Політика

Дворівневе місцеве самоврядування і держгарантії: які зміни до Конституції підтримують громади Кіровоградщини

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2421

 

Делегація членів Асоціації міст України в Кіровоградській області була найчисельнішою під час проведення публічних консультацій змін до Конституції України в частині децентралізації, що відбулись в Дніпрі повідомляє Кіровоградське РА АМУ.

 

S2870006 copy

Сам факт проведення публічних консультацій є позитивним кроком в пошуку консенсусу між представниками різних гілок влади. Адже експерти Асоціації міст України аргументовано і чітко відстояли позиції самоврядування і не підтримали два попередні законопроекти змін Конституції. Нині позиції муніципалітетів консолідовано представили всі регіони, взявши активну участь у обговореннях.

«Розроблена Асоціацією міст України концепція змін до Конституції - це виважена позиція представників органів місцевого самоврядування. Всі пропозиції пройшли обговорення на рівні міських, селищних і сільських рад. Дуже добре, що є багато однодумців із розумінням того, що зміни до Конституції не вносяться кожен місяць чи рік. Цей важливий документ для громад на десятки років і він має бути якісним» - зазначив Юрій Гульдас, член Правління АМУ, голова Маловисківської ОТГ.

Під час проведення обговорення змін представники громад наполягали на дворівневому місцевому самоврядуванні та 100-відсотковій гарантії фінансування державою делегованих повноважень. Представники муніципалітетів особливо акцентували увагу на правових гарантіях. Адже зупинення та скасування актів органів місцевого самоврядування має здійснюватися виключно у судовому порядку.

«Правильно сьогодні звучало. Хотілося б, щоб нас почули. Я думаю, що голос місцевого самоврядування повинен бути врахований. Ці зміни в Конституції дадуть можливість кращого життя для наших дітей, онуків і майбутніх правнуків», - підсумувала Наталія Стиркуль, голова Дмитрівської ОТГ.

Підсумкове обговорення змін до Конституції планують провести у другій половині березня в Києві. Позицію місцевого самоврядування, серед інших делегатів від Кіровоградщини, представлятимуть: Юрій Гульдас, член Правління АМУ, голова Маловисківської ОТГ; Олена Богоявленська, секретар Олександрійської міської ради та Наталія Стиркуль, голова Дмитрівської ОТГ.

 

Поширюйте

Коментуйте