Політика

Як голосували народні обранці від Кіровоградщини за ринок землі

. 3407

 

30 березня під час позачергового засідання Верховної Ради відбулося друге читання законопроєкту про ринок землі, розгляд якого переносили з 6 лютого. Завершили розгляд правок нардепи вже після опівночі 31 березня, як і проголосували за законопроєкт. 

zemlya

Загалом за проєкт Закону №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» в другому читанні та в цілому проголосували: за - 259, проти - 24, утрималось - 3, не голосувало - 29. 

Так голосували народні обранці від Кіровоградщини та пов’язані з регіоном:

Богдан Торохтій («Слуга Народу») - За.
Олег Тарасов («Слуга Народу») - За.
Олександр Дануца («Слуга Народу») - За.
Ігор Мурдій («Слуга Народу») - За.
Юрій Кузбит («Слуга Народу») - За.
Олег Воронько («Слуга Народу») - Проти.
Андрій Ніколаєнко («Батьківщина») - Проти.
Олесь Довгий (позафракційний) - Відсутній.

Відзначимо, що голосування за ринок землі є умовою отримання фінансової допомоги від МВФ.

Напередодні позачергового засідання ВР президент України у своєму зверненні закликав нардепів ухвалити два закони, після чого Україна одержить підтримку від міжнародних фінансових партнерів щонайменше 10 мільярдів доларів США. Це, за словами Володимира Зеленського, допоможе врятувати країну від занепаду економіки і навіть дефолту через пандемію коронавірусу. Мовиться якраз про ринок землі і “антиколомойський” закон - про банки.

Згідно з документом, набувати право власності на земельні ділянки можуть: громадяни України; юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади; територіальні громади; держава. Право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення може також набуватися банками лише в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави. Продавати можна не більше 10 тис. га (юридичним особам з 1 січня 2024 року). Концентрація землі в одні руки в перші два роки після запуску земельної реформи обмежена площею 100 га.

Відзначимо, що неодноразово протягом всього періоду розгляду законопроєкту відбувалися акції протесту аграріїв, організовані Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР). Основна вимога - переглянути законопроєкт про ринок землі. Зокрема, впровадити перехідний період при реалізації земельної реформи. І надати спочатку право купувати землю лише фізичним особам-громадянам України з обмеженням до 500 га. А участь юридичних осіб у ринку землі допускається за кілька років, з правом купувати не більше 5000 га землі. Крім того, учасники акції вимагали створити фінансові інструменти, необхідні для можливості купувати землю малими аграріями.

Закон набирає чинності з 1 липня 2021 року (раніше була дата 1 жовтня 2020 року).

Нагадаємо, ДП “СЕТАМ” називало Кіровоградщину лідером з вартості землі після запуску ринку землі в країні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама