг. Тому голови ОТГ проти проведення дочасних виборів. По-перше, ми не встигнемо завершити формування нового адміністративно-територіального устрою. Якщо ж поспіхом бозна-як зліпимо новий адмінтерустрій, то не встигнемо обговорити його з людьми. А це надважливо! До того ж, потрібно встигнути внести зміни до Конституції і закріпити в ній нову адміністративно-територіальну основу. Нашвидкуруч не можна вирішувати такі питання. Інший варіант - вибори відбудуться за старою основою - абсолютно неприйнятна річ! Пів України житиме в районах, а пів - в об'єднаних громадах? Тоді ще на 5 років буде заморожена реформа. Від дочасних виборів я не бачу жодних переваг для місцевого самоврядування. Для дочасних виборів потрібна законодавча база і нова адмінтероснова. Треба завершити формування громад, і у нових громадах всім дружно піти на вибори, і бажано все це встигнути зробити до жовтня 2020 року»,- каже голова Асоціації об'єднаних територіальних громад України, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний.

Як повідомляла «Гречка» раніше у Кропивницькій міськраді потреби у дострокових виборах не бачать. Натомість, були б вдячні майбутньому уряду і парламенту за субвенції на освіту і охорону здоров'я, адже нині в бюджеті діра, прокоментував секретар міської ради.

Нагадаємо, двоє кандидатів у нардепи готові балотуватися на дострокові місцеві вибори у Кропивницькому.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама