Політика

Вітер міняється: як кропивницькі політики міняють політичний курс зі зміною президента

. 5757

У 2019 в Україні відбулись значні політичні зміни. Президент Володимир Зеленський і його партія перемогли із високим рейтингом, змігши сформувати монокоаліцію. Здавалось, довіра виборців до бренду «Зе!Команди» така висока, що лише лейблу досить для перемоги. Це прекрасно усвідомлюють політики і на місцевому рівні, які вже готуються до виборів 2020.

zekУ Кропивницькому «перефарбуватись» у зелений традиційно готові ті, хто вже неодноразово міняв політичну орієнтацію. Для декого ж вибір політсили завжди падає на провладну партію. 


Ексрегіонал поступився місцем бізнесвумен

Історія «Зе! Команди» в області напередодні президентських виборів почалась зі скандалу. Тоді на своїй сторінці у Facebook штаб Зеленського оголосив, що представником кандидата у Кропивницькому став Ігор Спінул – ексрегіонал, який в 2012 році встиг прославитись у місті, коли був призначений директором тоді він отримав посаду, попри протести колективу і піблічно відмовлявся спілкуватись українською з підлеглими. Проте сам Спінул швидко інформацію спростував: заявив, що не має часу займатись політичною діяльністю.

Тоді в команді опинилась Анна Зарічна. Політичного шлейфу за нею нема. Вона бізнесвумен, власниця туристичного агентства. Під час виборів Президента вона виступала основним спікером на пресконференціях і їздила по дільницях, де виникали проблеми, проте на публічних заходах під час парламентської кампанії її у публічному просторі вже не було.

Проте її ім'я як члена команди озвучив нині вже нардеп Олександр Дануца під час виборчих перегонів до Верховної Ради.

Зе!нардеп
На парламентських виборах кандидатом «Зе!Команди», а згодом і переможцем стає Олександр Дануца.
Він журналіст, засновник медіа-групи «Прайм - Тайм», який має політичний досвід у низці партій.
Почав політичну кар’єру в ВМГО «Молодий рух» та помічником-консультантом народного депутата В'ячеслава Кириленка.

danuca

У 2002 балотувався по Голованівському мажоритарному округу від «Нашої України», але не переміг. У 2006 як представник цієї ж партії балотується на посаду міського голови Кропивницького, проте не перемагає.
Згодом вступає до лав «Сильної України» Сергія Тігіпка, а згодом переходить до партії «Україна — вперед» Наталі Королевської, а після Євромайдану стає представником БПП. На минулих парламентських виборах очолює штаб кандидата в нардепи від БПП і свого друга Костянтина Яриніча, який в результаті і перемагає. На виборах Президента України у 2019 році вже є членом штабу Володимира Зеленського на Кіровоградщині.

Фактично на цих виборах кандидат в нардепи Костянтин Яриніч, чию кампанію минулого разу курував Дануца, стає його конкурентом. Кампанія Яриніча проходить досить кволо. У публічних інтерв’ю він заявляє, що вони з Зе-кандидатом є противниками лише на політичній арені, а по життю друзями. Упродовж кампанії їх неодноразово бачать разом «за чашкою кави». Та і після перемоги по-дружбі чи з політичної співпраці Дануца і Яриніч часто працюють разом. Наприклад, 26 вересня вони разом відвідали Льотну академію з робочим візитом.

71696057 2173254616305291 8760941622583099392 n

 

Хто в команді зараз

Самі ж представники "Слуги народу" обіцяли представити команду найближчим часом ще у квітні. Але поки цього не відбулось.

За словами нардепа Дануци виданню "Без купюр", також у команді Ліка Кожа, редакторка журналу «Ланруж», що входить до його медіагрупи. Політичного шлейфу за нею немає.

До команди потрапив і Ігор Волков. Саме він виступав спікером на пресконференціях під час парламентської кампанії. У послужному списку Волкова спершу була прихильність до «Партії регіонів», а згодом до «БПП». Ще донедавна він очолював фракцію БПП у міськраді Кропивницького .

big DSC 0949

До прихильників партії зараховують і Павла Штутмана – голову наглядової ради «Ельворті Групп»», ексчлена «Партії регіонів», якого у свою чергу вважають близьким до групи Фірташа-Льовочкіна.
Серед прихильників і Євген Бахмач – голова правління НПП «Радій». Він не славиться членством у політичних партіях, проте у місті відомий як ярий прихильник перейменування міста у Єлисаветград. Є засновником громадської організації «Православна просвіта», яка є балансоутримувачем храму Московського патріархату в центрі міста.

У «Зе!команді», а також у списку помічників нардепа Дануци, Ірина Коваленко.

Вона балотувалася до міськради від «БПП» у 2015 році, але в раду не пройшла. Є директором ТОВ «Центрмедіаком», що пов’язане з підприємцями Миколою і Ларисою Онулами. Вони ж у свій час були членами «Партії регіонів» звідки вийшли зі скандалом, звинувативши тодішнього голову ОДА у тиску, а згодом представляли «Удар», яка від них також відхрестилась.

Про прихильність Онулів до команди нинішнього президента може свідчити і те, що низка зустрічей з виборцями Олександра Дануци як кандидата відбувалась у Дендропарку ( на території, яку орендує родина підприємців), на його ж паркані висіла і політична реклама кандидата.

Ще одним радником нардепа на громадських засадах є депутат міськради Михайло Бєжан, який обирався в раду від партії «Укроп» і очолював її міський осередок.

Підтримка преЗЕдента в дії?
Хоча звісно фракції «Слуги народу» у міськраді немає і очікувати її варто лише після чергових виборів, позиція депутатів зі деяких вагомих для громади питань показує, на чиїй стороні вони грають.

Наприклад, 4 жовтня на прохання громадських активістів міськрада зібрала позачергове засідання сесії, аби ухвалити звернення до президента щодо ухвалення тексту «формули Штайнмаєра». Основним закликом звернення стало прохання не здавати українські інтереси на догоду Росії.

На сесію зібралось 26 депутатів. Очікувано відсутніми на сесії були представники «Опозиційної платформи – за життя», які б не голосували за звернення.

Також не прийшли уже експредставник БПП Ігор Волков, нинішній заступник голови фракції «Європейська солідарніть» Ігор Голофаєв, Сергій Калапа, який пройшов в раду від БПП, а нині не входить до жодної фракції.

Варто відзначити, що Калапа є генеральним директором, а Голофаєв директором продуктової команди будівельно-дорожніх машин ПАТ "Ельворті" і на їх вибір може впливати позиція голови наглядової ради їх підприємства Павла Штурмана.

Не був на засіданні і помічник мажоритарника-слуги Михайло Бєжан.

Звичайно, їх відсутність може бути пов’язана із екстреним скликанням сесії та технічною неможливістю бути присутніми. Але, здається, прослідковується тенденція.

У парламенті вже немає єдності
Лише у вересні у парламенті створили міжфракційну депутатську групу «Кіровоградщина», яку очолив Олександр Дануца, як вже 20-ого вересня про вихід із команди заявив його ж ондопартієць, мажоритарник від 100 округу Ігор Мурдій та Богдан Торохтій, який пройшов по списках «Слуги народу».

Пояснення Мурдія про причини виходу дуже розмите: чи то йому назва групи не сподобалась, чи то те, що керувати нею буде нардеп Дануца. Останній причини виходу одно партійців не коментує.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама