Янукович обіцяє ще один референдум: навіщо?

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 3418

Висловлене Віктором Януковичем у інтерв'ю чотирьом українським телеканалам «побажання» щодо проведення референдуму по вступу/не вступу країни до Митного союзу викликало новий сплеск політемоцій. Комуністи, котрі намітили такий референдум на 8 вересня, зрозуміло, тихо торжествують. Зате націонал - демократи не приховують свого обурення. Мовляв, європейський курс України чітко визначений її Конституцією, тому «самоуправство» правлячої Партії регіонів (чиїм почесним головою є Віктор Федорович) гідне осуду.

Європейська партія України наступного дня після згаданого інтерв'ю зареєструвала в Окружному адміністративному суді міста Києва позовну заяву, в якій просить заборонити Комуністичної партії України організовувати і проводити збори громадян України з проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо вступу (приєднання) України до Митного союзу. "Згідно Закону України " Про основи внутрішньої і зовнішньої політики "основними принципами зовнішньої політики є, зокрема забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі ( ЄС)", - наголошується в заяві, розміщеній на Інтернет- сайті ЄП . - 22 лютого 2013 Верховна Рада України прийняла заяву "Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом". У зазначеному документі вказується, що європейська перспектива України повинна стати об'єднуючим фактором, навколо якого консолідується більшість політичних сил. З урахуванням цього парламент заявив, що в рамках своїх повноважень він забезпечить виконання рекомендацій щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, викладених у резолюціях Європейського Парламенту та висновках Ради ЄС, схвалених 10 грудня 2012 на засіданні міністрів закордонних справ держав- членів ЄС. Отже, Верховна Рада України у межах своїх повноважень , визначених Конституцією України, визнала європейську інтеграцію держави , подальше укладання Угоди про асоціацію з ЄС і членства в ЄС в якості пріоритетного напрямку зовнішньої політики України".

Лідер Європейської партії Микола Катеринчук - мабуть , єдиний з українських політиків , який вирішив, не чекаючи офіційного призначення парламентом виборів мера Києва та Київради, вести масовану агітацію на користь себе, улюбленого, напевно скористається почутою від Януковича «крамольною сентенцією», щоб зайвий раз підкреслити свою прихильність до декларованих його політичною силою європейських цінностей. Будь-яке рішення адмінсуду столиці буде ним витлумачено як «попереджуючий удар» по планах Президента, в тому числі щодо появи відповідного указу про призначення ще одного плебісциту, незалежного від Компартії та її лідера Петра Симоненка , - штатного спойлера на всіх попередніх президентських виборах і очевидного учасника 1 - го туру виборів - 2015.

Думка експертів

Володимир Олійник, член фракції Партії регіонів у Верховній Раді:

- В інтерв'ю українським телеканалам Віктор Янукович в черговий раз підкреслив, що позиція України залишається незмінною і ми рухаємося незмінним шляхом - до євроінтеграції. Всім політсилам, які зацікавлені у розвитку нашої країни, сьогодні потрібно підтримати Президента. Адже він є проукраїнським Президентом , піклується про державу , проводить реальні реформи, і це визнають європейські інститути. Зокрема - Венеціанська комісія, яка заявила, що такої кількості законопроектів, спрямованих на зміну ситуації в Україні, впровадження європейських стандартів, не прийняла жодна інша попередня влада. Президент бачить національний інтерес, переймається їм, забезпечуючи європейський вектор розвитку нашої держави. Обравши європейський вектор розвитку, Україна почала впроваджувати програми зниження придбання дорогого газу, пішла на зниження його споживання, а також - на пошуки альтернативних джерел. Зокрема, ми почали підготовку до розробки сланцевого газу, до енергозбереження. У той же час підписані під тиском Юлії Тимошенко газові контракти з Російською Федерацією ускладнюють боротьбу нашої країни з економічною кризою. Сьогодні українські споживачі розуміють, що газова угода суперечила нашим національним інтересам, і зрада цих інтересів, яку вчинила екс -прем'єр, очевидна. Збитки, завдані державі через високу ціну на газ, за три з половиною роки склали близько 20 млрд. доларів. А можна було б направити те, що ми переплачуємо, на пенсії, заробітні плати. Замість цього ми, українці, всі разом платимо за негативні наслідки цієї угоди. Це позначається на всьому - навіть на ціні хліб.

Олександр Данилюк, координатор Всеукраїнського громадянського об'єднання «Спільна справа» :

- Bloomberg сьогодні в заголовку назвав Митний союз - Російським союзом. Дуже точно передає зміст об'єднання. Що ж до Партії регіонів - вона почала кампанію з прив'язування непідписання асоціації з Євросоюзом з неприйняттям Верховною Радою закону... по захисту секс- меншин. Це відверта маніпуляція . На сьогодні основними вимогами з боку Євросоюзу є звільнення Юлії Тимошенко і призначення виборів у Києві та виборів до Верховної Ради на 5-ти «проблемних» округах. З Януковичем не хочуть підписувати угоду, тому що він системно перетворює Україну на середньоазіатську диктатуру, а не від того, що він великий поборник традиційних сімейних цінностей.
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Алексей Ержиковский 01.10.2013, 21:37
Якщо нинішня влада не проведе референдуму,ТО ЇЇ ЧЕКАЄ НІЩІВНА ПОРАЗКА НА СЛІДУЮЧИХ ВИБОРАХ !!!! А якщо вона розраховує "вискочити" за рахунок додаткових голосів на заході--ТО ГЛИБОКО ПОМИЛЯЄТЬСЯ !!! ДО 2015 р. ВСІМ В УКРАЇНІ СТАНЕ ЯСНО,ЩО НІЯКИХ ПРЕФЕРЕНЦІЙ ЧЕРГА В ЄС( ПІД НАЗВОЮ "АСОЦІАЦІЯ") ДЛЯ ПЕРЕСІЧНОГО ГРОМАДЯНИНА НЕ ДАЄ !!! НІ "ШЕНГЕНУ" З ВІЛЬНИМ ПЕРЕСУВАННЯМ ПО ЄС, НІ ЯКОЇСЬ ПЕРЕВАГИ УКРАЇНСЬКИМ ТОВАРАМ НА ЄВРОПЕЙСЬКИХ РИНКАХ НЕ Б У Д Е !!! Буде масове засилля їх товарів на нашому ринку і все !!! Наші підприємства взагалі С Т А Н У Т Ь !!!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити